Skocz do zawartości

HBO Max


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

Sukcesja za mną. O serialu już chyba wszystko zostało powiedziane, HBO ma kolejny giga hit w swojej kolekcji, tak trzymać, oby niedługo znowu pojawiło się coś na podobnym poziomie.

Mimo wszystko chciałbym napisać kilka słów o zakończeniu:


Końcówka na początku średnio mi się podobała, szczególnie po tym momencie pojednania się u matki i ukoronowaniem Kena. Jednak sprzeciw Shiv i bójka braci idealnie pokazała to co Logan doskonale wiedział, że żadne z nich nie nadaje się do kierowania firmą, dlatego wolał sprzedać. Niejednokrotnie w trakcie całego serialu dawał im szansę, ale zawsze gdzieś dawali dupy. Tymczasem Tom wskakuje na tron, ale jest on po prostu pustakiem i marionetką do szamania gówna (jak to sam Mattson ujął).

Nie rozumiem tylko za bardzo tej całej dramy wokół całego przejęcia. Rozumiem, że chcieli kontynuować dzieło ojca, ale przecież skończyli z bodajże setkami milionów jak nie miliardami na kontach. Więc w czym problem? Mogą założyć nową firmę, robić cokolwiek tylko chcą.

Liczyłem na sam koniec na jakiś motyw typu "2 lata później" i pokazanie jak sobie ułożyli życie, ale pewnie reżyser chciał żebyśmy sami to zrobili.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2023 o 23:36, Patricko napisał:

Sukcesja za mną. O serialu już chyba wszystko zostało powiedziane, HBO ma kolejny giga hit w swojej kolekcji, tak trzymać, oby niedługo znowu pojawiło się coś na podobnym poziomie.

Mimo wszystko chciałbym napisać kilka słów o zakończeniu:
 

  Ukryj zawartość


Końcówka na początku średnio mi się podobała, szczególnie po tym momencie pojednania się u matki i ukoronowaniem Kena. Jednak sprzeciw Shiv i bójka braci idealnie pokazała to co Logan doskonale wiedział, że żadne z nich nie nadaje się do kierowania firmą, dlatego wolał sprzedać. Niejednokrotnie w trakcie całego serialu dawał im szansę, ale zawsze gdzieś dawali dupy. Tymczasem Tom wskakuje na tron, ale jest on po prostu pustakiem i marionetką do szamania gówna (jak to sam Mattson ujął).

Nie rozumiem tylko za bardzo tej całej dramy wokół całego przejęcia. Rozumiem, że chcieli kontynuować dzieło ojca, ale przecież skończyli z bodajże setkami milionów jak nie miliardami na kontach. Więc w czym problem? Mogą założyć nową firmę, robić cokolwiek tylko chcą.

Liczyłem na sam koniec na jakiś motyw typu "2 lata później" i pokazanie jak sobie ułożyli życie, ale pewnie reżyser chciał żebyśmy sami to zrobili.

 

 

 

Spoiler

Podobne miałem przemyślenia co do powodów dramy, skoro mogli sobie kupić dowolną inną firmę i bawić się w jej prowadzenie, i wydaje mi się, że chodziło tutaj o pokazanie co ludzi napędza do działania, kiedy teoretycznie mają już wszystko, o czym zwykły szary człowiek może pomarzyć (w sferze materialnej oczywiście) i pieniądze same w sobie nie stanowią celu. Wtedy wchodzą na pierwszy plan osobiste ambicje i chora rywalizacja w gronie rodzeństwa, w zasadzie na tym ta historia była oparta. A patrząc bardziej ogólnie to wydaje mi się, że Sukcesja jest kolejnym dziełem kultury mającym podkreślać maksymę, że pieniądze szczęścia nie dają. :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem 3 epy tego The Idol wczoraj i w sumie zgadzam się, że to straszne (pipi), ale to (pipi) ma jakiś taki odurzający i hipnotyzujący smród. No ładny i klimatyczny to serial + torpedo suty głównej baby GOTY, ale fabularnie to jest tak durne, że pary razy gil mi z nosa poszedł szczególnie w "dramatycznej" scenie bicia szczotką baby przez weekenda xd Ogólnie patrząc ze weekend jest producentem i główna postacią o charakterze jaki ma to odnoszę wrażenie, ze ten cały serial to spełnianie jego jakiejś rape fantasy pod pretekstem pretensjonalnej opowieści o mrocznych stronach showbiznesu(w tym temacie nic nowego nie ma - źli producenci, gwiazda jako produkt blablabla wałkowane sto razy).
Wrzuciłbym to do tego samego worka co euforie też od hbo - durna fabuła w ładnej, artystycznej otoczce. Euforia wygrywa, bo jednak trochę ciekawsze postaci były.

Odnośnik do komentarza

edit: skonczylem i no xD im dalej w las tym gorzej, a finał całej histori to jeden wielki fikoł i kurwa z logiki, że oczy szczypią. Najgorszy chyba w tym całym serialu jest weekend, który wypada komicznie i karykaturalnie w swojej roli - no chlop aktorstwem i wygladem absolutnie nie pasuje na psychopatycznego, groznego, manipulujacego przywodce "kultu" i smialem sie za kazdym razem jak byla jakas scena gdzie pan weekend wzbudzac strach w widzach. Jako bad boy uwodziciel to tez z niego xd bo wypada w tej roli jak jakis creepy gwalciciel co wali konia w autobusie, a nie typ co swoja aurom sprawia ze cipy sa mokre. No ziomek niestety ma vibe takiego dobrego meza z komedii romantycznej co zaspiewa piosenke, zrobi masaz stop i pod sniadanie do lozka, a nie bad boya.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

Zacząłem oglądać i w sumie po dwóch maratonach kończę pierwszy sezon

 

spacer.png

 

Ja yebie, jakie to jest dobre. Trochę taki mix Zagubionych, Alana Wake'a i Silent Hill. Odcięta od świata miejscówka, z której nie da się uciec, polujące tutaj co noc na ludzi stwory (to one robią tutaj największą robotę i sprawiają, że niektóre sceny ogląda się jak na szpilkach), sporo niejednoznacznych postaci i drugie tyle mrocznych tajemnic do rozwiązania. Serial ma bardzo dobre tempo, cholernie gęsty klimat i zwyczajnie wciąga, do tego stopnia że mniej niż 5 odcinków na raz nie oglądam :sadkek: Trochę tylko brakuje większego gore, bo zawsze jak szykuje się makabra w wykonaniu powoli człapiących z lasu potworów to kamera albo zjeżdża w bok, albo scena zostaje ucięta... na pocieszenie zostają fachowo wykonane, pieknie zmasakrowane zwłoki. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Cztery sezony Snowfall to naprawdę sztosiwo, ale teraz jestem na piątym i po kilku odcinkach trochę sraka. Chcę porządnej gangsterki a nie słodkiego pierdu pierdu i trudnych spraw w murzyńskich klimatach.

Stara Franklina to jedna z najbardziej irytujących i chvjowych postaci w serialach ever, ale to akurat uwaga odnośnie całości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...