Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Rozi napisał:

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi przekonanych, że nie są durniami. Co nie zmienia faktu, że jednak nimi są.

 

Zgadnij za co gracze na całym świecie pokochali grę Wiedźmin 3.

Oświeć mnie, histeryku, za co xD

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Rozi napisał:

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi przekonanych, że nie są durniami. Co nie zmienia faktu, że jednak nimi są.

 

Zgadnij za co gracze na całym świecie pokochali grę Wiedźmin 3.

Za świetny angielski przekład zastępujący te wszystkie niby śmieszne polskie odwołania odwołaniami do amerykańskiej popkultury? :dafuq:

Odnośnik do komentarza

no to czas na klasyka znowu:

 

-napisz osiem książek
-niech ich główny bohater cierpi z powodu inności, uprzedzeń i błędnych stereotypów
-na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie
-z krasnoludów zrób Żydów
-i używaj do krytyki antysemityzmu
-krytykuj postawy nacjonalistyczne
-krytykuj na każdym kroku kseno- i homofobię
-wyrażaj słowa poparcia dla społeczeństwa wielokulturowego i akceptacji inności
-opisuj jak ofiary stają się katami
-i pokaż jak przemoc rodzi przemoc
-uczyń to głównym tematem trzech ostatnich tomów
-niech bohater i jego kochanka zginą podczas rasistowskiego pogromu
-do ostatka broniąc prześladowanych

Z każdego zakątka internetu słuchaj, że „czarny wiedźmin to byłaby katastrofa”.

-napisz trzynaście opowiadań
-pomysły trzech oprzyj na baśniach Andersena
-trzech kolejnych na baśniach Braci Grimm
-siódmego na bajce arabskiej
-zaraz w pierwszym wyśmiej ludowość i ludowe wierzenia
-nabijaj się z nich też w opowiadaniu „Kraniec świata”
-obśmiej polską legendę w „Granicy możliwości”
-głównego bohatera nazwij „Żerard”
-ogólnie to używaj głównie imion o rdzeniach celtyckich jak Yenefer czy Crach
-i wywodzących się z języków romańskich jak Cirilla, Falka czy Fringilla czy Tris
-kilka angielskich jak Merigold
-oraz wywodzące się z innych języków germańskich jak choćby Geralt
-a także Włoskich
-Niemieckich
-a nawet francuskich
-zżynaj potwory z amerykańskich gierek, zwłaszcza z Advanced Dungeons and Dragons
-z języka irlandzkiego zrób język elfów
-a z niemieckiego krasnoludów
-każ bohaterom obchodzić irlandzkie święta ludowe
-napisz artykuł o tym, skąd brałeś inspiracje
-wylewaj w nim żółć na słowiańskie fantasy
-wreszcie napisz ósmą książkę
-jedną z kluczowych postaci zrób z japońskiej demonicy

Zostań mistrzem turbosłowiańców.

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Ale mnie ryra co Sapkowski pisał, unikam przeciętnych autorów. Na pewno to nie słowiańskość i rzeczy z mitologii słowiańskiej (głównie) sprawiły, że gra odniosła taki sukces. To na pewno tylko spisek tych wstrętnych Słowian, POLAKÓW i ich urojenia.

Odnośnik do komentarza

Serial typowa sredniawka jak wiekszosc rzeczy netflixa od dluzszego czasu i tak samo jak o wiekszosci i o tym swiat pojutrze zapomni (oprocz polakow z bolem dupy co mysleli ze to bedzie dzielo sztuki no bo przeca to nasz wiedzmak) ale gruby bedzie mowil ze to przez to ze nie ma S L O W I A N S K I E G O klimatu i murzyny ze skosniakami graja xddddd

 

ehhh 2020 juz za rogiem a gosciu dalej oczy zaklejone smalcem

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Yakubu napisał:

Ogólnie jak komuś zależy na słowiańskim klimacie to... chyba powinien oglądać... z polskim dubbingiem xd

Jak Jaskier śpiewa tę swoją balladę to Geralt przerywa mu i mówi "that's not how it happened", tłumaczonko w napisach "nie tak było", a już na przykład pan Żebrowski mówi "to wszystko duby smalone". Kusi oglądać z dubbingiem żeby takich smaczków nie przegapiać, ale z dubbingiem zawsze mam wrażenie jakbym bajkę na dobranoc oglądał xd

W takim razie całe szczęście, że ten polski dubbing jest!:obama: Biorąc pod uwagę choćby powyższy przykład to nie wyobrażam sobie innej możliwości oglądania tego. Jakakolwiek inna opcja spowodowała by natychmiastowy rozległy wylew krwi do mózgu.

 

 

Lód do drinków jest, wódeczka również, cola pod ręką. Czekam tylko aż żona wróci z polowania na prezenty i zaraz zasiadamy do oglądania...

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się to, jestem po pierwszym odcinku i nie ma lipy. To co robi Henry Cavill z rolą Geralta to robi to wyśmienicie, wie jak się zachowuje, mimika, gesty i zachowanie, no typowo prawdziwy Geralt. Za to aktorka grającą Cirillę wypadła zayebiście, dobrze odgrywa rolę księżniczki, a i w ogóle sama ona niezła z niej dupa, taka #prokuratorboners. W ogóle nawet nie wiem kiedy zleciał ten pierwszy cały odcinek, normalnie byłem cały przejęty tym odcinkiem. Póki co ode mnie to takie 8/10. Zobaczymy, co będzie później.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
2 godziny temu, schabek napisał:

Serial typowa sredniawka jak wiekszosc rzeczy netflixa od dluzszego czasu i tak samo jak o wiekszosci i o tym swiat pojutrze zapomni (oprocz polakow z bolem dupy co mysleli ze to bedzie dzielo sztuki no bo przeca to nasz wiedzmak) ale gruby bedzie mowil ze to przez to ze nie ma S L O W I A N S K I E G O klimatu i murzyny ze skosniakami graja xddddd

 

ehhh 2020 juz za rogiem a gosciu dalej oczy zaklejone smalcem

Nie, brak słowiańskości (kurwa trzeci raz napiszę, że to była jedna ze składowych sukcesu gry, J E D N A  Z E   S K Ł A D O W Y CH) sprawił, że ten serial jest kolejnym fantasy, bez żadnego nietypowego klimatu. 

 

Oczywiście ktoś ma ból dupy, bo oczekiwał, że jego ulubiona seria/książka/gra nie spełnia jego oczekiwań, no zawsze jest ten ból dupy. Tylko schabek zapieniony bólu dupy nie ma, on jest głosem rozsądku, liderem opinii, mavenem.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

1qMlXxU.png

 

Obejrzałam pierwszy odcinek (zaraz wrzucam kolejny) i jako wielka fan(atycz)ka książek i dwóch gierek od CDP (pierwszej i trzeciej) powiem tak.

 

z plusów:

- Cavil

Widać, że wie kim jest Geralt i stara się jak może odwzorować tę postać poprawnie, z całym charakterem i sentymentalnym burdelem w głowie, aż chce się rzec "naiwny, anachroniczny i głupi wiedźmin".

- sceny walk

Cieszy, że nie poszli na łatwiznę. Dynamika i wiedźmiński taniec cieszą oko, jest brutalnie, krew się leje. No bardzo fajnie.

- budżet

Mają rozmach skur.wysyny, momentami wygląda to lepiej niż Gra o Tron.

 

z minusów:

- Cavil

Choć nie da się niczego zarzucić jego grze aktorskiej, to po prostu koleś nie wygląda ani trochę jak wiedźmin, a co dopiero jak Geralt. Buźka za ładna, mięśni za dużo (toż wiedźmin ma być zwinny i szybki), tyłek na konkurs do rywalizacji z Kapitanem Ameryką. No nie bardzo.

- Netflix

Czuć bzdurzenie Netflixa w dialogach i niepotrzebnych scenach oraz dłubanie w fabule, by była bardziej zjadliwa dla przeciętnego netfliksowego widza, który nie ogarnia uniwersum

- multikulti

Wpychanie czarnych widać już w pierwszym epie, można się spodziewać, że potem będzie tylko gorzej

- CIRI

No ja nie wiem co tak słabo. Najważniejsza postać w sadze a tak zje.bali. :whyyy:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.