Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, HiS napisał:

Dokładnie to miałem na myśli. Lubię pograc ale uważam, że w moim wieku czas jest zbyt cenny by przesiedzieć istotna liczbę czasu na kanapie. Tym samym kupno kilku sprzętów to jak położyć pod tv np 3 tys zł i podbierać z tego po 20zl miesięcznie. No nie ma to sensu. 


No ale przecież posiadanie kilku konsol nie musi powodować, że grasz więcej tylko inaczej/różnorodniej. Nie trzeba wtedy grać 1000h w Horizona czy 300h w Celest ;) No i jak coś przypominam, że PS5 i XSX kosztują tyle co dobry smartfon albo tygodniowe wczasy w dla 2 osób w komunistycznej  Bułgarii :) 

 

 

50 minut temu, Square napisał:

Fajnie, że w końcu nic ci do tego kto jak gra, ale może też warto wstrzymać się z wpisami "z takim podejściem trafisz tu...".

Przykro mi ale każdy z nas tu trafi, tylko niektórzy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Wiolku napisał:

Sam bym chętnie sprawdził np. FH czy nowsze Gearsy, ale wiem, że to nie ma sensu.

Dlaczego nie ma sensu? Nie lepiej ograć najlepsze gry ze swojego gatunku (akurat FH czy Gearsy to takie gierki), zamiast jakiegoś średniaka na swojej jednej platformie albo zapętlać się w jednej gierce po kilkaset h? To że masz 2-3 konsole nie oznacza od razu, że musisz grać więcej, tylko inaczej.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, HiS napisał:

To jak wygląda cyrkulacja powietrza? Konsola wciąga ciepłe powietrze wypchane z tyłu? 

Nie no konsoli bym tego nie zrobił :) jak gram to szafeczka pod telewizorem jest otwarta i powietrze sobie swobodnie przepływa.  Nie lubię takich sprzętów a wierzchu.

Co do kupowania dwóch konsol to fajnie mieć dwa sprzęty,  ograłbym jakąś forze czy gearsy, czy wrócił do starszych tytułów, ale jak już jestem bliski zakupu to zdaję sobie sprawę, że nie mam
czasu na tyle grania i zostaje przy jednym sprzęcie. Ale nie wykluczam, że kiedyś dokupię jakiegoś XS żeby coś ograć w game passie, no ale to jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

...ale przynajmniej jak już grasz, to w najlepsze gry jakie są na rynku, ...

 

Godzinę temu, Square napisał:

...

Jeden musi ogrywać tylko gierki 90+, no i powodzenia...

 

Ostrzegam nie idźcie tą drogą. W moim przypadku skończyło się to ciężką chorobą. Pod koniec generacji (PS4) ta myśl, że muszę grać w najlepsze gry doprowadziły do tego, że straciłem smak życia. Nie miałem ochoty na TLoU 2, GoW, GoT, Death Stranding - poprostu olałem. W końcu sprzedałem konsole. Około rok nie grałem. Straszny to był czas. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Aleks napisał:

 

 

Ostrzegam nie idźcie tą drogą. W moim przypadku skończyło się to ciężką chorobą. Pod koniec generacji (PS4) ta myśl, że muszę grać w najlepsze gry doprowadziły do tego, że straciłem smak życia. Nie miałem ochoty na TLoU 2, GoW, GoT, Death Stranding - poprostu olałem. W końcu sprzedałem konsole. Około rok nie grałem. Straszny to był czas. 

Rozumiem, że przegryzałeś to najlepszymi gierkami od MS czy Nintendo? XD 

 

No i tu nie chodzi aby grać koniecznie w 90+ ale naprawdę fajne dopracowane gierki jak np Forza Horizon czy Mario Oddysey. 
 

Ty nic nie musisz, a jedynie możesz w takiej sytuacji. Masz ochotę na najlepszy racer - Cyk Forza, jakiś kozacki TPP - cyk God of War, jakaś topowa strzlenka - cyk Gears 5, a może ochota na kozacką platformówkę? Odpalasz Switcha.

 

Powyższe oczywiście „nie zabrania” grać w dobre indyki itd.


Zresztą od zawsze powtarzam, że wg mnie recepta na długie i szczęśliwe cieszenie się naszym hobby to różnorodność  i przegryzanie gierek różnorodnych gatunkowo.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

Rozumiem, że przegryzałeś to najlepszymi gierkami od MS czy Nintendo? XD

Padło na X, ale N było i jest w planach. Oczywiście powrót do PS też będzie grany :D

 

5 minut temu, balon napisał:

Zresztą od zawsze powtarzam, że wg mnie recepta na długie i szczęśliwe cieszenie się naszym hobby to różnorodność  i przegryzanie gierek różnorodnych gatunkowo.

:thumbsup:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, cotek napisał:

Korzystaliście z tej nowinki po aktualizacji z dźwiękiem 3D z telewizora ? Jak się sprawdza ?

Nie usłyszałem różnicy, ale wyregulowałem to padem, zrobiłem na on i wierzę że doznania będą lepsze. Wydaje mi się ze trzeba mieć dobre uszy by bez słuchawek usłyszeć to 3d. Z drugiej strony gram na razie ciągle w jedną grę, może Returnal będzie odczuwalny np.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, cotek napisał:

Korzystaliście z tej nowinki po aktualizacji z dźwiękiem 3D z telewizora ? Jak się sprawdza ?

 

10 minut temu, balon napisał:

Jak mam dźwięk z soundbaru też zadziała czy tylko głośniki TV?

Mi działą na Soundbarze, ale mam go podpiętego pod TV optykiem. Jest różnica ale nie mogę się do tego przekonać póki co. Podobno na głośnikach TV robi mocno robotę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Figuś napisał:

Mi działą na Soundbarze, ale mam go podpiętego pod TV optykiem. Jest różnica ale nie mogę się do tego przekonać póki co. Podobno na głośnikach TV robi mocno robotę.

Ja mam TV do sb podłączony hdmi przez eARC to też chyba powinno działać? 

Odnośnik do komentarza

Trafiam do obozu Square, ponieważ lubię masterować gierki, które podeszły mi bardziej niż inne. Zdaję sobie sprawę, że w tym samym czasie co platynowałem powiedzmy Returnala, mógłbym skończyć ze 3 dobre gry tylko bardziej pobieżnie. Mimo to wybieram opcję pierwszą, tak gram od zawsze i sprawia mi to frajdę oraz absolutnie nie dziwi, że ktoś ma kilkaset godzin w singlową gierkę. 

Dodatkowo przy takim trybie sezon ogórkowy nie istnieje no zawsze jest coś w zapasie. 
Duże gry mieszam z dobrym indie. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Mam XSX, PS5 i Switcha a i tak gram w 90% na PC bo jest to dla mnie najwygodniejsze i najbardziej komfortowe. Pozostałe sprzęty kupiłem w sumie dla sportu szczególnie XSX. PS5 pewnie kilka razy odpalę dla kozackich exow w postaci klonów Souls. Switcha to już chyba trzymam tylko dla BOTW2. 
 

Obecnie gram w Loop Hero z którym bawią się o wiele lepiej niż z nie jedna wtórna grą AAA.  Właśnie udało mi się skończyć ta gierkę po prawie 60h grania. Indyki to takie garażowe eksperymenty z formułą i gatunkiem których duże firmy się boją. Stawiając na pewne ścieżki. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Ukukuki napisał:

Obecnie gram w Loop Hero z którym bawią się o wiele lepiej niż z nie jedna wtórna grą AAA.  Właśnie udało mi się skończyć ta gierkę po prawie 60h grania. Indyki to takie garażowe eksperymenty z formułą i gatunkiem których duże firmy się boją. Stawiając na pewne ścieżki. 

Dlatego mega szanuje game passa. Zanim go nie wykupiłem to grałem w „indyki” tylko mocno hajpowane, powiedziałbym, że dość bezpieczne.
Teraz co miesiąc z wrzutek z GPU wyłowię 1-2 perełki, których w życiu bym nie zauważył w morzu growego szlamu. Co też dobre często są to gry na 3-5h więc nie zabierają dużo czasu, a dają poczucie czegoś innego.  

Odnośnik do komentarza

Ja rocznie ogrywam 15-20 gier, glownie tych popularnych (ogolnie i popularnych w sensie bardziej zaawansowanych graczy np. jakis Nioh). Nie widze zadnego sensu kupowania dwoch konsol, zwlaszcza ze jedna z nich oferuje wszystko czego potrzebuje. MS nie ma zadnych gier ktore by mnie interesowaly, GP to w zasadzie smietnik, poza tym mam PS NOW ktore ma lepsze gry i tez mnie to jakos nie grzeje. W powazne tytuly gram na biezaco, takie nie trafiaja do abonamentow. W indyki nie gram wcale.

Malo gier mi sie w ogole podoba, jakbym mial probowac co chwile jakies nowe i je zostawiac to bym pierdolca dostal.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, balon napisał:

Dlaczego nie ma sensu? Nie lepiej ograć najlepsze gry ze swojego gatunku (akurat FH czy Gearsy to takie gierki), zamiast jakiegoś średniaka na swojej jednej platformie albo zapętlać się w jednej gierce po kilkaset h? To że masz 2-3 konsole nie oznacza od razu, że musisz grać więcej, tylko inaczej.

Inaczej? Przecież to naturalne, że bym miał większe możliwości wyboru (nie wspominając o np. gp; ledwo wyrabiam przy ps+) i dlatego większą frustrację, że nie mam czasu na wszystko. Nie rozumiem też mowy średniakach i zapętlaniu. Wybieram różne tytuły i różnie w nie gram. Wyczuwam podprogowe narzucanie dorosłych facetów jak mam grać gry video :asax:

Odnośnik do komentarza

No inaczej, bo masz większy wybór i horyzont growy/gatunkowy. Grając setki godzin w kilka części Forzy Horizon nie tykam praktycznie innych wyścigów arcade (po chwili mam dość), bo tamto jest tyle lepsze i nawet nie mam ochoty. Mega oszczędność czasu XD 

 

Btw raczej staram się traktować ludzi tu piszących jako „prawdziwych” graczy, a nie niedzielniaków z onetu od Fifki czy Fornajcika, więc stąd moje zdziwienie, że nie jesteście max ciekawi innych, często kanonicznych gier. U mnie ta ciekawość była od młodego. Pamiętam jak mając PSX i grając w Crasha zobaczyłem w SS reckę Mario. Bozeeee jak ja chciałem wtedy Nintendo64. 

 

W sumie to thats all.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku to jest trochę jak z książkami lub filmami. Mogę być ciekawy wielu pozycji ale świadomie decyduję się na selekcję i przechodzę to od deski do deski. 
Wystarczy mi do tego jedna, w porywach dwie konsole. 
Nie oglądam wielu seriali po 3 odcinki, jak już coś wybiorę i zacznę to kończę. 
To w odpowiedzi do balona. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, giger_andrus napisał:

W moim przypadku to jest trochę jak z książkami lub filmami. Mogę być ciekawy wielu pozycji ale świadomie decyduję się na selekcję i przechodzę to od deski do deski. 
Wystarczy mi do tego jedna, w porywach dwie konsole. 
Nie oglądam wielu seriali po 3 odcinki, jak już coś wybiorę i zacznę to kończę. 
To w odpowiedzi do balona. 

Zobacz to tak jak ja :) 

Jedna książka i next,

jeden serial i next, 

jedna gra (max druga w tle całkiem inna gatunkowo i dużo lżejsza/krótsza) i next. Jak mi się podoba robię 100%, ale platyn praktycznie nigdy.  Pewno nie granie w mp też powoduje, że mogę ograć więcej różnorodnych gier.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wiem co oferuje konkurencja, w przypadku MS to Forza i Halo w ktore gralem na X360 i z ktorymi nie chce miec do czynienia bo mnie nudza. Wieksza roznorodnosc daje Nintendo ale kompletnie nie jestem zainteresowany chinskimi bajkami i dziecinnymi platformowkami. Jak juz sie pojawia cos interesujacego to na PC, np. lubie grac w Europe Universalis.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...