Skocz do zawartości

W co byś sobie zagrał/zagrała?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zagrałbym sobie w jakąś prostą strzelankę z mechami, więc kupiłem Gundam Battle Operation Code Fairy.

 

Tyle co miałem czas sprawdzić, to wygląda ciekawie. Niby dość dynamiczne, jak na tematykę, ale zarazem lekko taktyczne. Nie miałem czasu w ostatnich dniach nic pograć. Dziś w robocie do późna, plus inne sprawy później, ale jakoś nie mogę się doczekać wieczora, aż rozwalę kilka mechów.

 

Gra jest swego rodzaju samodzielnym dodatkiem single-player do Gundam Battle Operation 2 - multiplayerowej gry live-service. Kurcze, z założenia unikam takich gier jak ognia (tj. F2P/multi/rywalizacja/live-service), ale coś mnie kusi mimo tego zainstalować i sprawdzić również tę wersję... A różnie to się może skończyć, przez te wszystkie mikrotransakcje, daily, grind i toksycznych graczy. :/ Dobrze, że zrobili ten singlowy dodatek, bo chociaż tak się pogra, w razie czego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
37 minut temu, Shen napisał:

Final fantasy  X vs XII

Obie ogrywałem blisko premiery na ps2, mam ochote sobie odswiezyc, tylko nie wiem od ktorej zaczać. Wtedy bardziej mi sie podobała X, ale XII mam w tej poprawionej wersji Zodiac age.

 

FF12 chyba nigdy nie zacząłem choć mam ja na półce na ps2. Jakoś wtedy wyjeżdżałem z miasta i konsola została na kilka lat w domu. W ogole to bym zaczął od X, bo mna pozamiatała i tez bym sobie odświeżył a ostatnio grałem na ps2.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie sobie jeżdżę Fordem Falconem z 1973 w piątym horajzonie i tak mi się fajnie lata bokami, pali gumę i słucha silnika, że aż bym sobie zagrał w nowego Drivera albo najlepiej w konkretny remake (jedynki ofkors) - skoro i tak taki mamy klimat. Grafa jak fh5 w zupełności by wystarczyła, duży świat z kilkoma miastami (minimum 2-3) i hajłejami pomiędzy nimi. Do tego dzisiejsza fizyka i prowadzenie fur i dużo ciekawych misji. No i najważniejsze - żadnego biegania z buta i szczelania - chyba, że w czasie jazdy, np. w coopie. To nie ma być nowe GTA!1!1!1

No i skoro wspomniałem coop, to niech będzie możliwość przechodzenia w ten sposób misji lub też oddzielny tryb dla takiej opcji.

Czekam z pełnymi kolanami, ale pewnie się nie doczekam, mimo że inne rimejki lecą jak z karabina :(

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale bym sobie zagrał w Darkstone'a na psxa. Miałem napakowane postacie i dodatkowe skórki dla nich. Miecz też zajebisty mi się w koncu trafił jak pamiętam, zamrażał na sekundę wroga i drugi strzał zazwyczaj go dobijał, jeden z najlepszych dwuraków w grze. Miałem na płycie wersję okrojoną z muzyczki w mieście, w sensie nie leciała muzyka jak się grajkom w mieście rzuciło monetę. Gra zabierała chore ilości blokow na karcie pamięci, bo aż 6. Wstawałem specjalnie wcześniej, żeby chociaż pograć 20min przed szkołą jak szedłem na 8mą hehe

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Plugawy napisał:

Ale bym sobie zagrał w Darkstone'a na psxa.

 

Ooo panie, szacuneczek za wspomnienie o tej gierce :obama:

Darkstone to jedna z moich ulubionych gier "diablopodobnych". Pamiętam, że poznałem ją właśnie na pierwszym plejaku, jeszcze zanim go w ogóle dostałem. Byłem zachwycony tą grą, bo tak bardzo kojarzyła mi się ze znanym i lubianym przeze mnie Diablo II. Po latach kupiłem swój oryginał na PSXa i już kilka razy miałem przyjemność ukończyć ten tytuł. Świetna gra z miodnym gameplayem i naprawdę klimatyczną grafiką na PlayStation. Pudełko z grą nieśmiało łypie na mnie i myślę czy aby za jakiś czas znów do niej nie powrócić :banderas:

Odnośnik do komentarza

Super, że sobie kupiłeś. Gierka trzyma cenę i ciężko ja dostać w dobrym stanie i komplecie. Oprócz RE3 to jedna z paru gier jakie bym mógł sobie kiedyś kupić w oryginale i bym regularnie kończył. W PieCowej wersji można było grać we dwie osoby. Plejak już by tego nie pociągnął. Nawet w menu umiejętności jest jedno wolne miejsce, strzelam że związane z towarzyszem. Dobry motyw był z losowymi questami jakie Ci się trafia jak rozpoczniesz grę. No i miały nawet trochę humoru. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Plugawy napisał:

Super, że sobie kupiłeś. Gierka trzyma cenę i ciężko ja dostać w dobrym stanie i komplecie. Oprócz RE3 to jedna z paru gier jakie bym mógł sobie kiedyś kupić w oryginale i bym regularnie kończył.

 

Z zakupem gier na PSXa zdążyłem chyba w ostatnim dobrym momencie. Oprócz Darkstone kupiłem też Tekkena 3 czy właśnie Residenty 2 i 3. Po prostu tknęło mnie aby zacząć wzbogacać swój zbiór gier na szaraka o moje osobiste "klasyki" ze szczenięcych lat.

Z resztą jeszcze czasem coś wyhaczę na pierwszego plejaka, bo zwyczajnie lubię ten sprzęt i gry wydane na niego. Jakoś chyba pod koniec zeszłego roku uzupełniłem zbiór NFSów, gdzie w zasadzie brakuje mi tylko pierwszego.

 

18 godzin temu, Plugawy napisał:

Dobry motyw był z losowymi questami jakie Ci się trafia jak rozpoczniesz grę.

 

Zupełnie jak w pierwszym Diablo. Oj marzy mi się ta gierka na szaraka, ale jej ceny mnie przerażają. Choć, z drugiej strony nie miałem żadnego problemu żeby wydawać po 250-300zł na gierki na Dreamcasta :dynia:

 

16 godzin temu, WisnieR napisał:

Darkstone świetna gra ale jakoś nie umiałem w nią grać no i chyba też sama gra nie była za bardzo przystępna. Więm, że coś nie tak robiłem i bardzo ciężko mi się pod koniec gry grało.

 

Granie Warriorem jest myślę najlepszym pomysłem. Zawsze gram tą klasą i jest luksus :D

 

16 godzin temu, Plugawy napisał:

Ostatni boss był dosyć trudny, trzeba było wiedzieć gdzie stanąć i wtedy nie było problemu.

 

Na ostatniego bossa mam swój patent, ale to wrzucę w spoiler, tak w razie czego:

 

Spoiler

Wraz z ostatnim bossem atakują nas dwa pierdołowate "mobki", które jednak potrafią przysporzyć problemu, bo zadają dodatkowe obrażenia. Do tego po śmierci się respawnują, co utrudnia sprawę. Mój patent jest taki, aby wyprowadzić te dwa potworki gdzieś kawałek dalej, tak aby dalej "żyły", ale nie były w pobliżu Draaka. Samego smoka trzeba po prostu napierdalać do oporu, bez litości. Przyda się cały plecak miksturek zdrowia i otwarty portal do miasta. Problemem może być wytrzymałość broni, więc trzeba pilnować aby jej kompletnie nie zniszczyć. No i trzeba go pokonać w limitowanym czasie, gdyż moc kryształu się wyczerpuje.

 

Godzinę temu, dee napisał:

Właśnie sobie uświadomiłem, że brakuje mi dobrych klonów GTA. Nowy Saint's Row to jedyna alternatywa, szkoda że taka nie bardzo

 

Mi osobiście bardzo podeszła seria Watch_Dogs. Każda ma zupełnie inny klimat, więc może któraś by ci podeszła. Mi tam każda pasuje. Lubię poważną historię Aidena, "YOLO" przygody grupy hakerów, jak i bunt w Londynie.

No i hakowanie panie, zabawa z hakowaniem to jest to. Już od pierwszej części lubiłem wykorzystywać elementy otoczenia do walki z przeciwnikami. Trójka to już w ogóle daje mega swobodę w kwestii podejścia do zadań.

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Quake96 napisał:

Mi osobiście bardzo podeszła seria Watch_Dogs. Każda ma zupełnie inny klimat, więc może któraś by ci podeszła.

 

Jedynka i trójka ograna. Jedynka całkiem spoko, na pewno niedoceniona. Trójka ubisoftowy średniak, z kilkoma fajnym patentami, ale jak to u Ubi, wszystko bez umiaru trochę podane.

Tylko że akurat WD nigdy nie odbierałem jako alternatywy dla GTA.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Quake96 napisał:

Darkstone to jedna z moich ulubionych gier "diablopodobnych". Pamiętam, że poznałem ją właśnie na pierwszym plejaku, jeszcze zanim go w ogóle dostałem. Byłem zachwycony tą grą, bo tak bardzo kojarzyła mi się ze znanym i lubianym przeze mnie Diablo II. Po latach kupiłem swój oryginał na PSXa i już kilka razy miałem przyjemność ukończyć ten tytuł.

 

Jak dla mnie wersja na PSX (nie wiem jak PC) jest absolutnie niegrywalna. Brak możliwości obracania kamery, która dodatkowo jest ustawiona tak blisko bohatera, że chuja widać. Brak możliwości włączenia na stałe mapy w rogu ekranu, co wymusza ciągłe naciskanie select, pauzowanie gry, spojrzenia na mapę i powrotu do gry, co jest idiotyzmem. No chyba, że coś przegapiłem, ale sprawdziłem dosłownie przed chwilą i niestety, grać się nie da.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Meanthord napisał:

Brak możliwości obracania kamery, która dodatkowo jest ustawiona tak blisko bohatera, że chuja widać.

 

Coś źle robisz albo nie wiem. Na pewno da się zmieniać kilka kątów kamery (chyba trójkątem) i dodatkowo każdy z nich regulować po swojemu za pomocą prawej gałki. Możesz obracać, przybliżać, oddalać.

 

56 minut temu, Meanthord napisał:

Brak możliwości włączenia na stałe mapy w rogu ekranu, co wymusza ciągłe naciskanie select, pauzowanie gry, spojrzenia na mapę i powrotu do gry, co jest idiotyzmem.

 

No tu akurat dobrze zauważyłeś. Ja tam przyzwyczaiłem się do otwierania mapy raz na jakiś czas. Lokacje z reguły nie są jakieś mega skomplikowane, więc nie ma problemu z nawigacją. Osobiście zaglądam częściej do mapy, bo moje OCD nie pozwala mi zostawić choćby kawałeczka mapy nieodkrytego :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...