Skocz do zawartości

Gears 5


Rekomendowane odpowiedzi

Też pykłem godzinkę w kanapowym coopie z małżonką. Ona jeszcze męczyła tutka by sobie przypomnieć sterowanie (5 części już razem machnęlismy ciągiem jakoś 1.5 roku temu). Gra wygląda bardzo dobrze i trochę żałuję że gramy na podzielonym ekranie, bo mimo 55" OLEDa i XoX czasem chciało by się to zobaczyć na fullscreenie. Te kanały i oświetlenie tylko od robota dawały czadu.

Generalnie gra się bardzo mięsiście ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zacząłem i musze przyznać że jestem pod wrażeniem.

 

Mam wrażenie że gameplay jest o wiele płynniejszy i szybszy, wymiany ognia mają niesamowite tempo i nie są tylko nudnym przesiadywaniem za murkiem. Bronie też dostały chyba większego kopa, ciała przeciwników o wiele lepiej reagują na ostrzał, a krew tryska na wszystkie strony.

 

Podoba mi się jak gra rusza z kopa bez zbędnego pierdzielenia, o fabule jeszcze za wcześnie by cokolwiek napisać ale wydaje mi się że dialogi są o wiele lepiej napisane niż w poprzednich częściach

 

Co do oprawy to nie wiem czy jest to najładniejsza gra tej generacji bo nie grałem we wszystkie gry, ale poziom grafiki połączony z 60 klatkami na sekunde robi bardzo duże wrażenie. Pochwale też kunszt Coaliton w projektowaniu lokacji, nawet obrębie jednej lokacji każde pomieszczenie wygląda inaczej, co chwile inaczej pracuje oświetlenie, czasami aż do przesady. Widać że Coaltion to eksperci od grafiki i chyba lubią się tym przechwalać. Poza tym bardzo fajnie wrócić do starych lokacji z poprzednich części, to zawsze fajny zastrzyczek nostalgii. Mam nadzieje że będzie tego więcej.

 

Poza tym podobają mi się płynne przejścia między filmikami i gameplayem na wzór tych z TLoU i Max Payne.
 

 

Dzisiaj zaczynam coopa z bratem, miejmy nadzieje że będzie stabilne bo widziałem infromacje o przeciążonych serwerach

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ASX napisał:

Poza tym podobają mi się płynne przejścia między filmikami i gameplayem na wzór tych z TLoU i Max Payne. 

Tutaj to ewidentnie ktoś zapatrzył się na MP3, bo przerywniki też lecą w 30 klatkach, a za chwilę wjeżdża gameplay na koniu, cały na biało i ubrany w 60 fps - dziwnie to wygląda i trochę wybija z rytmu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, 20inchDT napisał:

Piszesz o kampanii czy multi?

Piszę o singlu

Grałem w każdą część, multi w tej grze to nie moja bajka. RDR2 mnie zepsuło, wiem że to porównanie z du.py ale zamiast idź, strzelaj, przeładuj o wiele bardziej wolałem jeździć na koniu. Zacząłem drugi akt w Gearsach na plus grafika a zdecydowanie na minus te irytujące mordy Neymara i tego bląd buca, tak jak ktoś już pisał mam nadzieję że wyjdzie jakiś update i będzie możliwość założyć im hełmy. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bzduras napisał:

Tutaj to ewidentnie ktoś zapatrzył się na MP3, bo przerywniki też lecą w 30 klatkach, a za chwilę wjeżdża gameplay na koniu, cały na biało i ubrany w 60 fps - dziwnie to wygląda i trochę wybija z rytmu.

no to prawda, być może dlatego że część zasobów konsoli jest wtedy przerzucana do ładowania następnego levelu w tle, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zagroo napisał:

To jak to jest z tymi klasami w hordzie, nie ma tak jak w 4 podziału klas, że jeden gra inżynierem a drugi scoutem? 

Zagrałem tylko 2 mecze, więc wszystkiego nie widziałem. teraz zamiast klas są bohaterowie. Każdy ma jakiegoś specjalnego skilla odpalanego po naładowaniu. Karty dalej funkcjonują, więc może w ten sposób  da się stworzyć specjalizację dla postaci. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak, para idzie w detale kosztem framerate'u. Idzie się przyzwyczaić, a sama gra to w 99% żelbet 60 klatek i grafika z najwyższej półki, ale wspomnieć o tym przejściu 30/60 wypada.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Tez polecam od razu włączyć nieograniczoną liczbę klatek w przerywnikach, podobnie jak zainstalować tekstury Ultra z menu głównego.

Sama gra - no narazie pozytywne zaskoczenie, 4ke przechodziłem na sile, tutaj tak jak pisze ASX wszystko jest płynniejsze, dynamiczniejsze!

Poza kompletnie niepotrzebnym toturialem wszystko zaczyna się bardzo szybko, ciągle coś się dzieje na ekranie, co z klimatem miejscówek i efektami audiowizualnymi daje bardzo fajny efekt.

 

Jeżeli chodzi o optymalizacje to nawet na komputerach osobistych osiągnęli mistrzostwo - w zalecanych RX 570 /GTX 970 - przy 3 letnich GTXach gra chodzi w 4k w najwyższych możliwych ustawieniach. 

 

Multi nawet jeszcze nie miałem czasu włączyć, ale na pewno jest jak zwykle na najwyższym poziomie. Co tu duzo pisać, kolejna gra, która bez problemu sprzeda im abonament i mam nadzieje, ze w późniejszych chapterach nie zwalnia nawet na moment!

 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...