Skocz do zawartości

Dying Light 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Co do trybu rozdzielczość na XSX to spróbujcie w opcjach zmienić „czułość drążka” na 13. Te 30 fps jest wtedy trochę bardziej znośne. Takie jest przynajmniej moje odczucie. Wcześniej przy ustawieniu na 10 dosłownie było mi niedobrze od patrzenia na ekran przy ruchu „kamery” ;) 

wiadomo to nadal 30 fps, ale polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, czarek250885 napisał:

Szybko nam nowa generacja się zestarzała. Nie przypuszczałem, że pojawią się gry w FHD by utrzymać 60 klatek już praktycznie po roku. Ciekawe co w Horizonie pokażą?

Czy ja wiem? Jak dla mnie to dwójka wygląda zwyczajnie na niedopracowaną. Grafika niezależnie od trybów nie wywołuje efektu wow a wymagania ma jak coś potężniejszego od exów Sony.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze bawię się w pierwszej lokacji pomimo tego, że mogę już iść dalej i tak martwi mnie to o czym piszecie z tymi wieżowcami. Póki co jeszcze się nie zraziłem i myślę o drugim podejściu z innymi wyborami. Ciekaw jestem jaki będą miały wpływ na rozgrywkę. Powoli też dochodzę do wniosku, że grafika i fizyka obiektów w grze trąci myszką ale z drugiej strony to gra jeszcze na zeszłą generację. Może pierwotnie planowali ją wydać jeszcze tylko na past geny ale nie zdążyli ;) Pierwsza cześć wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie pod względem grafiki jednak to było dawno dawno temu. W gruncie rzeczy to chyba jest podrasowany silnik jeszcze z czasów Dead Island na x360 i ps3. Nie za bardzo rozumiem o jakim patchu na next geny mówicie. Przecież gra obsługuje RT i 4k... Może z biegiem czasu uda im się coś w tym poprawić i będzie trzymało stałe 60 klatek przy 4k. W końcu gra ma przed sobą bardzo długi cykl życia, co mi bardzo się podoba. W tamtym roku przypominałem sobie pierwszą część i bardzo pozytywnym wrażeniem było to, że gra miała co jakiś czas nowe eventy, a sporo ludzi jeszcze grało. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Elitesse napisał:

Nie za bardzo rozumiem o jakim patchu na next geny mówicie. Przecież gra obsługuje RT i 4k... Może z biegiem czasu uda im się coś w tym poprawić i będzie trzymało stałe 60 klatek przy 4k.

Przecież było wrzucane wcześniej info, że pracują nad fixami. 1080p i 60 klatek przy tej grafice to żart a oni bawią się w większy klatkarz. Oby nie zaprzestali na tym.

 

dying-light-2-patch-xbox.jpg

dying-light-2-patches-ps5.jpg

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Czy ja wiem? Jak dla mnie to dwójka wygląda zwyczajnie na niedopracowaną. Grafika niezależnie od trybów nie wywołuje efektu wow a wymagania ma jak coś potężniejszego od exów Sony.

Mnie przed zakupem trzyma chęć dokonczenia FC6, dwie gry w otwartym świecie to zbyt wiele. Obawiam się jednak, ze koniec końców skuszę się na HZD2. Może w międzyczasie dadzą lepszą rozdzielczość i 60klatek. Ogólnie bogate te ostatnie miesiące jeśli chodzi o gry.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, HiS napisał:

i wg mnie stać te konsole na wiele więcej niż to co widać obecnie.

oczywiście że stać, dobrze widać że priorytetem było to żeby na past genach się nie wywrócić z rowerka jak CP2077 i na tym się skupili. Obecna generacja dostała tylko jakiś tam bonus w postaci wyższej rozdziałki lub klatlarzu.

Odnośnik do komentarza

Materiał ciut długawy ale gość bardzo trafnie punktuje. Pierwszy raz oglądam coś od typka, a zgadzam się w zdecydowanej większości. Warto rzucić okiem przed ewentualnym zakupem (tzn dla ludzi niezdecydowanych).

 

 

Edytowane przez Amer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Czy ja wiem? Jak dla mnie to dwójka wygląda zwyczajnie na niedopracowaną. Grafika niezależnie od trybów nie wywołuje efektu wow a wymagania ma jak coś potężniejszego od exów Sony.

Horizon i każdy inny ex Sony to minimum 1440p60 i Forbidden West tez na pewno na PS5 będzie miał taki tryb. Gry ekskluzywne to inny poziom optymalizacji i jakości grafiki juz od czasów PS3 :). Tak było zawsze i tak będzie zawsze. Ubisoft tylko jakoś do przodu z tym poszedl tej generacji, bo naprawdę ich gry na konsolach działają mega dobrze w wysokich klatkach i rozdziałkach i przy zachowanej jakości, nawet bym sie pokusil o stwierdzenie, że na PC maja problemy, widac dla nich konsole są prio. Polskie produkcję na szarym końcu pod względem konsolowych wersji to już standard :). 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Amer napisał:

Materiał ciut długawy ale gość bardzo trafnie punktuje. Pierwszy raz oglądam coś od typka, a zgadzam się w zdecydowanej większości. Warto rzucić okiem przed ewentualnym zakupem (tzn dla ludzi niezdecydowanych).

 

 

Typ ma głos jakby był jakimś lektorem ;) Ale materiał na prawdę fajny, wjechał subik.

Odnośnik do komentarza

Mimo wielu zachwytów ja obecnie odpuszczam sobie kończenie gry . Pewnie za jakiś czas zmienie poziom na łatwy i na szybko przelece reszte wątku głównego(z tego co widziałem jestem w przed samym końcem gry) , gra w pewnym momencie zaczęła mnie strasznie frustrować . Patrząc na oceny recenzentów i tak jest nieźle bo dla mnie to takie mocne 6/10 , można zagrać ale nic się nie stanie jak ktoś ominie ten tytuł . Jedynka w momencie premiery okrótnie mnie pochłoneła i może przez fakt że była czymś stosunkowo świeżym tak przyjemnie mi się w nią grało tutaj natomiast pomijając paskudną oprawe i częstotliwość bugów (przydarzyło mi się tutaj więcej bugów i glitchy graficznych niż w tym znienawidzonym Cyberpunk-u) to rozgrywka jest po prostu dobra ale nic więcej. Momentami postać zawiesza się ale łapie nie tam gdzie trzeba , fabuła jak to w typowym średniaku i postacie , które bardziej irytują niż dają się lubić. Ogólnie po za fajnym i "mięsnym" systemem walki wszystko wydaje mi się średnie do tego tak jak pierwsze lokacje są świetne do wspinaczki i poruszania tak już w drugiej połowie jest już dużo gorzej. No nic jeszcze cicho liczę że zakończe grę przed premierą Horizon dzięki czemu gra poleci z dysku i będę mógł spokojnie zacząć katować kolejny tytuł.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Przecież było wrzucane wcześniej info, że pracują nad fixami. 1080p i 60 klatek przy tej grafice to żart a oni bawią się w większy klatkarz. Oby nie zaprzestali na tym.

 

Sugerowałem się zapowiadanym next-gen patchem do CP77 przez co nie traktowałem tych poprawek i usprawnień jako next gen patcha. Podobnie było z AC:V jak po premierze coś tam ulepszali i poprawiali. next-gen patchem jednak bym tego nie nazwał.

 

5 godzin temu, czarek250885 napisał:

Mnie przed zakupem trzyma chęć dokonczenia FC6, dwie gry w otwartym świecie to zbyt wiele. Obawiam się jednak, ze koniec końców skuszę się na HZD2. Może w międzyczasie dadzą lepszą rozdzielczość i 60klatek. Ogólnie bogate te ostatnie miesiące jeśli chodzi o gry.

 

Skuszony ceną kupiłem FC 6 i trochę pograłem ale jak dla mnie część jest słabsza od FC5 i szybko odstawiłem grę na półeczkę jak wyszedł DL2. O wiele lepiej się bawię. No i jest pełna polska wersja językowa :kaz:

 

55 minut temu, Faka napisał:

Wiecie o co chodzi z tym pytajnikiem? Za chuja nie idzie nic tam zrobić.

 

Też to mam. Dodatkowo został mi znacznik z jednego questa, którego zostawiłem na później ale przestał być aktywny. Problemy wieku dziecięcego gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Elitesse napisał:

Też to mam. Dodatkowo został mi znacznik z jednego questa, którego zostawiłem na później ale przestał być aktywny. Problemy wieku dziecięcego gry.

 

A to, to chyba już jest zjebane z własnej winy, bo ja mam 2 poboczne zadania, które zostały zablokowane po pchnięciu głównego wątku fabularnego. Także, ogólnie to trza robić wszystkie poboczne, zanim pociągniesz główny wątek. 

Odnośnik do komentarza

Teraz też już to wiem ;) Wcześniej nie chciałem iść do tamtej lokacji, bo szybko mnie rozwalali. Wymagany poziom to był 2-4, a miałem jeszcze mniej kiedy dostałem to zadanie. Postanowiłem wyczyścić wszystko na pozostałych lokacjach, trochę dopakować i miałem nadzieję, że tam się jeszcze wróci zanim przejdę do nowej części miasta. Jednak tak nie jest. Jak będę przechodzić grę za drugim razem, to inaczej to rozegram.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Boomcio napisał:

Grafika taka, dźwięk taki, bugi takie. Ale co się człowiek namacha siekierą w tej grze, to :obama:

Niby tak ale 3 razy musiałem resetować grę bo raz kompletnie znikł dźwięk następnie dialogi były nieme a napisy pojawiały się na 0.1s a teraz właśnie znów wyłączyłem bo nagle gra zaczeła dziwnie buczeć (zero innych dźwięków tylko narastające buczenie podobne jak czasem w słuchawkach coś się zepsuje i wydają taką dziwną częstotliwość dźwięku aż głowa boli). W żadnej innej grze nie spotkałem takich akcji ale co prawda system walki jest świetny.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Niby tak ale 3 razy musiałem resetować grę bo raz kompletnie znikł dźwięk następnie dialogi były nieme a napisy pojawiały się na 0.1s a teraz właśnie znów wyłączyłem bo nagle gra zaczeła dziwnie buczeć (zero innych dźwięków tylko narastające buczenie podobne jak czasem w słuchawkach coś się zepsuje i wydają taką dziwną częstotliwość dźwięku aż głowa boli). W żadnej innej grze nie spotkałem takich akcji ale co prawda system walki jest świetny.

 

Ale masz natężenie bugów bro :( grasz na pc z tego, co kojarzę.

U mnie to buczenie było dwa razy póki co, wyglądało dokładnie jak opisujesz. 

System walki rewelka i ten działający przy dobrym skillu blok to świetna rzecz. Imo wejście na dach i oczekiwanie na oponentów to mocny tip na 90% wrogów. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...