Skocz do zawartości

Noworoczne postanowienia kĄsolowe


okens

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli ktoś już ma full padów i nie chce dorzucać kolejnego to dobrą alternatywą są adaptery od 8Bitdo. W ten sposób używam sobie Elite od Xboxa na Switchu i bardzo chwalę to rozwiązanie, do gier wykorzystujących żyroskop używam DS4. Dobry patent, bo kontroler do jednej konsoli walający się obok czterech innych byłby zbędnym plastikiem imo.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.12.2020 o 09:44, grzybiarz napisał:

Moje postanowienia?

* NIE KUPUJ GIER NA ZAPAS

RDR, wpadło za prawie 2 paki, a rozfoliowałem i ukończyłem jak chodzi po stówie.

Dodatkowo w cyfrze już ponad 100 gier, a ukończony procent bardzo niewielki.

* UKOŃCZ GIERKI Z PS VR (i raczej to sprzedaj)

Mam VRa, ale mimo pierwszej podjarki, nie chce mi się robić miejsca, zakładać hełmu i np. spędzić 50 godzin w Skyrim VR? Dla mnie to niewyobrażalne.

* ZEJDŹ Z ZEWNĘTRZNEGO DYSKU

Tyle mam gier na dysku, że 1TB nie stykło i korzystam z zewnętrznego 750 GB. No i da się odczuć wolniejsze czasy ładowania z tego dysku. Chcę poprzechodzić te gry i przejść tylko na pamięć wewnętrzną, a jak tak się stanie, kiedy zejdę np. do 500 GB, to wtedy:

* KUP PS5, POZBĄDŹ SIĘ PS4

... i graj zaległe gry w nowszej wersji, tylko ten mały dysk, trochę przeraża.

* DALEJ ZBIERAJ PO 10 GIER PUDEŁKOWYCH NA KOLEJNE KONSOLE SONY
Hobby trzeba pielęgnować :) Postanowiłem wieki temu zrobić po TOP 10 najlepszych gier na dane PlayStation, trza dokończyć listę PS4 i pomału brać się za PS5.

Pomału realizuję cele na 2021: gierki ograne, z dysku zewnętrznego zszedłem, VR sprzedany... teraz czekam aż PS5 będzie dostępne normlanie w sklepie bez zbędnych ładowarek, padów i Cyberpunka, za 3299, tylko 2299 zł.
Do tego czasu ogram The Last of Us 2 i trochę gier z cyfry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 2.12.2020 o 20:37, Paolo de Vesir napisał:

W sumie to rzeczywiście czas na nowe postanowienia:

  • Nie potrafiąc zaangażować się w pełni w tytuły na duże konsole (brak czasu na długie gry, konieczność siadania przed TV) mam zamiar wrócić do mojej pierwszej miłości konsolowej - handheldów. Na OLXie mam od dawna ustawione altery na 3DSa (koniecznie N3DS lub N2DSXL), PS Vitę OLED i PSP 3004. Oczami wyobraźni widzę piękną kolekcję malutkich pudełek, giereczkowanie w łóżku przy lekkim świetle i ganie w podróży. 
     
  • Chcę wrócić do hardcorowego grania w WoWa - nie być jednym z wielu, a być kojarzony z czołową gildią na serwerze i być osobą z wyboru na raidy. Przesiadka z lapka na stacjonarkę (czyli wysoki, stabilny framerate) daje mi nadzieję na większe zaangażowanie w PvP.

Żadnych planów względem stacjonarek, bo szczerze mówiąc hype jest, ale wiem, że byłoby podobnie jak mam z poprzednią generacją - czyli niby jest w co, ale jakoś się nie chce.

 

Szkoda, że nic z tego się nie udało. :(

 

No, ale przynajmniej kupiłem next gena i mam spokój do końca generacji. :)

 

Generalnie postanowienia ponawiam - WoWik i handheldy, bo w stacjonarkach blisko jestem nadrobienia backlogu.

Odnośnik do komentarza

Ja to sobie juz dawno uzmysłowiłem, że w obecnej sytuacji, gdzie w zasadzie jesteśmy zasypywani grami z każdej strony, co chwilę pojawia się nowy tytuł, który być może chętnie by się ograło ale stare nieograne jeszcze czekają w kolejce, człowiek dorasta i ma mniej czasu na granie - nie będę w tym roku postanawiał że dokończę zaległy backlog. Sram to. Będzie czas - coś odpalę. Najdzie mnie na nowy tytuł premierowy- kupię i zapomnę o tym co miałem ograć wcześniej. Posiadanie kupki wstydu gdzieś z tyłu łowy bardziej zniechęca mnie do opdalania konsoli aniżeli jej chętnego włączania.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Noworoczne postanowienie? Jedno mam, nie kupować gier na premierę (oprócz może Bomb Rush Cyberfunk i Tunica). Pies ich srał, gierki coraz bardziej niedopracowane, a wołają za nie coraz więcej - skończyła się dobroć pańska. Promocja, Game Pass albo GTFO.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.01.2021 o 09:28, balon napisał:

No witajcie w nowym roku. Z racji tego, że w 2020 kupiłem dwa next geny, nowy TV, nowe „audio” pod gierki, więc te „większe” growe cele odhaczone.
W tym roku chciałbym:

1) ograć C2077 po paczach z next genowym ulepszeniu

2) jak CDPR się do tego przyłoży kupić  gierkę z rynku pierwotnego

3) Kupić drugiego pada do XSX, ponieważ jest trochę dobra do coopa kanapowego w GPU

4)kupić nowe Joy Cony do Switcha, ponieważ obecne już mega zajechane  

5) zrobić juniorowi w jego pokoju stanowisko do grania. Po kupnie nowego TV mam „zalegający” KS Samsunga, a jak dotrze do mnie PS5, dostanie moje PS4pro. Do kupienia tylko wieszak na ścianę i jakieś siedzisko/pufa.
Nie zmieni to częstotliwości grania jak do tej pory, czyli w weekendy, święta i od wielkiego dzwonu w tygodniu. 

Co się udało zrealizować 

Ad. 1 :yao:

ad. 2 :yao:

ad. 3  done 

ad. 4 nieeee, olewam switcha. Jako fan i posiadacz każdej stacjonarki Nintendo, uważam Switcha za najgorszą konsolę (okres) Niny ever

ad. 5 No i nie zrobiłem. Stwierdziłem, że jest za młody na swój „HC Room”. TV czeka na niego, Pro sprzedałem. Teraz Tak sobie złożyłem, że jak wejdzie PS5pro to dostanie ode mnie obecne PS5 (ewentualnie XSS).

 

Postanowienia na 22 podam po nowym roku.

 

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 2.12.2020 o 09:44, grzybiarz napisał:

Moje postanowienia na 2021?

* NIE KUPUJ GIER NA ZAPAS

RDR, wpadło za prawie 2 paki, a rozfoliowałem i ukończyłem jak chodzi po stówie.

Dodatkowo w cyfrze już ponad 100 gier, a ukończony procent bardzo niewielki.

* UKOŃCZ GIERKI Z PS VR (i raczej to sprzedaj)

Mam VRa, ale mimo pierwszej podjarki, nie chce mi się robić miejsca, zakładać hełmu i np. spędzić 50 godzin w Skyrim VR? Dla mnie to niewyobrażalne.

* ZEJDŹ Z ZEWNĘTRZNEGO DYSKU

Tyle mam gier na dysku, że 1TB nie stykło i korzystam z zewnętrznego 750 GB. No i da się odczuć wolniejsze czasy ładowania z tego dysku. Chcę poprzechodzić te gry i przejść tylko na pamięć wewnętrzną, a jak tak się stanie, kiedy zejdę np. do 500 GB, to wtedy:

* KUP PS5, POZBĄDŹ SIĘ PS4

... i graj zaległe gry w nowszej wersji, tylko ten mały dysk, trochę przeraża.

* DALEJ ZBIERAJ PO 10 GIER PUDEŁKOWYCH NA KOLEJNE KONSOLE SONY
Hobby trzeba pielęgnować :) Postanowiłem wieki temu zrobić po TOP 10 najlepszych gier na dane PlayStation, trza dokończyć listę PS4 i pomału brać się za PS5.

 

W dniu 11.06.2021 o 16:54, grzybiarz napisał:

Pomału realizuję cele na 2021: gierki ograne, z dysku zewnętrznego zszedłem, VR sprzedany... teraz czekam aż PS5 będzie dostępne normlanie w sklepie bez zbędnych ładowarek, padów i Cyberpunka, za 3299, tylko 2299 zł.
Do tego czasu ogram The Last of Us 2 i trochę gier z cyfry.

 

Tego nie było w planach, kupiłem Xboxa Series S (dla emu i game passa)

Odnośnik do komentarza

Moje plany na 2022:

 

1) kupić ponownie PS5 gdy pojawią się na nią co najmniej trzy gry, które chcę ograć, a których nie zaliczyłem gdy miałem ją pierwszy raz 

 

2) nadrobić Crash Bandicoot 4 i Tony Hawk 1+2 (jedyne gry, które mam w backlogu)

 

3) ograć gry, na które czekam jeśli wyjdą w najbliższym roku (Horizon FW, Kirby and TFL, Mario + Rabbids SoH, Splatoon 3, Zelda, Advance Wars, Gran Turismo 7, Forza Motorsport, Starfield)

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.01.2021 o 12:17, Kmiot napisał:

No, u mnie to w planach będzie przede wszystkim upgrade na nową generację, ale też mniejsze cele się znajdą.

  • zebrać się wreszcie w garść i kupić nowy TV, bo wiecznie to odkładam
  • a potem nową konsolę (z racji posiadanej biblioteki priorytetem będzie raczej PS5)
  • a potem, jeśli bozia pozwoli, to jeszcze przed końcem roku kupić drugiego next gena (zakładając, że pojawią się na Xboxie nextgenowe gry, które usprawiedliwią zakup; z drugiej strony zawsze można pograć w kilka zaległości, których nie było okazji sprawdzić - Sunset Overdrive, Forza Horizon, Sea of Thieves)
  • Mając już taki background życzyłbym sobie mieć możliwość ograć Cyberpunka w jakości, która nie obrazi mojej godności
  • może w końcu zmierzyć się z cyklem Yakuza
  • może wreszcie zagrać w GTA5 i przynajmniej zaliczyć fabułę, bo już trzecią generację mnie ta gra prześladuje xd
  • kontynuować "Oddam za mema" (wstępny cel? 2 odcinki miesięcznie)

Rzecz w tym, że ten rok zapowiada się mocno niepewnie i niestabilnie, więc może cały plan pierdolnie w trakcie i trzeba będzie zaciskać pasa, więc jakoś się nie napinam.

Hm, chyba nieźle.

  • TV kupiony
  • PS5 kupione
  • XSX jeszcze czeka, ale w listopadzie/grudniu już poważnie rozważałem. Myślę, że w 2022 to już pewniak. I to pierwszej połowie roku (o ile nie będzie problemu z dostępnością).
  • Cyberpunk wciąż nieograny, ale to już nie z mojej winy, bo po prostu CDPR nie dał mi takiej możliwości xd
  • Yakuza (Zero) w grudniu rozpoczęta, około 20 godzin za mną, ale wsiąkłem w side questy.
  • GTA5 to nadal przyszłość, ale też nie do końca z mojej winy, bo czekam na edycję na nową generację.
  • Oddam za mema w 2021 miało 24 edycje, więc się udało.

Czyli lepiej mogło być wyłącznie w kwestii Xboxa.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2021 o 18:35, Wredny napisał:

Z noworocznych postanowień to na pewno zakup PS5 (pewnie dopiero w październiku), a do tego czasu odzyskać XSX i ograć (ukończyć, nie mówię o calakowaniu) jak najwięcej xboxowych exów.

Kilka osób pisało też o noworocznym ograniczeniu kupowania kolejnych gierek na zapas. W sumie mogę się pod tym podpisać - w 2020 kupiłem równo 70 gier pudełkowych, z czego większość do dziś leży w folii. Dodatkowo przy obecnych cenach i tak trzeba będzie to ograniczyć, więc na pewno 2021 będzie skromniejszy.


No i nie udało się z PS5, więc podobnie jak @XM., przenoszę to postanowienie na 2022. Niby zmieniłem robotę na lepiej płatną, ale okres przejściowy zbiegł się z kilkoma niespodziewanymi wydatkami, plus chore ceny zestawów konsol i trzeba było odłożyć szaleństwa na później (idelanie byłoby wyrobić się na premierę drugiego Horizona, ale raczej się nie łudzę).

Klocka odzyskałem i poszło mi całkiem nieźle w temacie kończenia xboxowych exów - na 26 (stan na dzisiaj) ukończonych w tym roku tytułów, dokładnie połowa to gry wyłącznie xboxowe (Halo CE, Halo 2, GoW2, GoW3, GoW Judgment, GoW4, Forza Horizon, Forza Horizon 2, Grounded, The Ascent, PREY, State of Decay, Alan Wake).

W temacie ograniczania zakupów też się poniekąd udało, bo "tylko" 55 sztuk w pudełkach, ale w folii zaledwie 21 (premierowo tylko 6), a większość to starocie na X360 do grania we wstecznej.
Co prawda jeszcze 3 gierki na PS4 kupione z LRG, ale w tym roku raczej już nie przyjdą, więc wliczę je do przyszłorocznych zakupów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z moich postanowień na 2022:

 

- kupić Plajstejszyn 5

- nadrobić backloga w postaci niedokończonych: Wiedźmina3, Control, FC Primal, Kena, Days Gone, Stranded Deep

- wbić rank Emperor na pvp w ESO, jedyna rzecz jakiej brakuje mi do platyny w tej grze

- kupić Horizon Forbidden West

- skołować jakąś ładną wersję Dragon's Crown Pro z fajną figurką

 

I to w zasadzie tyle :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.01.2021 o 12:52, creatinfreak napisał:

Zamierzam poświęcić multi na rzecz singla. W tym roku udało się więcej  gier skończyć, ale w tym chcę podnieść poprzeczkę tak przynajmniej o 30%. Konsolę są, gry też są i wychodzą kolejne, tak więc jeżeli jakieś multi mnie nie pożre to powinno spokojnie się udać.

Niby mam więcej tytułów na liście niż w zeszłym roku ( na tę chwilę 27 vs 19) ale mam zaliczone więcej mniejszych tytułów. Sumarycznie może tylko trochę więcej singla grałem. Ale i tak jestem zadowolony z wyniku. Multi niezmiennie Apex i teraz jeszcze doszło halo.

Na przyszły rok nie robię żadnych postanowień prócz nie kupowania gier na premierę. Nowy członek rodziny, generalny remont nowego mieszkania, przeprowadzka i można się domyślać co to oznacza- coraz mniej czasu na gierki :yao: Tak więc jeżeli będę miał czas to będę grał, a czy to multi, czy singiel nie ważne. Tak jak ktoś wyżej napisał, postaram się nie przejmować backlogiem czy porzuceniem jakieś gry bo szkoda życia na to i lepiej się cieszyć po prostu z grania. 

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Masorz napisał:

Grzybi daj gamertaga na pw

dam tutej, to może inni też zaproszą i wspólnie pogramy :)

A w ogóle to myślałem, że masz tylko PS4.
gamertag brzmi altlyser

taki mam też na steam, w sumie wszystko już pozajmowane, a to z utworu dimmu borgir Alt Lys Er Svunnet Hen :)

przynajmniej bez cyferek w nicku

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie ten poprzedni rok był słaby w giereczki. Porzuciłem Days Gone w czwartym obozie. Prawie w nic nie grałem, kilka rozgrzebanych gierek i życzę sobie aby Nowy Rok był giereczkowo lepszy dla mnie niż mijający. Kilka zafoliowanych sztosów leży na półeczce i oby chęć grania powróciła. Prócz tego zakup PS5 i nadrobienie giereczkowania. A dla Was samych pozytywnych emocji w świecie konsolowym.

 

I żeby zdjęli tę babę co czyta filmy na Netflixie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...