Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, czarek250885 napisał:

Nie sądziłem, że ta nowa technologia, czytaj rt tak masakruje płynność rozgrywki. Jeśli tak to ma działać to lepiej od razu niech dadzą opcję off. https://youtu.be/QHao7pn4Ro8


Ray tracing nie jest nową technologią, ale jest na tyle wymagającą pod względem obliczeń, że jej zastosowanie jest ograniczone w renderingu obrazu w czasie rzeczywistym. Jeszcze sporo czasu minie zanim devowie na tym skorzystają w pełni (ale ta generacja jest ważna, bo przygotuje podstawy do szerszej adopcji w przyszłości).

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Bzduras napisał:

Czyli wcześniej miało to znaczenie, jak wydawało Ci się, że wyświetlenia potwierdzają tezę Moldara, ale jak okazało się, że jednak nie to nie ma to znaczenia, bo gry są ważne? Kurde, też jaram się nowymi gierkami, ale szanujmy się trochę.

Ja szanuję wszystkich i nie wiem o co ci chodzi, od początku pisałem zobacz pierwszego posta "Mu chodziło o wyświetlenia. Np logo ps5 miało więcej wyświetleń niż prezentacja xbox. Np teraz najczęściej wyświetlanym hasłem w google było ps5 więc wiesz tu nie chodzi o psx extreme. Baza fanów Sony jest większa więc co nie pokażą będą mieli więcej odsłon. Pad przebił wszystko co ms pokazał tak między nami. Ale to żaden wyznacznik."

Co mam jeszcze napisać? Like i wyświetlenia nie są wyznacznikiem ok. Tym zawsze będą gry, gdybym był ignorantem po sprawdzeniu nie przyznawałbym się do tego, że jednak się pomyliłem. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.05.2020 o 15:41, MYSZa7 napisał:

Gdzieś już widziałem podobny motyw :xboss:

 

 

 

  Ukryj zawartość

 

 

5 lat temu? 

 

 

 

14 godzin temu, Square napisał:

To idź poszukaj.

 

Ja pamiętam jedynie jakiegoś newsa, że logo PS5 miało najwięcej wyświetleń na Instagramie, ale jakie były brane warunki to nie wiem.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wytłumaczcie mi proszę, bo nie wiem czy było to mówione, ten ultra mega szybki dysk jest wbudowany i ma chu.jowo małą pojemność 800GB czy coś, czyli pewnie do naszej dyspozycji będzie z 600GB, ale czym to rozbudować żeby miało takie same parametry jak dysk wbudowany? Czy Sony mówiło coś na ten temat? Będzie jakaś karta pamięci jak w klocku o odpowiednich parametrach? 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Wooyek napisał:

Wytłumaczcie mi proszę, bo nie wiem czy było to mówione, ten ultra mega szybki dysk jest wbudowany i ma chu.jowo małą pojemność 800GB czy coś, czyli pewnie do naszej dyspozycji będzie z 600GB, ale czym to rozbudować żeby miało takie same parametry jak dysk wbudowany? Czy Sony mówiło coś na ten temat? Będzie jakaś karta pamięci jak w klocku o odpowiednich parametrach? 

Na Spider's web czytałem, że pamięć ssd rozszerzymy za pomocą typowego dysku nvme. Z tym że to będzie za jakiś czas.

https://www.spidersweb.pl/2020/03/playstation-5-ssd-szybkosc.html

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza

Tak było wspomniane, będzie lista rekomendowanych dysków - tylko no, to będzie DROGA zabawa, gdyż żeby skorzystać z usprawnionego IO konsoli, będą potrzebne dyski o prędkości powyżej 7GB/s - technicznie każdy taki dysk powinien się nadać (ale warto poczekać na więcej informacji).

@czarek250885
Będą potrzebne dyski NVMe, PCIe 4.0 o prędkości odczytu minimum 7.0 GB/s - przez dłuższy czas będzie ich dość mało i będą bardzo drogie  (jak drogie? >200 USD).

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wooyek napisał:

Na szybko przejrzałem ofertę xkomu, to w ogóle nie ma jeszcze  dysków PCIe 4.0 

 

No jest jeden za 8,5k xD

 

https://www.x-kom.pl/p/504502-dysk-ssd-corsair-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-force-series-mp600.html?gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTExSnDzhZw_YkprlDrWaKOEOUkOkohP9uN2LqwzG60nLIUrzl7yQPsaAjY4EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Shago napisał:

 

No ale to jest M2, trochę biedacka prędkość. Nie będzie funkać z dyskiem z kosmosu. 

 

Tu jest moc i od razu słuszna pojemność 

 

https://www.x-kom.pl/p/522586-dysk-ssd-gigabyte-8tb-pcie-gen4-nvme-aic-aorus.html

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

To chyba taniej wyjdzie kupić drugą i trzecią konsolę :philosoraptor:

Może to nawet i dobrze, bo będzie można w kilku miejscach rozstawić i nie będzie walki z rodziną o dostęp do sprzętu :potter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.....zapomniałem o kupieniu jeszcze do nich tvków 8kHDR...:nvmnd:

Odnośnik do komentarza

No mnie ciekawi jak ceny zaczną się kształtować wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na NAND i rozwojem produkcji - na razie jest drogo, bo zapotrzebowanie jest dużo większe niż dostępność, ale powinno się to powoli zrównywać w przyszłym roku, chociaż realnie na większą obniżkę w stosunkowo niedalekiej przyszłości nie ma co liczyć - PCIe 4.0 i dyski powyżej 3.9 GB/s to świeża technologia.

(a za parę lat PCIe 5.0 - i maksymalna przepustowość zwiększona do 15 GB/s :v)

Odnośnik do komentarza

Our goal for Quantum Error is 60fps even on the PS4, and with the specs of the PS5, we believe it is achievable with pushing it to hit 4K with that framerate. Our focus is on PS5 first and then to optimise for PS4. We are open to a timed exclusive or full exclusive.

 

https://wccftech.com/quantum-error-dev-cerny-is-a-genius-ps5-feels-designed-with-developers-in-mind-zen-2-is-exciting/

 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, hitor napisał:

Our goal for Quantum Error is 60fps even on the PS4, and with the specs of the PS5, we believe it is achievable with pushing it to hit 4K with that framerate. Our focus is on PS5 first and then to optimise for PS4. We are open to a timed exclusive or full exclusive.

 

https://wccftech.com/quantum-error-dev-cerny-is-a-genius-ps5-feels-designed-with-developers-in-mind-zen-2-is-exciting/

 

 

Sprytne, chcą podbić cenę tej ekskluzywności, lub zwrócić uwagę innych obozów. Zagrywka znana z rynku piłkarskiego, rzucasz hasło, że np Barcelona, Real, MU, lub inny wielki klub zainteresowany jest jakimś piłkarzem i momentalnie cały rynek zwraca uwagę na danego zawodnika a cena szybuje w górę.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi raczej o żadne windowanie ceny ekskluzywności, to po prostu nowy standard. Pierwsze płyty główne z PCIe 4.0 pojawiły się dopiero niecały rok temu. Dyski i karty graficzne się dopiero w większości robią, bo żadne z obecnie dostępnych nie są w stanie w pełni zutylizować takich przepustowości, w najlepszym wypadku dając wzrost wydajności o ledwie od kilku do kilkunastu % względem PCIe 3.0, co przy takim zwykłym użytkowaniu kompa jest ledwie odczuwalne

 

Trochę czasu minie, nim się zadomowią, więc mamy teraz tzw. "podatek od nowości"

Widać, że z tym wyprzedzeniem pecetów to tym razem nie czcze przechwałki. Mam tylko nadzieję, że przez to cena konsoli nie będzie kosmiczna

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...