Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Masorz napisał:

Będzie Triss w 3 odcinku? Chcę to wiedzieć.

Btw aktor od Jaskiera jest tak świetny i tak pięknie śpiewa, że obciągnąłbym mu penisa na ulicy z dumą przy wszystkich ludziach.

Kurde w oryginale tak dobrze? 

Bo dziś ruszam z serialem i myślę nad dubbingiem jednak, który też tu jest chwalony

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, suteq napisał:

Byndzie Paweł! :usmiech: 

 

 

Cudownie! :usmiech:

27 minut temu, drozdu7 napisał:

Kurde w oryginale tak dobrze? 

Bo dziś ruszam z serialem i myślę nad dubbingiem jednak, który też tu jest chwalony

Coś tam włączałem dubbing, ale tylko w pilocie. 

Tak, Jaskier po angielskiemu jest przecudowny.

Odnośnik do komentarza

nie no. Ja wytrzymalem 10min z dublazem, przeciez to sie tylko w animowanych sprawdza :reggie: tak samo piosnka po inglandsku jakos lepiej wchodzi. 
 

skonczony s1, choc sie tego nie spodziewalem, to czekam z chooyem w reku na s2. 
 

z minusow:

- ciri

- origin jennifer meczyl bule

- cirilla

- niektore opowiadania pojechali po lebkach

- ciririri

- dizajn nilfgaardczykow tez taki niezbyt

 

 

no i oczywiscie beczunia z czarnych elfow i krasnoludow xd

latest?cb=20170316030016
xd
Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz w życiu oglądając serial nie mam pojęcia co się dzieje. Jestem na 4 odcinku wyjaśni mi ktoś linie czasową bo już nic nie rozumiem tutaj są jakieś pomieszane linie czasowe czy o co chodzi?

Przecież postacie z przyjęcia 4 epizodu zmarły w 1 epizodzie podczas walki z Nilfgardem , ale jeżeli zrobili jakiś skok czasowy(nie było o tym żadnej informacji) to czemu Ciri jest w osi czasowej gdzie oni nie żyją?

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Pierwszy raz w życiu oglądając serial nie mam pojęcia co się dzieje. Jestem na 4 odcinku wyjaśni mi ktoś linie czasową bo już nic nie rozumiem tutaj są jakieś pomieszane linie czasowe czy o co chodzi?

 

  Ukryj zawartość

Przecież postacie z przyjęcia 4 epizodu zmarły w 1 epizodzie podczas walki z Nilfgardem , ale jeżeli zrobili jakiś skok czasowy(nie było o tym żadnej informacji) to czemu Ciri jest w osi czasowej gdzie oni nie żyją?

 

 

Spoiler

Ogólnie w jednym odcinku jest impreza która się dzieje w przeszłości gdzie Foltest jest dzieckiem jeszcze, a jednocześnie są pokazywane sceny z Ciri w przyszłości... Dla mnie cały ten wątek Ciri jest słaby. On leci sobie do przodu, a resztę to zbiory opowiadań poplatane

 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Biały odgrywa w Warm Bodies rolę indyjskiego odpowiednika w książce?

 

:whistling:

 

Angelina Jolie odgrywa w Wanted rolę, która w komiksie była czarna?

 

:whistling:

 

Ben Affleck w Argo odgrywa rolę prawdziwej osoby Tony'ego Mendeza, Hiszpana?

 

:whistling:

 

Biały aktor X odgrywa postać mniejszości w filmy Y na podstawie setek przypadków na przestrzeni całej historii kinematografii?

 

:morning1:

 

Czarnoskóra osoba jako elf w ekranizacji pod okiem autora książki?

 

:wio:

 

 

powtarzam, jako Elf xdddddd

 

 

latest?cb=20180528120920

 

"turbosłowacy, do boju z minusami.   Napisane z Tapatalk"

Edytowane przez Figaro
  • Plusik 1
  • Minusik 15
Odnośnik do komentarza

Tak, ta linia czasowa jest kompletnie z dupy.

Serial zaczyna się od poznania się Geralta z Jaskierem, przedstawienia Ciri i pokazania Yennefer jak była jeszcze świnią.



A trzy epy później pokazują imprezę jak Geralt z Jaskierem baunsują na imprezie z dziadkami i rodzicami Ciri i dowiadują się, że ona dopiero się urodzi xd Jak recenzenci narzekają, że jest chaotycznie to się wcale nie dziwię.

I ten wątek Yennefer też poprowadzony jakoś dziwnie. Najpierw jest najgorszą uczennicą Hogwartu, a za moment nagle zaczyna trząść całym Westeros czy tam czymś. Później chyba się okazuje, że kilkanaście lat minęło. Nie wiem, może wyszedłem na kupę i zapomniałem pauzę wcisnąć.

 

Odnośnik do komentarza

Jak się nie oczekuje wybitnego dzieła to przynajmniej dwa pierwsze odcinki ogląda się całkiem przyjemnie. Poza tym dla lepszego odbioru ogranie przynajmniej jednej z gierki z uniwersum pomaga zdecydowanie, że o książkach nie wspomnę. Według mnie serial dla co najmniej minimalnie zapoznanych z tematem, innym może być ciężko.

Niektóre (większość?) z efektów specjalnych i "slow motion" wyglądają jak z History Channel. Bagiński chyba to na Commodore sklejał.

Największy zarzut to gigantyczny niedobór kobiecej urody. Ja wiem, że amerykański silikon nie pasuje tu kompletnie ale ładniejszych kobiet nie było na castingach? Choćby minimalnie? 

 

Edytowane przez da$io
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Czarne elfy i brak chędożenia dziewek wykluczyły u mnie chęć brnięcia dalej.

Gdzie do kurwy nędzy podział się prawdziwy Jaskier? Bo to coś bez charyzmy chyba inaczej ma na imię.

Jego podboje w łożnicach  musimy sobie wyobrażać, niczym ukryte pod ziemią społeczeństwa w Deatch Stranding.

Gdzie klimat polskiej wsi wesołej, wsi jesiennej.

Gdzie Klimat przez duże "K"? 

Kilka fajnych muzycznych motywów nie wystarczy, tu należało by pławić się w bezkresnych dźwiękach średniowiecza.

Masa, masa spłyconych motywów i dialogów. Ogrom skrótów i uproszczeń.

Wiem, że w prozie dużo jest ot, "gadania", ale z tych linijek tekstu wiele wynika.

Mam odczucie przyglądania się ładnej wydmuszce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tego jak Jaskier spierdala przez okno od swojej kochanki bo mąż wrócił trochę brakuje. Fajnie, że o takich akcjach wspomnieli ale to jednak troszkę za mało. No ale poza tym cymesik postać. :usmiech: 

 

Sprawdziłem polską wersję Toss a coin to your Witcher i :obama: 

 

 

Ten wokal.:fsg: 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Przecież Bagiński to tam tylko sprzątał. Niepotrzebnie motają z osią czasu. Po cholerę w jednym odcinku skakać ciągle pomiędzy Geraltem i Yen kiedyś-tam. Jasne, jak ktoś uważnie ogląda i słucha to nie będzie miał problemów, ale i tak mi się to nie podoba. Gra aktorska jest marna, a ten Cavill to drewno i w tym pancerzu wygląda jak klocek. Za szybko lecą z fabułą i marnują czas na Yen. Ta opowieść z diabołem to w ogóle nie miała ładunku emocjonalnego w porównaniu z książką. I jeszcze ta Toruviel, ugh ;/

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Masorz napisał:

Niech ktoś przy okazji wyjaśni Figarowi, dlaczego Elfy mają bladą skórę.

 

wiem czemu, nawet przeczytałem (niestety) wszystko w uniwersum Wieśka

 

ale skoro autor książki i twórcy tak zdecydowali, to tak zdecydowali. Nie pierwszy raz daną postać odgrywa ktoś o innym wyglądzie/innym kolorze skóry, i tak było w obie strony. Bawi mnie ta hipokryzja, bo działa to zazwyczaj w jedną stronę i nikomu to nie przeszkadza ;]

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Masorz napisał:

Jakoś w 'Czarnobylu' nie ma czarnych rusków, bo każdy wie, jakie mają pochodzenie, pomimo że istnieją naprawdę. 

 

Bo czarnoskórzy w Czarnobylu nie mają sensu. Historycznego.

 

Ale my mówimy o elfach. Ku.rwa elfaaaach. Elfy, czaisz?

 

STROJ-ELFA-ELF-SKRZATA-KRASNAL-POMOCNIK-

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...