Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Cię... "charakter"... CW za mocno weszło? To nie ten dział - tu nie wszystko musi być albo całkowicie czarne, albo białe.
The Last of Us Part II fabularnie wybija się dojrzałym podejściem do tematu na tle innych action adventure (podkreślam, żeby mi zaraz ktoś z jakimś Disco Elysium czy innym Kentucky Route Zero nie wyskoczył), ale ma też wiele momentów, przy których ciężko nie parsknąć z politowaniem, dorzucając pod nosem "really:shieeet:?".
W ogólnym rozrachunku oceniam więc ten aspekt wysoko, ale w poszczególnych przypadkach ciężko się kłócić z kimś, kto mi te przypadki przytacza - vide ta nieszczęsna, mielona juz do porzygu, Mel na akcji - obojętnie jakich fikołków by nie użył Standby (bo ostatnio on tu wpadł z obroną tego aspektu) to i tak nie zmieni faktu, że ten moment był zupełnie bez sensu, bo jego implementacja wynikała z totalnie złych pobudek. Nie dość, że nie był w zgodzie z obrazem świata, jaki się nam maluje to jeszcze powstał tylko po to by "strong female protagonist" mogła rzucić tekstem w stylu "nie będzie mi facet rozkazywał" - to był jedyny powód, nic więcej (aż mi się podobnie żenująca scena w Terminator Dark Fate przypomniała:bad:).

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No to ja odpisze. Ma rację. 

 

Dla mnie to też jedna z najlepszych i najdojrzalszych produkcji, jaka powstała. Na nagrody, które distala w pełni zasłużyła. Nie zmienia to faktu, że są tam głupoty, których tłumaczenie umownością medium, podświadomymi decyzjami czy bardzo głębokim przekazem twórców jest śmieszne. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Harbuz napisał:

Fabuła jest w TLOU2 genialna. Motyw zemsty, bezsensownej przemocy, odkupienia win, przebaczenia. Miazga. Niechętnie patrzę na na siłę wciskane motywy LGBT, i miałem duużo obaw o tą grę, ale dzięki wspaniałej otoczce techniczno-gameplayowej i wyżej wspomnianej fabule, spokojnie można to przełknąć. Żaden absurd fabularny nie zapadł mi w pamięć. Gra roku. I DLA MNIE przebiła pierwowzór. Dzięki twistowi fabularnemu i genialnym lokacjom.

 

Podobało mi się to, że pokazano dwie strony konfliktu. Popkultura ma tendencję do pokazywania tych dobrych i tych złych przy czym tych drugich odziera się z resztek człowieczeństwa. Na początku gra też to robi, a potem jest zmiana perspektywy i inny punkt widzenia. Ogólnie to raczej nie zabija się

Spoiler

kogoś kto przed chwilą uratował nam życie. Co w przypadku kiedy ta osoba jest odpowiedzialna za śmierć naszych najbliższych, załamanie naszego świata czy w końcu zaprzepaszczenie szans na stworzenie szczepionki, która miałaby umożliwić zwalczenie ludziom tej zarazy? Za sprawę zginęło przecież wiele ludzi o czym było wspominane w fabule serii. Sama Abby też ryzykowała swoje życie i najbliższych aby dostać się do Jacson i znaleźć Joela. Przeszli kupę kilometrów. Nie wiem jak ja bym się w takich okolicznościach zachował... Była wcześniej omawiana kwestia wysłania medyka na misję. W jednej z lokacji jest obóz, gdzie jest szpital polowy i tych medyków wcale nie jest tak mało, że należy ich traktować na wagę złota. Teoretycznie przy jakimś większym wypadzie dobrze by było mieć też kogoś kto się zna na sprawach medycznych. Trochę gorzej to wygląda jak ten medyk też jest w ciąży i wspina się gdzieś albo skacze po linie, no ale to tylko gra ;)

 

Moim zdaniem gra jest bardzo dobra i przebija pierwszą część, w którą ostatnio też grałem aby je sobie porównać. Dostarcza zabawy na wiele godzin, a ostatnia lokacja równie dobrze mogła zostać wydana jako płatne DLC. Naprawdę nie zdziwił bym się gdyby w dobie dzisiejszych praktyk ktoś wpadł na taki pomysł. Na szczęście nikt nie poszedł w tą stronę. Za pierwszym przejściem gry byłem już trochę zmęczony długością i ta ostatnia lokacja wydawała mi się nawet nie potrzebna. Stało się w niej co się stało, co stanowi dobry materiał na kolejną część.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Donatello1991 napisał:

Fajnie jakby 3 część to było przygody Joeal i jego brata przed wydarzeniami z jedynki. Myślę, że ucieszyłoby to wiele osób, a w szczególności tych co dwójkę znienawidzili z wiadomych przyczyn.

Wiadomo przecież o czym będzie (ewentuqlna choc w 99% pewna)trójka i jest tylko jedna możliwość.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, XM. napisał:

Wiadomo przecież o czym będzie (ewentuqlna choc w 99% pewna)trójka i jest tylko jedna możliwość.

Spoiler

Ellie trafi na wyspę gdzie odjebie młotkiem ciesielskim podstarzałą rodzinę Nathana Drake żeby rozruszać fabułę i wkurwić graczy.

Cuckman będzie tłumaczył, że nikt nie kochał bardziej Drejka, Eleny i Cassie bo on ich stworzył i mógł odjebać mówiąc Puta Madre Nathan Drejk spuwając mu w twarz ;)

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A to jakoś nic specjalnego by być nie musiało. O wściekłym Joelu rozwalającym bezlitośnie wszystkich dookoła, nie mogący sobie poradzić ze śmiercią córki. W każdym razie ja bym oczekiwał właśnie takiego prequela po trójce. Bardziej jestem w stanie to sobie wyobrazić, aniżeli kontynuacje przygód Ellie, czy Abby.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Donatello1991 napisał:

A to jakoś nic specjalnego by być nie musiało. O wściekłym Joelu rozwalającym bezlitośnie wszystkich dookoła, nie mogący sobie poradzić ze śmiercią córki. W każdym razie ja bym oczekiwał właśnie takiego prequela po trójce. Bardziej jestem w stanie to sobie wyobrazić, aniżeli kontynuacje przygód Ellie, czy Abby.

 

No, czyste relacje pomiędzy braćmi, to mieliśmy w:

 "Brothers - A Tale Of Two Sons".

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Ukukuki napisał:

A ja mam nadzieje ,że zostawią ten projekt na kilka lat i zaczną coś nowego. Mają talent więc szkoda go marnować na tasiemce. 

 

Myślę, że tak właśnie zrobią - przy końcu tej generacji wyjdzie kolejna część, a sami skupią się na czymś nowym albo wrócą do Uncharted. Pierwsza i druga część są do siebie podobne pod kilkoma względami np. mocne uderzenie gracza na początku czy epizod ze snajperem. Dobrze to widać jak się przechodzi jedną część po drugiej.

 

33 minuty temu, Donatello1991 napisał:

A to jakoś nic specjalnego by być nie musiało. O wściekłym Joelu rozwalającym bezlitośnie wszystkich dookoła, nie mogący sobie poradzić ze śmiercią córki. W każdym razie ja bym oczekiwał właśnie takiego prequela po trójce. Bardziej jestem w stanie to sobie wyobrazić, aniżeli kontynuacje przygód Ellie, czy Abby.

 

Jakkolwiek chciałbym zobaczyć taką część, to jednak obawiam się, że będzie to właśnie kontynuacja przygód A. W jakimś stopniu mogą powtórzyć rozwiązanie z pierwszej części, w której dorosły opiekował się dzieckiem. Nawet pod względem wieku będzie podobnie. W przypadku przygód Joela i brata fajnie by było zobaczyć też początki pandemii. Kiedy nikt nie wie o co chodzi, część ludzi ucieka, część walczy miedzy sobą itp.

Odnośnik do komentarza

Może 

 

Spoiler

przeżyje dziecko baby w ciąży i będzie się mścić no homofobach i chudych szczylach którzy boja się baby z dużym bicem

 

to byłby plot twist

 

 

A jeszcze do głupich triggerów odnośnie baby w ciązy na misji. Ostatnio w USA skazano kobietę która najpierw zabija inną w ciąży a następnie wycieła z niej płód w ósmym miesiącu i to dziecko przeżyło i żyje do tej pory. Tak więc wspinanie na linie będa w ciąży to mały pikuś. 

 

Dziękuje

Edytowane przez LiŚciu
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Może po prostu zamknął grę tym, że będzię znowu szansa na jakąś operację Ellie i uratowanie świata i to wszystko. Masa retrospekcji i ponownie długo podróż do jakiegoś szpitala z " happy endem ". Inaczej tego sobie raczej nie wyobrażam oprócz jeszcze prequela z Joelem. Dalej to już by powoli stawało się odcinaniem kuponów, neverending story, The walking dead. Zakończyć historię na trójce i to wszystko. Skupić się na nowym IP. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LiŚciu said:

Może 

 

  Hide contents

przeżyje dziecko baby w ciąży i będzie się mścić no homofobach i chudych szczylach którzy boja się baby z dużym bicem

 

to byłby plot twist

 

 

A jeszcze do głupich triggerów odnośnie baby w ciązy na misji. Ostatnio w USA skazano kobietę która najpierw zabija inną w ciąży a następnie wycieła z niej płód w ósmym miesiącu i to dziecko przeżyło i żyje do tej pory. Tak więc wspinanie na linie będa w ciąży to mały pikuś. 

 

Dziękuje

To ja dziekuje. Jak to niby sie ma do ciezarnej bojowniczki? Tamta raszpla zostala stracona wczoraj czy przedwczoraj za zabicie bezbronnej kobiety o slabej mobilnosci. Chcesz udownodnic jak bardzo bezsilne i nieprzydatne na rekonesansach sa ciezarne? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, LiŚciu napisał:

Może 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

przeżyje dziecko baby w ciąży i będzie się mścić no homofobach i chudych szczylach którzy boja się baby z dużym bicem

 

to byłby plot twist

 

 

A jeszcze do głupich triggerów odnośnie baby w ciązy na misji. Ostatnio w USA skazano kobietę która najpierw zabija inną w ciąży a następnie wycieła z niej płód w ósmym miesiącu i to dziecko przeżyło i żyje do tej pory. Tak więc wspinanie na linie będa w ciąży to mały pikuś. 

 

Dziękuje

Czytam i mi oczy krwawią. W dodatku okazało się jeszcze że jestem homofobem i chudym szczylem bo nie podoba mi się gowniany scenariusz i dziwna otoczka strong women.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, GSPdibbler napisał:

A jeszcze do głupich triggerów odnośnie baby w ciązy na misji. Ostatnio w USA skazano kobietę która najpierw zabija inną w ciąży a następnie wycieła z niej płód w ósmym miesiącu i to dziecko przeżyło i żyje do tej pory. Tak więc wspinanie na linie będa w ciąży to mały pikuś. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...