Skocz do zawartości

Noworoczne postanowienia kĄsolowe


okens

Rekomendowane odpowiedzi

1) ograć C2077 po paczach z next genowym ulepszeniem

2) jak CDPR się do tego przyłoży kupić  gierkę z rynku pierwotnego

 

1-2 Copy z poprzedniego roku, i still believe :yao:

 

3) ze względu na pacze, a nawet dorzucanie 60ks, czy RT po czasie (to jest dla mnie niedopuszczalne), nie kupować największy sztosów day1 (z reszty się już wyleczyłem i nie kupuje gierek na premierę). W tym roku będę „walczył” aby nie kupić na premierę GT7, Horizon 2, Rangarok. No chyba, że od day1 one będzie 60ks to może się złamię
 

4) pożegnać Switcha nową Zeldą i oficjalnej przekazać juniorowi. 
 

5) trochę więcej czasu przeznaczać na granie. W tym roku „przegrałem” ok 70h mniej niż w 2020
 

 

Odnośnik do komentarza
50 minutes ago, Wiolku said:

U mnie zdecydowanie z postanowień gierkowych bardziej konsekwentnie kończyć gry, bo w poprzednim roku było takich raptem kilka... Gra musi być ultra kozakiem, inaczej już w połowie myślę o następnej. Dobrze, że nie mam tak z kobietami. 

na kobity to trzeba mieć sile byka by kilka zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, balon napisał:

1) ograć C2077 po paczach z next genowym ulepszeniem

2) jak CDPR się do tego przyłoży kupić  gierkę z rynku pierwotnego

Ciekawe czy zrobisz copy-paste tego też na początku 2023. :kaz: 

Odnośnik do komentarza

Idąc drogą przedmówców, pozwolę sobie zacytować samego siebie sprzed ~roku.

 

Cytat

Standardowo: dokończyć backlog ("dużych" tytułów została mi dosłownie garstka, więc pozwolę sobie je wymienić: FF VII Remake, Wiesiek 3 z dodatkami, The Last Guardian, Hellblade, Observer).

 

Wszystko powyższe oprócz Observera zaliczone. Generalnie backlog tytułów AAA/świeżych mam praktycznie zamknięty.

 

Cytat

Czyżby wizja wyjścia "na zero" w tym roku była realna? Pewnie się nie uda, ale rozpoczęcie 2022 z poczuciem "nie mam w co grać" mogłoby być dobrą motywacją do zakupu PS5.

 

Cóż, ciężko wyjść na zero, kiedy jedna pozycja z backloga wylatuje, a druga wskakuje. Na filmwebie nadal mam ok. 30 pozycji, ale większość to już raczej retro, co do którego mam trochę luźniejsze podejście (bo to, czy zaliczę jakąś gierkę z PSXa w 2020, czy w 2030, już na dłuższą metę nie ma znaczenia). Ewentualnie jakieś indyki albo tytuły raczej skazane na gnicie w backlogu.

 

 

Cytat

Jeśli chodzi o hardware, to bardzo wstępnie przymierzam się do upgrade'u kompa

 

No nie wyszło, i to w chuj xD. Nie dość, że straciłem już dużo na przegapieniu okienka przedpandemicznego, to z każdym kolejnym miechem ociągania się traciłem coraz bardziej. Niniejszym postanowienie przeskakuje na nowy rok, ale teraz już na serio: mam plus minus listę komponentów, w styczniu na nie poluję.

 

 

W dniu 2.01.2021 o 00:29, kotlet_schabowy napisał:

Najbardziej jestem ciekaw chyba tego Wiedźmina, zostawiłem go poniekąd jako wisienkę na torcie, podsumowanie generacji i oczekiwania są naprawdę gigantyczne, rozum podpowiada mi zatem, że mogę się trochę przejechać. No zobaczymy.

 

O dziwo, Wiesiek spełnił oczekiwania i okazał się jedną z najlepszych gier tamtej generacji, świetna przygoda.

 

 

Co na 2022? Poza wspomnianym kompem, sukcesywne ogrywanie giereczek z listy i to chyba tyle. Fajnie by było upolować te dosłownie 2-3 tytuły z PSXa, które chciałbym mieć w oryginale w kolekcji, ale to bardzo luźny plan. W ogóle nie nastawiam się na next-gena, patrząc realistycznie i logicznie na sytuację, to zestaw PS5+nowy TV to połowa-końcówka 2023. No.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

W końcu ścisnąłem pas i ogarnąłem sobie listę w excelu wszystkich backlogów i kupsków, które ostały się na switchu i Xboxie (cyfra i pudełka). Z początku miałem w głowie to wszystko wyczyścić do końca roku ale teraz jak na to patrzę może być trudno, bo zliczyłem 97 gier. W ciągu ostatnich dwóch lat średnio kończę 40 więc wychodziłoby, że mam grania spokojnie na jakieś dwa lata z hakiem :yao: 

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo dużych premier w tym roku jak Stalker 2 czy Elden Ring też nie wyobrażam sobie pominąć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Na ten nowy 2023 to nie nakładam sobie absolutnie żadnych postanowień, chce po prostu pykac w gierki. Wychodzi tyle kapitalnych produkcji że jedyne co mnie martwi to czy czasu starczy i funduszy.

Nawet już nie zakładam że dokupię drugą platformę do grania bo pewnie bym się tylko wkurwiał że nie mam kiedy grać na tym i na tym.

Dziecko z każdym miesiącem wymaga coraz więcej uwagi, a tu jeszcze trzeba wygospodarować czas na jakąś książkę czy serial.

Ale nie ma co narzekać, piękne czasy gdzie contentem jesteśmy dosłownie zalewani 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.01.2022 o 14:18, balon napisał:

1) ograć C2077 po paczach z next genowym ulepszeniem

2) jak CDPR się do tego przyłoży kupić  gierkę z rynku pierwotnego

 

1-2 Copy z poprzedniego roku, i still believe :yao:

 

ad 1 i 2 zrobione. Z przyjemnością ograłem „next genową” wersję. Redzi pokazali, że obok R* i ND są mistrzami w budowaniu relacji, naturalności i sugestywności postaci.
Gierka z przyjemnością wleciała na stałe do fizycznej kolekcji  

W dniu 1.01.2022 o 14:18, balon napisał:

 

3) ze względu na pacze, a nawet dorzucanie 60ks, czy RT po czasie (to jest dla mnie niedopuszczalne), nie kupować największy sztosów day1 (z reszty się już wyleczyłem i nie kupuje gierek na premierę). W tym roku będę „walczył” aby nie kupić na premierę GT7, Horizon 2, Rangarok. No chyba, że od day1 one będzie 60ks to może się złamię


ad 3)
No i się udało. Kupiłem tylko jedną gierkę na premierę, czyli Ragnaroka, ale on był kozacko dopracowany od day1. W ogóle, to nie licząc jakiś tam gierek dla syna, to kupiłem w tym roku tylko dwa pudełka. GoWa i Cyberka.
W następnym roku mam zamiar kontynuować ten trend, czyli nie kupowania gierek day1 ze względu na ułomności wieku dziecięcego  


 

4) pożegnać Switcha nową Zeldą i oficjalnej przekazać juniorowi. 
 

ad 4)

Połowicznie zrealizowane, bo syn dostał ode mnie oficjalnie mojego switcha i ma go w swoim pokoju. Niestety/stety pożegnanie Zeldą przejdzie na 2023
 

5) trochę więcej czasu przeznaczać na granie. W tym roku „przegrałem” ok 70h mniej niż w 2020
 

Ad 5)

Także punkt zrealizowany.  W tym roku grałem o ponad 100h więcej. Uważam to za dobry wynik patrząc na to ile czasu poświęcam na inne rzeczy.

 


Postanowienia na 2023 napiszę trochę później. 

Odnośnik do komentarza

W tym roku planuję ograć chyba najwięcej gier od lat. Rok zaczynam od skończenia Daying Light 2 a nowy NFS już się sciaga. Potem to już wiadomo pasmo dużych premier zrobi swoje. Wsteczna też zagości no i Nintendo otrzyma długie okno antenowe. Szykuje się świetny rok, a mimo że człowiek coraz starszy to ciag do gier coraz większy. Chyba życie rodzinne trochę ograniczało czas grania i pies z łańcucha zostaje zerwany ( spuszczony xd).

Odnośnik do komentarza
On 1/6/2022 at 9:03 AM, darkos said:
  • Nie kupować gier w dniu premiery :mad:
  • Zrobić wyjątek od tej reguły dla Gran Turismo 7
  • Wbić :platinum: w
  1. Ferrari Challenge Trofeo Pirelli
  2. Ferrari Race Experience
  3. Supercar Challenge
  4. Absolute Supercars
  5. Gran Turismo 7
  6. Tak jak user MaZZeo zainwestować w jakąś nową kierownicę :obama: 

 

Moje wszystkie postanowienia z 2022 spełniłem. Dlatego na 2023 też mam realne cele growe, które jak mniemam uda mi się zrealizować.

 

1. Kupić Playstation 5 i już wejść w nową.... obecną generację u sony 

2. Skończyć Deliver us MARS (PS5)

3. Skończyć Resident Evil 4 Remake (PS5)

4. Skończyć Starfield'a (XSX)

5. Poza tymi trzema (Deliver US MARS, Resident Evil 4 i Starfield, nie kupować żadnych gier w dniu premiery)

6. Regularnie grać i uczestniczyć w ligach i Rajdach WRC Generations (PS5) na kierownicy. 

7. Może zaliczyć jakieś gry z Backloga, ale nie koniecznie :) 

8. Udzielać się na forumku. 

 

Tyle ode mnie, no to do roboty :hi:

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dobra jedziemy z postanowieniami na 2023. Raczej nie będzie tego dużo. Takich oczywistości typu, jak granie w to co się chce i na co ma się ochotę nie będę wspominał.

 

1) pożegnać Switcha i kupić day1  nową Zeldę;

2) Ograć ponownie GTA IV, Wiesława 3 z dlc oraz całą trylogię Mass Effect;

3) jeżeli wyjdą jakieś fajne gierki coś w stylu Astro Bota, Moos oraz ofc Half-Life: Alyx, to kupić sobie na gwiazdkę/black friday VR2.

4) kupić młodemu jakieś fajne siedzisko do jego nowego game cornera. 

 

:lapka:

Odnośnik do komentarza

Moje postanowienia na 2023:

 

1) Dokończyć jak najszybciej FC New Dawn.

2) Wbić pierwszą :platinum: AD 2023 w A Plague Tale Requiem :fsg:

3) Wyruszyć w Odyseję do Starożytnej Grecji :banderas:

 

To na początek. A dalej:

4) Ograć DLC do Horizon Forbidden West i Cyberpunka.

5) Grać w to, na co mam ochotę i co podpowiada mi akurat serce gracza :)

 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowana większość poniższych wypunktowanych noworocznych postanowień są ścisłe niczym matematyka i praktycznie nie do ruszenia:

1. Przez cały styczeń zrobić sobie detoks od multi CoD-a i spróbować intensywnie grać i być może ukończyć dopiero co zakupionego nextgenowego Wieśmina 3 wraz z dodatkami.

2. Od 1-go lutego powrócić na łono CoD-a MW2 wraz z premierą 2-go sezonu. 

3. W marcu kupić zarówno Wo Long: Fallen Dynasty oraz remake RE4 i napiżdżać naprzemiennie do nieprzytomności w oba tytuły.

4. W czerwcu zakupić na spółę z kumplem syfrową wersję Diabolo 4.

5. Zakupić Stalkera 2 choćby w celu wspomożenia szmalem Ukraińców, choć tak czy inaczej zapowiada się mega tytuł.

6. Z kupki wstydu spróbować ukończyć li tylko Returnanala. Ukończenie Horizon 2 mało prawdopodobne, choć pudełko zakupiłem i mam od premiery. Powód? Gra mnie śmiertelnie wynudziła, a mam gdzieś za sobą ok 60-70% gry :( Może jeszcze spróbuję zakupić i podejść do Plague Tale: Requiem.

7. Nie kupować Xboxa Series X. Konsola póki co nie oferuje i w tym roku nie zaoferuje niczego ciekawego. Starfield? Pewnie będzie grywalny najszybciej za 2 lata, a FM8 jak i inne samochodówki mnie nie interesują. 

8 Zakupić, choć nie w dniu premiery, a w dalszej części roku  Star Wars Jedi: Survivor.

9. Obcykać dodatek do Cyberpunk 2077.

10. Kupić i zagrać w Anal Wake 2, choć IMO to bardzo mało prawdopodobne, że gra ukaże się jeszcze w tym roku.

11. Zakupić pod koniec roku płatny dodatek do CoD: MW2.

 

Moim zdaniem plany bardzo ambitne, ale przy odrobinie szczęścia i samozaparcia do zrealizowania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...