Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisze bzduras, ja chociasz miałem styczność z gra, to coś lyknalem, a Ci biedni ludzie którzy nie widzą kto to jest wiedźmin, skąd się wzięli, no wprowadzenie w serial beznadziejne. 

 

Nie pamiętam. Napisz w spoilerze.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Pier.dolenie. Wszystko tam jest łatwe do zrozumienia. Te skoki w czasie są głupie i wskazują na słabego scenarzystę/reżysera, ale jak się ogląda ze skupieniem to nic nie umknie. No i w jaki sposób gry tobie pomogły bardziej zrozumieć serial, skoro fabuła jest zupełnie inna? Jak ty nawet nie pamiętasz takiej rzeczy jak ojciec Ciri, lol.

Spoiler

Emhyr

 

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza

No patrzysz z perspektywy fana, dla mnie jak ktoś nawet w grę nie grał to ma bardzo trudny próg wejścia. No i co to za spoiler z tym Jeżem, że w grze to on:

 

wysyla nas by odnaleźć jego córkę i jest cesarzem?

Daj Pan spokój.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No dobrze narazie tylko pisze ze nie robi dobrego wrazeni i zgadzam sie z Bdurasem. Czlowiek bardzo docenia po czasie taka Gre O Tron, jak porówna teraz scenariusz, scenografię, efekty, rozumiem że nie ten budżet, ale może trzeba było mniej wydać na aktorów i licencje i wlozyc troche wiecej w scenogragie i scenariusz. Np.fragment jak Ciri trafia do lasu - jest tak nudny i tak slabo nakrecony, ze ciezko sie na to nawet patrzy. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Teraz, Square napisał:

Książek nie czytałem, na gry mam wywalone, a jakoś zrozumieć co się dzieje nie miałem problemu. Jak czytam, że ktoś nie ogarnia co i jak to można stracić wiarę w ludzkość.

Od drugiego sezonu będą mieć łatwiej bo będą bazować już na sadze.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Jestem na 4 odcinku i też zaczyna to trochę denerwować. W ogóle w 1 momencie myliłem Pavette z Ciri, bo dodatkowo dobrali tak aktorki że są identyczne. Książek nie czytałem, więc przy okazji zapytam, bo albo mi umknęło przez właśnie chaos w serialu, albo nie było jeszcze powiedziane: co się stało z tymi rodzicami Ciri

 

 

 

Dopiero zauważyłem druga stroną odpowiedzi... 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Powoli zbliżam się do końca - 6 odcinek za mną.

 

Co mnie pozytywnie zaskoczyło, to na pewno gra Cavilla oraz jego chemia z odtwórcą Jaskra - coś co z pewnością nie pykło w przypadku Yen (ich relacja jest jedynie irytująca, brak pozytywnych emocji wyłączając sceny spółkowania pod pierzyną). Ciri po pierwszym epizodzie zrobiła się irytująca, ale w sumie obecnie nic tam ciekawego się u niej nie dzieje - robi na razie za damę w opałach. Solidnie wyszły wszelkie jatki i pojedynki - czuć tę moc okraszoną czystą brutalnością.

 

Co natomiast mnie zawiodło to szeroko pojęta wiedźmińska fauna - cyfrowa do bólu kikimora, diabeł z teatru telewizji, strzyga z Dead Space'a czy wreszcie ten Borch-wiwern.

 

Ogólnie jest ok - z końcową notą wstrzymam się do finału.

 

Odnośnik do komentarza

potwory wyszły średnio trzeba po prostu przyznać. Yen tez mi się wydaje nie trafioną aktorką (taka trochę za bardzi wredna małpa z yapy). A Yen książkowa była tak opisana, że każdy kto na nią patrzył to chciał ją ruknąć - ta serialowa to jakaś hybryda człowieka z hindusem :dafuq:

 

Ciri imo zagrana bardzo dobrze - @stoodio tak jest w książce również, że Ciri na początku to po prostu panna która uciekła z dworu

Odnośnik do komentarza

Znam dobrze Ciri jeszcze z wydań supernowej z okładami zaprojektowanymi przez niedawno zmarłego Bogusława Polcha - co jakiś czas sięgam do lektury. W pierwszym epizodzie Ciri była sobą - zadziorną chłopczycą,z każdym kolejnym odcinkiem przepoczwarza się w irytującą mimozę. Z sama aktorką nie mam problemu - ma zadarty nos i aparycję łobuziary, tylko scenarzyści mogli by dodać jej nieco więcej charakterku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...