Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Czoperrr napisał:

Mocno wątpię w tegoroczną premierę PS5. Póki co nie ma żadnych konkretów, nawet nie widzieliśmy projektu konsoli.


Dosłownie dzisiaj rano, Sony miało swoje podsumowanie roku fiskalnego, gdzie, cytując:

 

Cytat

Regarding the launch of PlayStation 5, although factors such as employees working from home and restrictions on international travel have presented some challenges in regards to part of the testing process and the qualification of production lines, development is progressing with the launch of the console scheduled for the 2020 holiday season


 

Cytat

At this point in time major problems have not arisen in the game software development pipeline for Sony’s own first-party studios or its partners’ studios.


źródło (The Verge): https://www.theverge.com/2020/5/13/21256959/playstation-5-release-date-no-delay-sony-fy-2020-earnings

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oglądałem to tech demo z taką złośliwą myślą: "ciekawe jak gry NIE będą wyglądały na PS5".
Skończyłem oglądanie i pomyślałem, że żeby potwierdzić się w moim przekonaniu obejrzę tech demo z PS4. I okazuje się, że tamto demko dzisiaj nie wygląda jakoś specjalnie dobrze. Wydaje mi się, że jest sporo gier, która przeskoczyła poziom tam zaprezentowany.

Więc jeżeli sytuacja się powtórzy to przeskok graficzny między PS4 a PS5 nie będzie tak mały jak każdemu się wydaje. Bo, wg mnie, to tech demo UE5 wygląda niesamowicie.

Odnośnik do komentarza

Artykuł w The Verge: https://www.theverge.com/21256299/epic-ceo-tim-sweeney-sony-ps5-ssd-impressive-pc-gaming-future-next-gen

 

Cytat

Epic CEO Tim Sweeney says next-generation gaming consoles, in particular Sony’s PlayStation 5, will bring about changes in game development that go far beyond a jump in graphics quality. During a press briefing for the company’s newly announced Unreal Engine 5, which is optimized to work with next-gen consoles, Sweeney says the PS5 is a “remarkably balanced device.”


 

Cytat

We’ve been working super close with Sony for quite a long time on storage,” he says. “The storage architecture on the PS5 is far ahead of anything you can buy on anything on PC for any amount of money right now. It’s going to help drive future PCs. [The PC market is] going to see this thing ship and say, ‘Oh wow, SSDs are going to need to catch up with this.

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem kto odpowiada za marketing Sony ale powinien dostać podwyżkę. Sama firma jeszcze nic nie zrobiła a cały internet pieję nad tym tech demem, które w rzeczywistości będzie sie miało nijak. Chłopaki wiedzą jak zrobić szum. Siedzą cicho i co jakiś czas coś tam pokażą, a to okazuje się strzałem w 10. Śmieszy mnie tylko, że duża część osób myśli że to demo jakiejś gry co tylko pokazuje jak ludzie mało wiedzą. Tak czy inaczej brawo dla Sony zwrócili uwagę wielu potecjalnych nabywców. Wszyscy podkreślają to, że prezentacja xboxa nie dała tej next genowosci co to tech demo. A właśnie na to ludzie czekali co podkreśla wiele portali oraz youtuberów prowadzących kanały o konsolach i nie tylko. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że wierzę - demo skupiało się na pokazaniu dwóch rzeczy, które będą w późniejszej fazie generacji powszechnie wykorzystywane, tzn. Global Illumination na szeroką skalę, plus megascany i wirtualizacja geometrii.

I tak gry AAA będą miały skalę zdecydowanie większą niż to tech demo (które zostało nagrane na wczesnym dev-kitcie PS5, w pełni real-time, na silniku, który przez najbliższe 6-7 lat będzie dopieszczany).

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Hendrix napisał:

Oczywiście, że wierzę - demo skupiało się na pokazaniu dwóch rzeczy, które będą w późniejszej fazie generacji powszechnie wykorzystywane, tzn. Global Illumination na szeroką skalę, plus megascany i wirtualizacja geometrii.

I tak gry AAA będą miały skalę zdecydowanie większą niż to tech demo (które zostało nagrane na wczesnym dev-kitcie PS5, w pełni real-time, na silniku, który przez najbliższe 6-7 lat będzie dopieszczany).

Chciałbym by tak było, jednakże bądźmy realistami, nawet wewnętrzne Studia Sony, które robią najpiękniejsze graficznie gry na każdą generację nie zrobią czegoś takiego. Mogę uwierzyć jedynie że w grze korytarzowej typu the order 1886 można będzie stworzyć wielkie "wow" no ale nie w takim stopniu. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, czarek250885 napisał:

Chciałbym by tak było, jednakże bądźmy realistami, nawet wewnętrzne Studia Sony, które robią najpiękniejsze graficznie gry na każdą generację nie zrobią czegoś takiego. Mogę uwierzyć jedynie że w grze korytarzowej typu the order 1886 można będzie stworzyć wielkie "wow" no ale nie w takim stopniu. 

Co ty bredzisz :)

JA DOKLADNIE takiego skoku się spodziewalem. Ni mniej nie wiecej. Koniec ułomności w tekstury, obiektow low poly ktore kluja w oczy, udawanego oświetlenia czy doczytujacych sie w oddali obiektow. 

 

Jestem usatysfakcjonowany tym co zobaczylem. Można ze spokojem czekać do końca roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.