Skocz do zawartości

Dying Light 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, sprite napisał:

Na sexie jak biegam, to mi się waha od 80 fpsów do 110. Czasami nawet więcej. Czuć dużą różnice w płynności względem 60. Propsy za ten patchyk.

 

To z automatu działa czy trzeba coś przestawić w opcjach?

 

Łatka poprawiła kilka rzeczy ale ja jakoś nie miałem większych problemów z gierką. Dalej trafiam na sytuację, w której postać wyjca staje się nieśmiertelna ale i nie atakuje mnie. Nie powoduje też pościgów. W rybim oku trafiłem na świeczki, które się nie palą ale świecą na czubkach.

 

Przy szabrowaniu lodówek miód teraz jest w słoiczkach zamiast samych plastrów ;)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Dying Ligh 2 - Steam pokazuje mi 38 h ale myślę że całosć na hardzie zajęła mi ok 36 h.

Zmieniłem poziom trudności na końcu na easy a czemu zaraz napisze. Recenzja bez spoilerów poza jednym dotyczącym pewnej walki pod koniec gry kto się boi niech nie czyta końca recenzji. Gra to takie 7/10. Nic co dupe by urwało podobała mi się ale no jest to średniak. DL2 do DL1 na sterydach nie wiem co im 7 lat zajęło. Gra wygląda ładnie na pc ale nie jest to top gier po prostu rt robi robotę. Fabularnie są momenty ale ogólnie średniawka. No spodziewałem się więcej. Doszło do tego że lepsze jest kilka pobocznych niż główna misja. I niestety dużo pobocznych to jednak kopiuj wklej to samo. A najgorzej wypadają aktywności w mieście. Jeden ośrodek GRE zrobiłeś? Zrobiłeś je wszystkie. I tak z każdą aktywnością. NASRANE tego że może i 500 h ktoś będzie siedział w tym ale ja nie pracuje tylko gram. I dla mnie to gra na ok 35 h wszystko ponad to to już orka. Czy się dobrze bawiłem? TAK bo gameplay (poruszanie się, walka etc ) sprawiał mi radość. Szkoda że historia nie dowiozła. Może polatam jeszcze w coop jak ktoś będzie chętny ale raczej do gry już nigdy nie wrócę dla dodatków fabularnych. Technicznie gra dla mnie bez zarzutu poza programem który musiałem odpalać aby mieć ultra wide. W 2022 roku nie mieć wsparcia dla uw to już wstyd. Dub angielski spoko, bugów nie uświadczyłem, muza fajna. Oj gdyby ta fabuła była lepsza to może dałbym 8/10. Niestety miałka fabuła i ZERO rozwoju w stosunku do dl1. Ta gra wydaje się po prostu dużym dodatkiem do dl1. A co do zakończenia i mojej zmiany na easy.

Spoiler

Walka z bossem jest PRZEGIĘTA i głupia. Nie kumam na chuj oni to tak przeciągnęli. To jedyny moment w grze gdzie po prostu chciałem aby już się gra skończyła. Męczące a nie fajne niestety.

 

Dying Light 2 13.02.2022 18_17_25.png

Dying Light 2 13.02.2022 18_21_08.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.02.2022 o 17:39, blantman napisał:

Jeden ośrodek GRE zrobiłeś? Zrobiłeś je wszystkie


Też na to szybko zwróciłem uwagę. Takie kopiuj-wklej lokacji.  Po 7 latach trochę śmieszne. Zauważcie również, że plecaki w każdym autobusie w mieście leżą w tym samym miejscu - mała rzecz, a rzuca się w oczy. Poczytałem trochę recek nowego Horizona i wygląda na to, że tam właśnie jest to zrobione jak trzeba - czyli np. każdy żyraf to inna zagadka i trzeba do tego podejść inaczej. Całe szczęście, że zadania poboczne od NPC są w miarę ciekawe i często oferują jakiś mini twist fabularny. Jestem teraz w centrum i teraz jakoś wątek główny mniej wciąga. Zobaczymy, może się lada moment to zmieni.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Lukas_AT napisał:


Też na to szybko zwróciłem uwagę. Takie kopiuj-wklej lokacji.  Po 7 latach trochę śmieszne. Zauważcie również, że plecaki w każdym autobusie w mieście leżą w tym samym miejscu - mała rzecz, a rzuca się w oczy. Poczytałem trochę recek nowego Horizona i wygląda na to, że tam właśnie jest to zrobione jak trzeba - czyli np. każdy żyraf to inna zagadka i trzeba do tego podejść inaczej. Całe szczęście, że zadania poboczne od NPC są w miarę ciekawe i często oferują jakiś mini twist fabularny. Jestem teraz w centrum i teraz jakoś wątek główny mniej wciąga. Zobaczymy, może się lada moment to zmieni.

 

Po dłuższym obcowaniu z produkcją kłuje to w oczy. Sam się zastanawiam czy już w danej lokacji kiedyś byłem czy mam deja vu ;) Może za jakiś czas wyjdzie wersja reżyserska albo jakiś inny patch, w którym to poprawią. W końcu gra ma być wspierana przez następne 5 lat, to będą mogli wprowadzić jeszcze sporo modyfikacji. Grałem tylko w pierwszego Horizona ale chyba kojarzę te żyrafy. Tutaj mamy wiatraki, wieże ciśnień, podstacje elektryczne i miejscówki biegaczy do odkrycia. Za każdym razem trafiam na coś nowego - inna jest droga i sposób aby dostać się na szczyt/uruchomić obiekt. Zabrakło tego w sklepach, strefach mroku, GRE czy anomaliach ale może wezmą sobie te głosy krytyki do serca i to poprawią. 

 

13 godzin temu, beardo0 napisał:

Powiem wam, że Geforce Now to całkiem nieźle śmiga

 

Gram sobie na laptopie z Intel HD 620 w 1080p z Ray Tracingiem i 60fps :)

 

Nie tracę prądu, miejsca na dysku, nie ma hałasu

 

Tylko pieniądze uciekają ;) Może i jest to fajna opcja i w przyszłości tak będzie wyglądać gaming ale póki co cenowo mnie nie przekonują. Konsole jeszcze ratują (ratowały się?) ekskluzywnością niektórych produkcji, w które nie zagrasz na PC. Nie wiem czy byłbym skory dodatkowo płacić za lepszą grafikę w grze multiplatformowej, która jedną nogą jest jeszcze w starej generacji (albo i głębiej). Owszem grafika jest ważna ale nie najważniejsza. Pamiętam, że bardzo dobrze bawiłem się w pierwszej części pomimo tego, że komputer wtedy nie dawał rady pociągnąć najwyższych ustawień. Tak samo miałem z Falloutem 3, w którego grałem na jednych z niższych ustawień z PC zanim kupiłem x360.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Elitesse napisał:

Może za jakiś czas wyjdzie wersja reżyserska albo jakiś inny patch, w którym to poprawią

15 godzin temu, Elitesse napisał:

Zabrakło tego w sklepach, strefach mroku, GRE czy anomaliach ale może wezmą sobie te głosy krytyki do serca i to poprawią. 

 

No raczej całych budynków nie przebudują za sprawą patcha. Jeśli już, to gdy w przyszłości pojawi się duże rozszerzenie fabularne, to wtedy będzie to lepiej wyglądało. Recykling niestety jest spory.

Odnośnik do komentarza

Jak u Was wygląda problem ze znikaniem dźwięku w dialogach? Mi to trochę wygląda to nie jak brak dźwięku tylko automatyczne skipowanie, bo napisy też bardzo szybko znikają.

Ogólnie na PS4, po ostatniej łatce nic się w tym względzie nie zmieniło. Gram, nie więcej jak godzinę dziennie i średnio raz na dwa dni, dialogi się sypią i muszę wyłączać grę. Do tego zanim się połapię, że coś jest nie tak, to wskoczy autosave i po wczytaniu nawet nie wiem o czym była rozmowa.

Z tym autosavem też słabo, nie wiadomo kiedy to to się zapisało, bo ikonki wypatruję i nic nie widać, sprawdzić nie ma jak i jest loteria.

Doczytywanie tekstur na twarzach npców, też regularnie mnie nawiedza, niczym CP2077. Tylko tu bardziej w klimacie, bo kolorki skóry przed doczytaniem takie sine (niczym zombie).

Ogólnie po pierwszym zachwycie, trochę emocje u mnie opadły. Drażni strasznie nierówny dubbing pl, ale wersji kinowej nie ma do wyboru więc wyjścia nie ma. Losowe respawny po zgonie też trochę słabe. Bawię się fajnie, ale w porównaniu do ww cyberpunka którego ogrywam już po raz drugi, to dla mnie poziom niżej.

Zobaczymy jeszcze co przyniesie fabuła, bo na razie jestem jeszcze w pierwszej lokacji. 

Odnośnik do komentarza

Powtórzę pytanie, bo nikt się nie określił. Jak wygląda u Was sprawa z tym bugiem

 

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=2141&PART=60

 

Mnie już to zanikanie dialogów srogo denerwuje. Na 15 godzin gry już z 6 razy mi się to zdażyło, dzisiaj po 15 minutach grania, pierwsza rozmowa. Dodając do tego upośledzony sposób zapisu gry, odechciewa się grać. Albo przegapię rozmowę, albo wczytam od nowa w jakiejś losowej lokalizacji tracąc postęp. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...