Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dysk z X-comowego linku to tak naprawdę 4 dyski 2TB połączone w macierz RAID0 - jest przeznaczony do profesjonalnych zastosowań oraz o bardzo, bardzo małej dostępności na rynku, więc cena jest uzasadniona :v Jak pisałem wcześniej dyski SSD PCIe 4.0 1TB 7GB/s powinny w drugiej połowie tego roku być szerzej dostępne, prawdopodobne w cenie minimum  >200$ (patrząc jak to wygląda w przypadku PCIe 3.0).

Odnośnik do komentarza
Pytanie jeszcze ile ten dysk wbudowany w PS5 wytrzyma. 
Z tak nędzną pojemnością bedziemy ciągle kasować i instalować gry, a to nie wróży mu długiej żywotności. 
Żeby się nie okazało, że max 2 lata i konsola na smietnik, bo es es di wyzionął ducha. 
Jeśli nie pożałują na nim to wytrzyma generację spokojnie:)
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Liczmy że średnio 80gb na grę to 10 dużych produkcji wejdzie, tak więc jest ok, w końcu kto gra w kilka gier na raz? A jak komuś będzie jednak mało to sobie dokupi miejsca czy to na ps5 czy XSX. Pojemność to akurat nie problem, wolę wiedzieć jaka jest kultura pracy omawianego urządzenia? Niby cała specyfikacja jest, ale jak to wygląda i jak działa to zagatka chroniona lepiej niż przez tych u góry w NERO. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.05.2020 o 20:15, suteq napisał:

(...) Żywotność jest bardzo duża i przy normalnym użytkowaniu to pewnie wytrzymają z 10-15 lat. 

 

zapewne to będzie dysk TLC, który może mieć żywotność 300-1000 zapisów na sektor,

 

to nam daje przy dysku 1TB około 300-1000TB zapisów.

 

Nowe gry powinny być większe niż obecne, policzmy 50GB/szt., to mamy około 6000 pobranych gier / updatów po 50GB zanim dysk doleci do tzw. TBW (co nie znaczy, że wtedy przestanie działać, może działać dłużej, może paść zapis danych, może obniżyć wydajność). Wydaje się to dużą liczbą, nieosiągalną dla normalnego gracza zanim konsola poleci do śmietnika z powodu zakończenia działania wszystkich innych podzespołów (degradacja krzemu w ryzenie, kondensatorów w zasilaczach i na płycie głównej itp itd).

 

Nie wiem jak zapis video dla celów powtórek/sharingu będzie objętościowo wyglądał, możliwe, że obciąży dysk SSD o wiele bardziej niż samo pobieranie gier. W sumie to nie wiadomo czy w ogóle będzie taka funkcja w PS5, czy będzie domyślnie włączona itp.. Niemniej jednak nie sądzę, żeby dyski SSD padały z powodu przekroczenia TBW w granicy 2 lat od zakupu konsoli.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

Będą mniejsze, bo zniknie potrzeba multiplikacji assetów/danych, będą większe, bo jakość assetów pójdzie w górę - więc jak wyjdzie ostatecznie tego nikt nie wie, ale skoro 100GB płyty będą standardem, to można założyć, że sporo gier będzie też w ok. 100GB, a będą na 100% też takie, które to przekroczą (tak samo jak takie, którym do 100GB będzie dużo brakowało).

Najbardziej życzyłbym sobie możliwość rezygnacji z instalowania dodatkowych ścieżek z dubbingiem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.05.2020 o 18:53, czarek250885 napisał:

zagatka chroniona lepiej niż przez tych u góry w NERO. 

W dniu 16.05.2020 o 20:19, 20inchDT napisał:

Co?

 

Myślę, że @20inchDT zadał to pytanie odnośnie tej mistycznej "zagatki" :reggie:
Czarek ogólnie strasznie się miotasz, a Twoje wypowiedzi są chaotyczne i przypominają wynurzenia kogoś kto przedobrzył z amfetaminą - za każdym razem, gdy próbujesz pokazać, jaki jesteś bezstronny, wychodzi z Ciebie straszny fanboj PlayStation.

 

  • Plusik 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał:

 

Myślę, że @20inchDT zadał to pytanie odnośnie tej mistycznej "zagatki" :reggie:
Czarek ogólnie strasznie się miotasz, a Twoje wypowiedzi są chaotyczne i przypominają wynurzenia kogoś kto przedobrzył z amfetaminą - za każdym razem, gdy próbujesz pokazać, jaki jesteś bezstronny, wychodzi z Ciebie straszny fanboj PlayStation.

 

Ciekawe porównanie, gdybym pisał w dziale xboxa nie użył bym takiego stwierdzenia, gdyż ludzie, którzy mają jedynie xboxa nie skumali by o co chodzi. A jakbyś zauważył chwilę później dostał odpowiedź wyjaśniającą od innego użytkownika, ale to już pominąłeś gdyż już do koncepcji by nie pasowało. Skoro piszę w dziale poświęconym konsoli Sony wiem że większość zrozumie, gdyż days gon to jedna z lepszych gier 2019. Druga spraw porównywanie kogokolwiek do jakiegoś (nene)una to trochę słabe. Mi nie przyszłoby do głowy ubliżać komuś nawet jeśli się z nim nie zgadzam, ale to kwestia wychowania. Wiesz do "fanboja" jak to określasz daleko mi brakuje. Mylisz pojęcia między fanbojem a świadomym wyborem. To, że konsola Sony przekonała mnie swoimi grami, daje mi mnóstwo satysfakcji z mojego hobby, nierówna się od razu z tym o czym piszesz. Gdybym wychwalał wszystko co robi Sony, a jednocześnie był negatywnie nastawiony do wszystkiego co robi konkurencja wtedy możesz tak pisać jeśli Ci ulży. Mnie to akurat mało obchodzi, gdyż to ja mam czerpać radość z gry. A to czy ktoś gra na pegazusie, xbox-sie, Nintendo czy w ruską grę o łapiącym jajka wilku jego sprawa. Jeśli sprawia mu to przyjemność to co mi do tego? Czy ty chcesz kogoś na siłę uszczęśliwiać? Toksyczność fanatyzmu to plaga naszych czasów, w każdym obozie znajdują się takie osoby. Zamiast czerpać radość z grania bez względu na preferencje czepiają się innych, że grają nie na tym co oni, albo nie ma u nich tego co tam, a w ogóle to jak można grać na konsoli pc master... 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
5 godzin temu, ASX napisał:

+ możliwość odinstalowania niepotrzebnych trybów single lub multi. Niektóre gry to posiadają ale przydałoby się aby weszło to do powszechnego zastosowania.

Najnowszy CoD najlepszym przykładem. Nie mogę mieć tylko multika zainstalowanego, muszę mieć kur.wa na dysku ponad 100 Gb. O PC nie wspomnę gdzie Warzone jest wymagany do odpalenia podstawowej wersji gry a to jest 90Gb śmieci. Dlaczego? Nikt nie wie, pewnie nawet Infinity Ward. 

Odnośnik do komentarza

Dobra mirki, ale jest coś co tu nie padło, a wylecić musi.

 

Pyerdolone animacje z logo twórców, nieskippowalne i pojawiające się przy każdym uruchomieniu gry. :/ O ile wiem maskują one ładowanie samej gry, więc przy szybkich dyskach może dało się je będzie chociaż przeskoczyć.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...