Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ryo-San napisał:

@YETI przecież to zwykła kolekcjonerka. Była dostępna u nas w preorderach w cenie 450-470(Ultima, Muve, CDP itd), teraz tylko Janusze na Allegro z przebitką ponad 100%

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodzi o to czy można to jeszcze gdzieś dostać. 

 

 

Digital Foundry, wersja na Pro najlepsza jeżeli chodzi o konsole.

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-03-21-sekiro-shadows-die-twice-dziala-w-1800p-na-ps4-pro-i-xbox-one-x-analiza-digital-foundry

 

Edytowane przez YETI
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, zacząłem Sekiro.

Pierwsze wrażenia SUPER choć muszę się przyzwyczaić, że gram na XOX. Niestety wszystkie gry od Fromsoftware ograłem na Ps4 i jakoś mam takie dziwne uczucie, że Sekiro powinienem jednak kupić na PlayStation. No nic, pewnie szybko o tym zapomnę a jak nie to kupię grę na niebieską platformę.

Co do samej gry to dużo nie widziałem ale porównując początek Sekiro i BB, wydaje mi się, że Bloodborne zrobił na mnie większe wrażenie pomimo tego, że klimaty starożytnej Japonii uwielbiam. Wiadomo, wszystko może się zmienić a na tą chwilę mogę jedynie porównać tylko pierwsze minuty z tymi grami. Aha intro w Seriko to coś pięknego.

  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Kolos28 napisał:

Pierwsze wrażenia SUPER choć muszę się przyzwyczaić, że gram na XOX. Niestety wszystkie gry od Fromsoftware ograłem na Ps4 i jakoś mam takie dziwne uczucie, że Sekiro powinienem jednak kupić na PlayStation. No nic, pewnie szybko o tym zapomnę a jak nie to kupię grę na niebieską platformę.

Nie pij tyle od rana, chłopie...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że skradanie rzeczywiście odgrywa istotną rolę. Właściwie przez te kilka godzin głównie na tym się opierałem. 

Nie wyobrażam sobie szarżować na grupkę nawet 3 przeciwników, a tutaj zdarzają się znacznie liczniejsze patrole.

Najgorsi oczywiście łucznicy, bo wystarczy że ich kolega rzuci w nas olejem, a ci użyją ognistych strzał i koniec zabawy.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Kolos28 napisał:

Dobra, zacząłem Sekiro.

Pierwsze wrażenia SUPER choć muszę się przyzwyczaić, że gram na XOX. Niestety wszystkie gry od Fromsoftware ograłem na Ps4 i jakoś mam takie dziwne uczucie, że Sekiro powinienem jednak kupić na PlayStation. No nic, pewnie szybko o tym zapomnę a jak nie to kupię grę na niebieską platformę.

Co do samej gry to dużo nie widziałem ale porównując początek Sekiro i BB, wydaje mi się, że Bloodborne zrobił na mnie większe wrażenie pomimo tego, że klimaty starożytnej Japonii uwielbiam. Wiadomo, wszystko może się zmienić a na tą chwilę mogę jedynie porównać tylko pierwsze minuty z tymi grami. Aha intro w Seriko to coś pięknego.

 

A jak tak halas konsoli, wzprus, zmalal?

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Kyo napisał:

Panie a ile klatek na Xbox One Fat? A ile na S? A ile na XOX? A ile na Pro? A n facie spadają? Ja rozumiem  że każdy chce wiedzieć ale brakuje tylko pececiarzy z pytaniami a ile na Radeonie X albo Geforce Y no bo w końcu multi kuli i też mają prawo wiedzieć. Tak trochę mało w tym wszystkim samej gry. :( 

No i jeszcze rozdziałki i efekty - nie zapomnijcie zapytać. (pipi) z gameplayem czy systemem.

:popcorn:

Radze sie przyzwyczajac ;] (pipi) podzialy na Pro fat s X to tylko przedsmak tego belkotu i podzialow ktory bedzie mial miejsce w nastepnej generacji ;] 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, YETI napisał:

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodzi o to czy można to jeszcze gdzieś dostać. 

Ostatnie preordery na kolekcjonerkę Sekiro poszły w listopadzie i to momentalnie. Do tego jeszcze Euro AGD anulował jakieś  2tyg temu wszystkie preordery na tą wersję. Tylko rynek wtórny, ewentualnie nówki na aukcjach po tysiaku. No i oczywiście można jeszcze liczyć na farta i przeglądać przez jakiś tydzień/dwa  oferty sklepów bo ktoś zawsze mógł zrezygnować z preordera (nie opłacić, anulować, nie odebrać)

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, YETI napisał:

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodzi o to czy można to jeszcze gdzieś dostać. 

 

 

Digital Foundry, wersja na Pro najlepsza jeżeli chodzi o konsole.

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-03-21-sekiro-shadows-die-twice-dziala-w-1800p-na-ps4-pro-i-xbox-one-x-analiza-digital-foundry

 

No nie do końca jak ktoś ma tv jak ja 120 HZ to 

Cytat

This is a twist to this story though - and it's tied to the Xbox One's support for 120Hz displays.It just so happens that Sekiro benefits greatly from this feature - more than I ever expected. This is the trump card that elevates the Xbox version above the Pro, if you have a 120Hz-capable display. The reason why is pretty straightforward - on an unlocked game running with v-sync enabled, new frames are delivered either at 16.7ms or 33.33ms intervals. It's a jarring difference, and makes the stuttering effect rather unfortunate.

However, when connected to a 120Hz screen, frames are presented at 16.7ms, 33.3ms - or at 25ms, a new mid-point made possible by doubling the refresh rate. While Sekiro is still far from perfect, it feels a lot better and is the way I would recommend playing the console versions at their best. Basically - when playing on a standard 60Hz display, the PS4 Pro version looks smoother due to the higher average frame-rate but if you can utilise 120Hz support on Xbox One, it appears visually smoother on that platform despite the lower frame-rate.

 

 

:pawel: i to działa nie tylko na x ale też starszych xboxach. Więc będzie płynniej niż na ps4 i pro przy tv z matrycą 120 hz 

Edytowane przez blantman
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Kolos28 napisał:

Zatrutego czy Skutego Orga?
Jeśli Skutego, to byłeś już w tej ukrytej lokacji,
Możliwy SPOILER!

...tam będzie przedmiot do protezy, który powinien ułatwić przejście.

Czerwone oczy i w lep wbita deska ... w ukrytej lokacji byłem tzn jestem ale zostawie ja na później ;))

 

fajnie się biega skacze niezły feeling. Walczy się tez zacnie choć nie obczailem jeszcze ocb z tym żółtym paskiem tzn wiem ze to ta stamina ale jeszcze nie  mam skilla żeby dobrze ja rozbijać i parować. Zwykle mobki dosyć łatwe , tylko mini bossowie sprawiają trudnośc póki co.

 

Graficznie widać ze to stary silnik, jesscze w otwartych lokacjach jak swieci słońce są cienie jest ładnie ale w ciemnych lokacjach jak tunele czy pomieszczenia widać ze to trochę jak by past gen jeśli chodzi o cienie.

 

dziwne gram na xox i na szaro mam w opcjach „zmien jakość grafiki” czyli nie mogę w to w ogóle wejść . Ktoś wie ocb ? 

 

 Na xox czuć ze fpsy latają jak szalone między 40-60 nie zawsze czuć ze jest płynnie gładko 

Edytowane przez Banan91PL
Odnośnik do komentarza

Pierwsze kilka godzin za mną. Jest dobrze. System kontr/parry bardzo przypomina mi... issen z Onimushy 2 (konkretnie z tej części, bo odgrywał tam zdecydowaną rolę), sama walka jest bardzo szybka, nadal premiuje uważną obserwację przeciwnika (no i nie da się mashować r1/rb, bo sobie prędzej zrobimy krzywdę a nie przeciwnikowi, więc jeśli ktoś tak ogrywał gry od From to [*]) oraz dobór taktyki.  Stealth to uboższy kuzyn Tenchu, ale swoje zadanie spełnia, no i system podsłuchiwania ładnie zastępuje wiadomości od graczy. Warto słuchać przeciwników.

Największe zaskoczenie? Ilość dialogów w grze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...