Skocz do zawartości

Noworoczne postanowienia kĄsolowe


okens

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krupek napisał:

Też mam taki zamiar, aczkolwiek będę z tym walczył w sobie, bo trochę zbyt konsumpcyjny zakup dla mnie, a mam ważniejsze wydatki.

 

Fakt, telewizor to duży wydatek, ale gram od 2015 na takim śmieciu że to czasami aż ciężko patrzeć. Dlatego prawilne 4K z HDR-em to nie tylko lepsze doznania wizualne, ale i potencjalny zakup na zbliżającą się generację. :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Moje postanowienie jest takie, by grać dalej tak samo jak w 2018. Czyli nie kupować gier w hurtowych ilościach i cieszyć się danym tytułem. To jest tak cudne uczucie nie posiadać backlogu. Mam dwie zaczęte gry (Thumper i Deus Ex: MD)) i jedną niezaczętą (Grim Fandango). Aż chce się grać.

 

Noworocznym postanowieniem jest na pewno kupno Sekiro i Desperados day one.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2017 o 08:39, Ficuś napisał:

z postanowien na 2018:

- w przypadku wprowadzenia VC na switcha nadrabianie zaleglosci w nintendowych sztosach - dali tylko nesa wiec wyyyebane

- podtrzymac ratio z 2017 kiedy jedyna gra ktora kupilem, a nie skonczylem jest xenoblade chronicles2 (a nie skonczylem bo sie nie wyrobie, a gra to petarda), no ok jest jeszcze sonic mania ale to byl spontaniczny zakup z cebula w oczach i crash co sprzedalem po 2 dniach z powodu zepsutego skoku - niestety kilka gierek nieskonczonych

- przejscie co najmniej 2-3 gier na zakurzone ps4 - check

- w przypadku zapowiedzi pesa na switcha i spelniania punktu powyzej rozwazyc sprzedaz ps4 - niestety nie dalo konami

- jesli 2018 nie bedzie obfitowac w tyle petard co ten (a sie na to zanosi) rozwazyc kupno x360 lub grubasa xone (bo ma wsteczna)- w sumie check bo na kilka miesiecy pożyczyłem od grega

 

Na 2019:

- kupic switch pro o ile bedzie oferowac cos konkretnego, a nie bedzie tylko zmiana ksztaltu/rozmiaru

- jesli 2019 przyniesie sakiro, ghost of tsusima, tlou2 to pokonczyc to i sprzedac ps4

- jesli 2019 przyniesie jakims cudem premiere nowego xone to kupic go na premiere oczywiscie z gamepassem

- nie kupic ani jednej edycji kolekcjonerskiej gierki bo i tak potem to sprzedaje 

Odnośnik do komentarza

Na ten rok: dokończyć backlog z obecnej generacji (bardzo realistyczne, bo zostało mi może z 10 gierek, tyle, że kilka z nich to kolosy na 50+ h), przeplatając to ze sprawdzaniem świeżych hitów (a tych w moim guście nie widzę w tym roku aż tak wielu, więc zadanie ułatwione) i generalnie utrzymać tempo zaliczania z poprzedniego roku. Poza tym dokupić wreszcie Dual Shocka 2 do PS2 i odświeżyć sobie parę klasyków, na które mam od jakiegoś czasu smaka, tudzież sprawdzić niewielkie już (może w końcu Silent Hill 2 ?) zaległości z tej platformy. 

 

Z takich mniej realistycznych i palących spraw, to może skuszę się na zakup jakiegoś większego CRTka, bo mój ~20 letni 14 calowiec ma już pewne wady wyświetlacza. 

Odnośnik do komentarza

W tym roku zamierzam skupić się na jednej platformie i na spokojnie ograć tytuły które mnie interesują, pograć sobie w multi i nie przejmować się, że inny sprzęt się kurzy. Po prostu grać mając z tego frajdę i nie przejmować się że coś mnie omija tak jak to było kiedyś. Do tego zainwestować w psvr aby doznać czegoś nowego (w zeszłym roku był to switch).  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Będę dalej grać tak jak grałem. Olewać acziwmenty czy trofea. Grać tylko w gry które mnie zaciekawią. Nie zmuszać się i nie kończyć pseudo goty gierek tylko dlatego że ludzie zachwalają. Jak nie pyknie w ciągu 2-3 h to nie pyknie nigdy. Nie oglądać się na innych czy nie stresować się kupką wstydu. Grać w to na co ma się ochotę. 

Polecam ten styl. 

 

A i więcej w cyfrze kupować bo płyty coraz bardziej mnie irytują. Nie kupować na zapas bo mam wiele gier jeszcze nie ruszonych. Już w zeszłym roku udało mi się nie przesadzać na promocjach bo co z tego że kupisz 8 gier w promo jak i tak połowy nie odpalisz. 

 

No i wiadomo grać na każdej platformie dostępnej (pipi)ać jedno platformowców. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2017 o 15:54, balon napisał:

 

W tym roku kontynuuje postanowienie aby grać tylko w gierki, które mi podchodzą, jak coś mi nie sprawia przyjemności za h uj nie grać aby skończyć. Do tego będę nadal starał mieszać gatunki i sprzęty aby nie wpaść w żadne rutyny. Co do zakupu sprzętu to w 2018r. pierwszy raz od dawna nie planuję żadnych inwestycji w tym kierunku. Aaaaa i zagrać w końcu w jakieś souls like, myślę o Bloodborne.

 

 

Wszystko zrealizowane. Bloodborne nie cyknął. 

 

W tym roku 

- to co w 2018 minus Souls like

- kupić w końcu VR Sony (już dawno bym miał ale boję się, że potem nie będę już chciał grać w normalne gierki:problem:)

- uzupełnić kolekcje kilku exów na Switcha  (MK8, DK Tropical Free, Króliki, NSMB) dla synka

- dalsze ograniczenie kupowania gierek na premierę, szczególnie jak coś rozgrzebane w czytniku siedzi

 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

@balon moja rada idź sprawdź vr u kogoś lub w jakimś mediaku - szczególnie polecam astro bota bo wiem że lubisz platformówki. Jak Cie sprowokuje do zakupu do przejdziesz sztosy i sprzedaż praktycznie bez straty (większość gier jest w pudle). Jak bedziesz czekał to się doczekać na ps5 i vr2 XD 

Ale wydaje mi się że łykniesz temat tak jak hdra ;> lubisz takie gadżety 

Odnośnik do komentarza

Gra na vr a na padzie to dwie zupelnie rozne kwestie, raczej nie da sie polubic vr tak zeby nie chciec grac w normalne gry.

Ogolnie raczej kupowanie vr bez wczesniejszego sprawdzenia jest bez sensu , nawet biorac pod uwage kwestie zdrowotne. Nie kazdy dobrze toleruje takie ruchanie błednika , ja np nie dalbym rady grac w wiekszosc gier dluzej niz pol godziny. W wyscigi to wogole przy zakretach kociol w bani, ale w przygodowki typu resi dobrze mi sie gralo, albo te demka ze schodzeniem w glebie oceanu, cos pieknego.

 

Ojezu gdyby wypuscili jurassic world :fsg:

Odnośnik do komentarza

A czym sie rozzni granie na vr? Przeciez tam pada używasz jak w normalnym graniu z tym ze jestes w srodku gry a nie znow yebany tv ktory widze ponad 30 lat. Dla mnie to zupelnie inny wymiar grania. Głupie celowanie głową czy za pomoca move daje wiecej funu niz zamulone pykanie w cyngla. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...