Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa odcinki za mną. Drugi gorszy od pierwszego ale jest póki co bardzo spoko. Piruety pięknie im wyszly, Henryk świetnie pasuje do roli. Świetnie, że jest brutalnie i że próbują kopiować ten unikatowy humor.

Czarne elfy itp. kompletnie mi nie wadzą, już bez przesady kurła xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się po dwóch odcinkach w miarę podoba. Takie 7/10 w porywach ale większość czasu 6/10. Nadal nie jest źle. Murzyni nie drażnią mnie w ogóle bo wcale dużych ról nie mają nie wiem o co ból tyłka. Książki czytałem 3 razy gry wszystkie przeszedłem po 2 razy (w3 raz) więc chyba można nazwać mnie fanem.

Cavill naprawdę dobrze radzi sobie jako geralt jest tylko odrobinę za dużym ciachem. Jaskier spoko, yennefer na razie nie wiem czekam aż garba usunie. Cała ta geneza rozumiem czemu jest ale tu mam mieszane uczucia. Spoko aktorka do roli sabrinyxD świetny stegebor i tissaia. Fringilla i istredd mnie nie drażnią. Jeżeli mam się do kogoś przyczepić po 2 odcinkach to ciri. Nie chodzi mi o sam dobór z wyglądu ale o umiejętności aktorskie no nie czuję tej postaci. 

 

Z minusów to największy mam do małego budżetu i chaosu.

 

Po pierwsze raz jest naprawdę dobrze a raz wygląda to jak randkowy serial syfy. 

Po drugie kurcze zbyt dużo wątków za dużo skoków czasowych. Ogólnie wiem o co chodzi jako fan ale żona co nigdy nie czytała książki troszkę się gubi. Nie tak powinno się robić seriale dla osoby nie obeznanej z pierwowzorem (mówię o książkach). Gra o tron S1 świetnie pokazała jak robić serial na podstawie książki z szacunkiem dla pierwowzoru( dopiero później się na pierwowzór zesrała ale to inna historia).

 

 

Czy obejrzę do końca? Na pewno. Nadal jestem ciekaw co dalej. Czy będę coś z serialu pamiętał za kilka tygodni? Wątpię. Nadal lepsze niż 90% rzeczy na Netflix ale liczyłem na więcej do takich tuzów jak królowa, mindhunters czy grace ane Frankie nie ma startu. Dodatkowo jak porównamy to z serialami takimi jak expanse czy mroczne materie to brakuje budżetu a i aktorzy poza wyjątkami jakby poziom niżej. Szczerze licze że drugi sezon jak powstanie będzie mniej chaotyczny (w końcu przedstawienie postaci za nami) i skupi się na pięcioksiągu bez udziwnień. W końcu to prawie gotowy scenariusz na 2-3 sezony serialu:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po drugim odcinku i o jezu Yennefer. Nie zdziwię się jak w następnym odcinku wystąpi w Mam Talent z tą swoją ckliwą historyjką XD W książkach intrygująca, tajemnicza i twardo stąpająca po ziemi kobieta z charakterem, a tutaj mam wrażenie, że obdzierają ją z tego wszystkiego, dla nie wiem czego. Współczucia? No tak średnio bym powiedział.

W ogóle w tym epizodzie "podobno" znajduje się moje ulubione opowiadanie o strasznym diable, ale no słabiutko wyszło im z narracją i przede wszystkim z morałem, ale ten to praktycznie nie istnieje i chyba tak będzie do końca sezonu. No nic, oglądam dalej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, pierwszy odcinek mimo kilku nieścisłości z książką jest bardzo wporzo. Cavill jako Geralt spisuje się jak na razie świetnie, mroczny klimacik jest obecny, a walki są brutalne i świetnie wykonane. No ale już się nastawiam, że potem będzie tylko gorzej. :kaz: 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Figuś napisał:

Na plus bym dodał jeszcze że Jaskier to Jaskier

O to to! Dokładnie takiego Jaskra pamiętam z książek, a nie ten pizduś z gier.

Jestem po dwóch epach, drugi oczywiście zauważalnie gorszy od pierwszego, ale jako fan książek i gier - jestem bardzo usatysfakcjonowany. Czekam na kolejny wieczór, gdy znowu 2 epy wjadą. Ogromnie kupili mnie pierwszym odcinkiem i jak sobie tak wyobrażę niektóre wydarzenia z Sagi + większy budżet następnych sezonów + oby lepsza obsada ważnych ról to :obama:

8 minut temu, suteq napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 


E1ehkY6.png
 

 

 

CO TO KUR.WA JEST XDDDDDDDDDDDDDD

Twoja Stara?

Edytowane przez Hum
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jestem po czterech odcinkach i mi się podoba bardzo, no kurde mega dobrze się to ogląda. Każdy z głównych bohaterów przekonywujący i ich wątki interesujące. Największe obawy miałem co do Yennefer, ale teraz uważam że daje radę.

I nie zgodzę się z często powtarzanym zarzutem, że chaos i za dużo motywów. Bez przesady, idzie się w tym spokojnie połapać.

 

Szkoda że tylko osiem odcinków :(

Odnośnik do komentarza

Jestem po 3 epach i jest po prostu dobrze - i uważam to za sukces.  Nie czulem zenady i znudzenia, na pewno dociagne do konca. Wlasciwie jedyny minus - ost to dramat - leci w z doopy momentach i jest hoiowa-, bez żadnego pazura.

 

No i czarny elf xD

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Po 4 odcinkach jest bardzo fajnie. Podoba mi się, jak te trzy plany czasowe powoli zmierzają ku jednemu. Wiedźmiaka znam jedynie z trzeciej gry, więc nie podchodziłem z dużymi oczekiwaniami. Początkowo byłem nieprzekonany do Henrego, ale im dalej tym bardziej mi się widzi. Potrafi wyglądać jak skur.wl, a i zgrać amanta. Trochę brakło mi rozwinięcia Yennefer między 3 i 4 epem, ale trudno. Najlepsza aktorsko wydaje mi się dziewczyna grająca Ciri, a i jej babka jest dobra. Na duży plus muzyka, która przypominała w pierwszym epizodzie tą z gier.

 

Czarne elfy? Już od dawna trąbiło się, że nie będzie to "słowiańska" wersja. Dejcie spokój.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Dobre to! 3 epy pękły jeden za drugim. :obama:

Jestem bardzo zadowolony. 

 

edit:: będę wrzucał za każdym razem jak się ci debile od mudźinów odezwą:

 

-napisz osiem książek
-niech ich główny bohater cierpi z powodu inności, uprzedzeń i błędnych stereotypów
-na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie
-z krasnoludów zrób Żydów
-i używaj do krytyki antysemityzmu
-krytykuj postawy nacjonalistyczne
-krytykuj na każdym kroku kseno- i homofobię
-wyrażaj słowa poparcia dla społeczeństwa wielokulturowego i akceptacji inności
-opisuj jak ofiary stają się katami
-i pokaż jak przemoc rodzi przemoc
-uczyń to głównym tematem trzech ostatnich tomów
-niech bohater i jego kochanka zginą podczas rasistowskiego pogromu
-do ostatka broniąc prześladowanych

Z każdego zakątka internetu słuchaj, że „czarny wiedźmin to byłaby katastrofa”.

-napisz trzynaście opowiadań
-pomysły trzech oprzyj na baśniach Andersena
-trzech kolejnych na baśniach Braci Grimm
-siódmego na bajce arabskiej
-zaraz w pierwszym wyśmiej ludowość i ludowe wierzenia
-nabijaj się z nich też w opowiadaniu „Kraniec świata”
-obśmiej polską legendę w „Granicy możliwości”
-głównego bohatera nazwij „Żerard”
-ogólnie to używaj głównie imion o rdzeniach celtyckich jak Yenefer czy Crach
-i wywodzących się z języków romańskich jak Cirilla, Falka czy Fringilla czy Tris
-kilka angielskich jak Merigold
-oraz wywodzące się z innych języków germańskich jak choćby Geralt
-a także Włoskich
-Niemieckich
-a nawet francuskich
-zżynaj potwory z amerykańskich gierek, zwłaszcza z Advanced Dungeons and Dragons
-z języka irlandzkiego zrób język elfów
-a z niemieckiego krasnoludów
-każ bohaterom obchodzić irlandzkie święta ludowe
-napisz artykuł o tym, skąd brałeś inspiracje
-wylewaj w nim żółć na słowiańskie fantasy
-wreszcie napisz ósmą książkę
-jedną z kluczowych postaci zrób z japońskiej demonicy

Zostań mistrzem turbosłowiańców.

 

 

Edytowane przez qraq_pk
dla Turbosłowian
  • Plusik 1
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

20 inch: boli? posmaruj czymś to ulży

 

No co? W gry grali tylko po polsku i krzyczą że super słowiańskość. Większość świata grała z angielskim dubbingiem i to jest tam fantasy jak każde inne. Krasnoludy zaciągają po szkocku, miejscowości nazwane angielsko. Słowiańskie to zostały tam motywy muzyczne i śmiesznie pomalowane domki. Ale co tam, turbosłowianie i "hehe mużyn".

Jak wam idzie oglądanie serii gdzie poza Geraltem reszta to baby? też czujecie się ucieśniani?

 

Mnie też drażni że Triss nie wygląda jak Triss. Kwestia przyzwyczajenia się do innego wyboru. Czarna Fringilla mi wisi bo to nie jest głowna postać. Mogli wziąć jakąś latynoske na triss i dać jej rude włosy czy co.

 

Ale serio, jak widzę te komenty na całym tym forum to aż mi się marzy by we wszystkim na złość takim nedo(pipi)om dawali na siłę wątki gejowskie. 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...