Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Dowód anegdotyczny jako potwierdzenie tezy :pika:

 

Kiedy ostatni raz przedstawiona oficjalnie sprzedaż jakiejkolwiek gierki miała większy udział w pudełku niż w cyfrze? Pudło od lat jest w odwrocie. Na PC nie istnieje, na Xboxie jest na wymarciu, na PS5 w mniejszości. Jedynie na Switcha trzyma się dobrze. 

 

I nie przeskakujemy na cyfrę szybko, sprzedaż cyfrowych gierek zaczęła się już na pierwszym Xboxie. W generacji PS360 była już całkiem popularna. Niedługo to będzie 20 lat cyfrowych gierek. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzysiek923 napisał:

Ale jaki z tego wniosek? Równie dobrze mogliby kupić po jednej gierce na płycie i się wymieniać między sobą.

Tak właśnie jest robione. Każdy kupuje po 1 grze na płycie, w którą wszyscy chcą zagrać, wymieniają się, a później jak wszyscy ograją idą do sprzedaży.

7 minut temu, Ukukuki napisał:

Dowód anegdotyczny jako potwierdzenie tezy :pika:

 

Kiedy ostatni raz przedstawiona oficjalnie sprzedaż jakiejkolwiek gierki miała większy udział w pudełku niż w cyfrze? Pudło od lat jest w odwrocie. Na PC nie istnieje, na Xboxie jest na wymarciu, na PS5 w mniejszości. Jedynie na Switcha trzyma się dobrze. 

 

I nie przeskakujemy na cyfrę szybko, sprzedaż cyfrowych gierek zaczęła się już na pierwszym Xboxie. W generacji PS360 była już całkiem popularna. Niedługo to będzie 20 lat cyfrowych gierek. 

Nie wiem jak teraz sytuacja wygląda na PC bo nie gram, ale siostrzeniec pyka na pc to otwarcie przyznaje, że tam piracenie to normalna rzecz, a po drugie wydania PC też są sporo tańsze od tych konsolowych więc może też łatwiej kupować na Steam.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, mario10 napisał:

Nie wiem jak teraz sytuacja wygląda na PC bo nie gram, ale siostrzeniec pyka na pc to otwarcie przyznaje, że tam piracenie to normalna rzecz, a po drugie wydania PC też są sporo tańsze od tych konsolowych więc może też łatwiej kupować na Steam.

 

Piracenia nie wlicza się do cyfrowej dystrybucji :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość MacLSkr

Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z zapytaniem o to, jak wygląda kupowanie gier cyfrowych na PS5? O co mi chodzi? W przypadku PS4 było tak, że dodając grę z Plusa do swojego konta nie mogłem jej "kupić na własność" do czasu, aż nie wygasł mi abonament. Czy w przypadku PS5 też tak jest? Rozważam wzięcie Plusa w wersji Premium ale jak to będzie wyglądało, kiedy jakąś grę usuną z katalogu? Wtedy też znika ona z mojej biblioteki czy będzie tam nadal tylko nie będę jej mógł uruchomić? Rozumiem, że w takim przypadku będę mógł kupić normalnie wersję cyfrową? No i co w przypadku kiedy mam gierkę na płycie, a potem dodam sobie wersję z Plusa, albo kupię cyfrę? Będę miał na koncie ten sam tytuł dwa razy (osobno wersja płytowa i osobno wersja cyfrowa/z Plusa)? 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, MacLSkr said:

Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z zapytaniem o to, jak wygląda kupowanie gier cyfrowych na PS5? O co mi chodzi? W przypadku PS4 było tak, że dodając grę z Plusa do swojego konta nie mogłem jej "kupić na własność" do czasu, aż nie wygasł mi abonament. Czy w przypadku PS5 też tak jest? Rozważam wzięcie Plusa w wersji Premium ale jak to będzie wyglądało, kiedy jakąś grę usuną z katalogu? Wtedy też znika ona z mojej biblioteki czy będzie tam nadal tylko nie będę jej mógł uruchomić? Rozumiem, że w takim przypadku będę mógł kupić normalnie wersję cyfrową? No i co w przypadku kiedy mam gierkę na płycie, a potem dodam sobie wersję z Plusa, albo kupię cyfrę? Będę miał na koncie ten sam tytuł dwa razy (osobno wersja płytowa i osobno wersja cyfrowa/z Plusa)? 

Dlaczego miałbyś mieć na koncie osobno grę fizyczną i cyfrową? Do konta przypisane masz tylko wersję cyfrowe, jeśli pytasz o zestaw trofeów to jest jedno dla danej gry nie ma osobnych dla cyfrówki i fizyka.

 

Jeśli dodasz grę z plusa do konta to będziesz mógł w nią grać tylko kiedy aktywna jest subskrypcja. Gry z klasycznego plusa musisz sobie przypisać w danym miesiącu, w kolejnym znikają z oferty tak jak było to wcześniej. Będziesz mógł w nie grać jeśli masz aktywna subskrypcję. Gry dodawane w wyższych trierach plusa mogą wypaść z oferty po jakimś czasie i ich już nie odpalisz.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Wredny napisał:

A te 54,1% completion rate na PSN Profiles jakoś wytrzymujesz, czy też zaraz nowe konto założysz? :philosoraptor:

Ale ty się akurat nie powinieneś z niego nabijać, bo sam kierujesz się tym, czy gra ma osiągnięcia, czy ma sieciowe i nawet czasami kupujesz gry i przechodzisz tylko dlatego, że ja ma, nawet w przypadku ogranych do porzygu gier. :reggie:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Chyba mnie z kimś pomyliłeś - lubię trofea czy osiągnięcia, bo lubię ślad po gierce na swoim profilu, ale nie kieruję się tym, czy ma sieciowe np - po prostu przechodzę singla i odstawiam, jeśli multi nie dla mnie.
Poza tym ja mam poniżej 50% completion bo właśnie tak z grami robię - napoczynam, odstawiam, albo wbijam tylko to, co jest do wbicia.
Mój przytyk był do jego OCD, a nie do trofeów per se.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Siłą rzeczy planując tyle gasów są świadomi ,że wszystkie polegną oprócz 1-2 projektów. No ale gra warta świeczki, jeden gaas może żyć i ponad 10 lat zarabiając kupę kasy. 
 

A to jest tak naprawdę młode zjawisko i tak naprawdę nie wiadomo gdzie jest limit żywotności takich gierek. Boom gaasów dopiero dobija lub przekracza dekadę. No ale najstarsze mmo mają już ponad 20 lat :notbad:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Siłą rzeczy planując tyle gasów są świadomi ,że wszystkie polegną oprócz 1-2 projektów. No ale gra warta świeczki, jeden gaas może żyć i ponad 10 lat zarabiając kupę kasy. 
 

A to jest tak naprawdę młode zjawisko i tak naprawdę nie wiadomo gdzie jest limit żywotności takich gierek. Boom gaasów dopiero dobija lub przekracza dekadę. No ale najstarsze mmo mają już ponad 20 lat :notbad:

Są tego świadomi, a swoje te GaaSy też zarobią - trudno powiedzieć czy wyjdą ostatecznie na 0, ale jakaś amortyzacja będzie.

 

Natomiast te MMO - taki FF XI po 21 latach na rynku ciągle wymaga abonamentu, miesięczna liczba graczy to około 100.000, gdzie dziennie wchodzi około 40.000. :reggie:

Także Square trzepie świetną kasę ze swoich dwóch flagowych MMO.

Odnośnik do komentarza

Z tych gaasów to mają jako pewniaka marathon od bungie. Studio zbudowało sobie mega dużą społeczność dzięki destiny i z automatu mają zaufanie dużej grupy graczy. Trailer na ich oficjalnym kanale ma już 19 mln wyświetleń. Cała reszta to zobaczymy, mnie intryguje ten teaser concord bo fajny klimacik lat 80 z tą muzyczką i logiem niczym z vhsów zmixowany ze straznikami galaktyki. Za to skreślam na starcie to coś od haven bo już widzę, że to jakieś kolorowe pedalstwo. Grafiki koncepcyjne od london studio też sugerują jakieś gówno z trollami czy elfami. Ten horizon na modłę monster hunter to bedzie czyte złoto. Tez uważam, że oni liczą na złoty strzał który będzie hitem i oni wiedzą, że 10 tych gier usług szybko zdechnie, ale ta jedna może się okazać sukcesem i będą mieli swojego fortnite.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.07.2023 o 18:27, Wredny napisał:

Mój przytyk był do jego OCD, a nie do trofeów per se.

 

13 godzin temu, Nyu napisał:

Przytyk do OCD? Co następne? Haha, beka z depresji, niech giną? XD

                             

Panowie, chciałbym tylko coś sprostować. To nie jest tak, że ja jestem na co dzień jakimś paranoikiem, który jak chodzi po chodniku albo kafelkach to stara się nadeptywać tylko na pełne płytki a broń Boże nie na fugę ;) (oglądał ktoś Detektywa Monka?). Mnie po prostu denerwuje jak na nowym sprzęcie są jakieś rysy, ubytki lub nie działa/wygląda jak z fabryki. Na moim PS3 i PS4, które siłą rzeczy mają już kilka lat są mniejsze czy większe ślady użytkowania i jakoś mi to za bardzo nie przeszkadza. Po prostu zarysowałem przez przypadek swoje nowe PS5 i nie mogłem się z tym "oswoić" więc kupiłem nowy egzemplarz a stary poszedł na handel więc straty jakiejś większej finansowej nie było. Może po prostu za bardzo wyolbrzymiłem swój problem w poprzednich postach. To tyle. Amen. Peace and love ✌️.

Edytowane przez Przemas10pl
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, izon napisał:

Ma ta Guerilla jakąś siłę przebicia, że do naprawdę średnich gierek budują całe uniwersum i pchają tą serię dalej mimo, że niczym się specjalnie nie wyróżnia na tle innych "ubigames" ]

Ale co by nie mówić GG wychodzą one lepiej. Jak odpalam gry ubi to idzi zwymiotować od ilości znaczników. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...