Skocz do zawartości

HBO Max


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wskoczyłem od razu do drugiego po wielu zasłyszanych zachwytach i muszę powiedzieć, że się do nich przyłączam.

Rewelacja. Niby sielanka, a cały czas czuć napięcie. Każdą postać można zarówno za coś lubić i równocześnie nie znosić. Jak w życiu.

 

Do tego fantastyczna muzyka i cała sycylijska otoczka. No i Mia. :wub:

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Pierwszy jak dla mnie mocne 9, drugi "tylko" 7, bo przez większość sezonu to takie średniawe romansidło, które ratują zdjęcia, muzyka, atmosfera i obietnica kryminalnej intrygi. Twórca Mike White mówił w jakimś wywiadzie, że motywem przewodnim pierwszego sezonu było bogactwo, drugiego seks, a w trzecim jakieś motywy religijne bodaj mają się pojawić. Ponoć mają kręcić w Azji, więc być może jakieś Malediwy wjadą albo Tajlandia. :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Skończyłem pierwszy sezon Białego Lotosu, świetna rzecz. 

Armond zajebisty ziomek xd

Martwi mnie to co piszecie o drugim. 

 

Drugi lepszy, po pierwszym zastanawiałem się czy podchodzić do drugiego, bo byłem mocno rozczarowany. Świetne zdjęcia, muzyka, lepsza historia, drugi sezon pod wieloma względami jest lepszy, i ta muzyka podczas intro.

Odnośnik do komentarza

Nie to ładne, co ładne, a co się komu podoba. ;) W przypadku WL moim zdaniem w obu przypadkach mamy do czynienia z realizacyjnym topem (zdjęcia, muzyka, aktorstwo, scenografie, reżyseria - to jest wszystko mistrzowskie w tym serialu). 

 

Sezony różnią się charakterem opowieści trochę i mnie siadła bardziej opowieść w pierwszym sezonie, wykraczająca poza schemat "kto, z kim i kogo rucha", bardziej wielowymiarowa, o konfliktach społecznych na wielu różnych poziomach: bogaci - biedni, dzieci - rodzice, żony - mężowie, teściowe - synowe, bracia - siostry, szef - pracownicy, homo - hetero, goście hotelu - lokalsi... tam było tego tyle, że aż ciężko mi teraz sobie wszystko przypomnieć i można by jeszcze długo wymieniać źródła napięć.

 

Natomiast w drugim sezonie źródło napięć było raczej tylko jedno - zdrady w związkach. :)

  • This 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2023 o 11:13, sprite napisał:

Drugi też zajebisty.

Ogólnie świetny serial, od bardzo dawna nie oglądałem nic tak godnego polecenia. Obydwa sezonu równe, aczkolwiek odmienne tematyką i u mnie minimalnie wygrywa sezon 2. Głównie widoczkami, jakoś Europa (a zwłaszcza Włochy) bardziej do mnie przemawia niż Hawaje. Tak czy inaczej serial obowiązkowy do zaliczenia na HBO. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, SlimShady napisał:

Dawno nic na mnie tak nie zrobiło wrażenia jeśli chodzi o grę aktorską(Zendaya) i natężenie emocji jak 5 odcinek w drugim sezonie Euforii. Odjebane perfekcyjne. Nie żeby reszta nie trzymała bardzo wysokiego poziomu, ale ten konkretny ocicnek trzeba koniecznie zobaczyć i przeżyć.

Scena w drugim sezonie, gdy matka 

Spoiler

Schowała jej dragi, a ta postanowiła roznieść cały dom 

Gra aktorska godna oskara.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...