Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nic nowego jeżeli chodzi o start nowej generacji u Sony, ale fajnie że nie zmieniają kierunku. Next genowe gry, pisane tylko po next gena. 

1 minutę temu, messer88 napisał:

Też mnie skusi ale to nie miało trafić jeszcze na bieżącą generację?

Oficjalnie wiadomo, że Bluepoint pracuje nad tytułem na PS5. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, YETI napisał:

Sony to nie microsoft, wiedzą że pierwszy w historii pokaz gier na nową konsole, to coś duże i ważnego. Muszą opierać się min. na swoich tytułach, które jeszcze bardziej rozbudzą apetyty na nową generację, a nie beke i rozczarowanie. 

Halo Infiniti, Hellblade 2, Everwild, Medium czy Scorn wzbudziły bekę i rozczarowanie? 

Powiedz mi w jakiej rzeczywistości żyjesz Yeti? Czy świadomie forsujesz nieprawdziwą narrację?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, YETI napisał:

Sony to nie microsoft, wiedzą że pierwszy w historii pokaz gier na nową konsole, to coś duże i ważnego. Muszą opierać się min. na swoich tytułach, które jeszcze bardziej rozbudzą apetyty na nową generację, a nie beke i rozczarowanie. 

 

No akurat Sony też się nie popisało prezentacją dysku SSD i moc na poziomie 9.6 tf i tym, że mają nowego pada, wow. 

2 minuty temu, YETI napisał:

 

Nic nowego jeżeli chodzi o start nowej generacji u Sony, ale fajnie że nie zmieniają kierunku. Next genowe gry, pisane tylko po next gena. 

Oficjalnie wiadomo, że Bluepoint pracuje nad tytułem na PS5. 

 

Tylko Sony i Yeti myśli, że nowe konsole są hamowane przez stare, na szczęście inni wiedzą, że to nie ograniczenia i więcej pracy do wykonania. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, ASX napisał:

Halo Infiniti, Hellblade 2, Everwild, Medium czy Scorn wzbudziły bekę i rozczarowanie? 

Powiedz mi w jakiej rzeczywistości żyjesz Yeti? Czy świadomie forsujesz nieprawdziwą narrację?

 

Patrząc na ostatni Insaid Xbox, pierwszy pokaz gier na xboxa, to tak, beka była nezla. Halo ostatnim trailerem też wzbudził sporo śmiechu. Te trzy kolejne gry, to szczerze mówiąc sądzielem że wychodzą jeszcze na xboxa one. Nawet nie kojarzę gameplayu. 

PS. Właśnie obejrzałem zwiatunu, i już wiem czemu ich nie kojarzę. 

21 minut temu, Soul napisał:

 

No akurat Sony też się nie popisało prezentacją dysku SSD i moc na poziomie 9.6 tf i tym, że mają nowego pada, wow. 

 

Tylko Sony i Yeti myśli, że nowe konsole są hamowane przez stare, na szczęście inni wiedzą, że to nie ograniczenia i więcej pracy do wykonania. 

Prezentacja dysku ssd, to nie prezentacja gier. To była konferencja, która miała odbyć się na Gdc dla developerów, o czym było pisane ze sto razy. Jak widać do niektórych nadal to nie dotarło. Poza tym PS5 nie ma 9.6tfl, oficjalne informacje są od dawna dostępne. 

 

Co do ograniczeń starą generacją. Trzeba uwzględnić jaguara z dyskiem HDD, i nie wiem ile by nadgodzin trzaskali i jaki mieli talent, to zawsze będzie to ograniczenie. Zawsze można sobie wmawiać, że mając z tyłu głowy technologie, która pamięta czasy sprzed dekady, nie mamy żadnych barier, które nas ograniczają, ale to nie prawda. 

Edytowane przez YETI
  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Yeti Ty zawsze sobie to jakoś wytłumaczysz, dla mnie ta prezentacja była słaba i nudna na maksa jeszcze ta moc obliczeniowa wow w trybie turbo będzie te 10 tf i 30 minut o dysku SSD, który może wykorzystają gry od Sonego, faktycznie rewelacja :obama: 

 

Dają ochłapy a Ty jak zwykle swoje, jaranko :xboss:

Co by MS nie pokazał, beka :yao:

 

Ja wiem, że siedzisz w jaskini z napisem SONY i tam u was nie wiele się dzieje, ale na rynku PC takie coś jak dysk SSD jak słabsza lepsza karta graficzna są dostępne od lat i tam każda gra potrafi zadziałać na każdym sprzęcie, Ci co mają lepiej dostają więcej proste. 

  • Plusik 2
  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
Godzinę temu, Hendrix napisał:

Moim zdaniem skupią na na lunch window, jeśli chodzi o gry, więc z Horizon 2 może być różnie i obecność tej gry na tym konkretnym pokazie, nie jest taka oczywista, jak niektórzy przewidują.

Mogą najpierw pokazać gry na premierę, a potem powiedzieć 'no a teraz zobaczmy czego możemy spodziewac się na PS5 w przeciągu roku od premiery' i cyk horizon 2. :cool: 

Odnośnik do komentarza

Zewsząd się słyszy ze dyski ssd na konsolach całkowicie zmieniają podejście do projektowania gier i ich działania no ale na forum psx wiedzą lepiej że wystarczy troszkę więcej pracy i to samo można uzyskać na starszych konsolach xD starsze konsole nic a nic nie spowalniają nowszych. 

Jedyne czego chce i na co liczę 4 czerwca to pokaz gierki only ps5 i mieć wstępny podgląd jak to będzie wyglądać. Chciałbym starego dobrego KZ od GG 

 

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Soul napisał:

Yeti Ty zawsze sobie to jakoś wytłumaczysz, dla mnie ta prezentacja była słaba i nudna na maksa jeszcze ta moc obliczeniowa wow w trybie turbo będzie te 10 tf i 30 minut o dysku SSD, który może wykorzystają gry od Sonego, faktycznie rewelacja :obama: 

 

Dają ochłapy a Ty jak zwykle swoje, jaranko :xboss:

Co by MS nie pokazał, beka :yao:

 

Ja wiem, że siedzisz w jaskini z napisem SONY i tam u was nie wiele się dzieje, ale na rynku PC takie coś jak dysk SSD jak słabsza lepsza karta graficzna są dostępne od lat i tam każda gra potrafi zadziałać na każdym sprzęcie, Ci co mają lepiej dostają więcej proste. 

Tylko że nikt nie mowi ze prezentacja Cernyego byla fajna dla masowego odbiorcy. 

Jeśli natomiast chodzi o gry to poki co ms pokazał same multuplatformy więc nie dziwota, że na nikim to wrażenia nie zrobiło. 

Poki co to tylko hellblade 2 wygląda nextgenowo.

 

Nie dziwi poruszenie przy okazji prezentacji ue5 bo to jest to czego oczekujemy od nowej generacji prawda?

 

Zakladam że Sony pokaże multiplatformy i eksy. I obstawiam, że te drugie będą na tyle odstawały od multiplatform, że nie będziemy się zastanawiać czy to z tej czy z nowej generacji. Czyli dokładnie odwrotnie od tego co ostatnio zrobił ms.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Soul napisał:

Yeti Ty zawsze sobie to jakoś wytłumaczysz, dla mnie ta prezentacja była słaba i nudna na maksa jeszcze ta moc obliczeniowa wow w trybie turbo będzie te 10 tf i 30 minut o dysku SSD, który może wykorzystają gry od Sonego, faktycznie rewelacja :obama: 

 

Dają ochłapy a Ty jak zwykle swoje, jaranko :xboss:

Co by MS nie pokazał, beka :yao:

 

Ja wiem, że siedzisz w jaskini z napisem SONY i tam u was nie wiele się dzieje, ale na rynku PC takie coś jak dysk SSD jak słabsza lepsza karta graficzna są dostępne od lat i tam każda gra potrafi zadziałać na każdym sprzęcie, Ci co mają lepiej dostają więcej proste. 

Już pisałem, konferencja z gdc była o sprzęcie, dla takich ludzi jak osoba z filmiku powyżej. Dla nich zapewne była to ciekawa rzecz. Sony jasno postawiło sprawę przed konferencja, więc jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to może czuć się rozczarowany. Nie wiem czy PS5 te 10tfl to w trybie ultra, czy turbo, czy jaki tam sobie wymyślisz, Xbox na papierze ma 12, PS5 10, tyle. 

Insaid Xbox był porażka, było to widać po rekacji ludzi, nawet przyznają to Twoi koledzy na forum, sam microsoft także przepraszał, że nie wstrzelił się w oczekiwania graczy. Po pokazie reklamowanym, jako pierwszy w historii pokaz gier na nową konsole, każdy spodziewał się znacznie więcej.

Siedzę w jaskini Sony i gram w kolejne świetne gry, bo pod tym względem dzieje się znacznie więcej niż u Spencera. Może się poprawia wraz z nową generacja, tylko żeby nie skupili się tylko i wyłącznie na ilości. 

To ostatnie zdanie, to już kompletnie nie wiem o czym ty do mnie piszesz, jakieś pc i ssd. Pisanie gier pod ssd wkroczy na nowy poziom dopiero teraz, gdy będzie on dostępny w konsolach. Co z tego, że był on od lat na rynku pc, skoro był wykorzystywany tylko do loadingow. Jedyna gra, która wykorzystuje dobrodziejstwo ssd, to Star Citzen, które nawet jeszcze nie wyszło. Swego czasu pisał chyba o tym Hendrix. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Jakim

 

Nikt nie mówi ale broni nie wiem czego i po co...

MS pokazał dużo więcej niż SONY a i tak jest płacz...

Przecież te same gry multi zmierzają też na PS5 więc w czym problem? 

 

Oczywiście, miło było zobaczyć UE5 w akcji, który za pewne na mocniejszej konsoli zadziała lepiej :)

 

To samo zrobi MS w lipcu, jest to już wiadome od dawna. 

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Jakim napisał:

Według strategii MS są w ogole jakieś gry, które mogą pokazać, ktore jednocześnie NIE wychodzą na obecną generację?

 

Oczywiście, już pokazali Hellblade 2, może dadzą w końcu nowego Fable. 

Project Mara też raczej typowa gra na nową generacje z tych ostatnich rzucą Halo Inf, Forzę i Everwilda i może coś od Inicjatorów. 

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, YETI napisał:

Jedyna gra, która wykorzystuje dobrodziejstwo ssd, to Star Citzen, które nawet jeszcze nie wyszło. Swego czasu pisał chyba o tym Hendrix. 

A są tu ludzie, którzy wierzą w to, że SC kiedykolwiek wyjdzie poza fazę beta?

 

A co do gier, to chcę wreszcie zobaczyć Elden Ring, bo od początku roku przesuwają prezentację:reggie: oraz Gods & Monsters.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
9 minut temu, Jakim napisał:

Według strategii MS są w ogole jakieś gry, które mogą pokazać, ktore jednocześnie NIE wychodzą na obecną generację?

A co jest złego, że gry wychodzą też na obecne sprzęty skoro na nowej konsoli gra się może bardzo różnić od wersji na stare szroty? 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Soul napisał:

Yeti Ty zawsze sobie to jakoś wytłumaczysz, dla mnie ta prezentacja była słaba i nudna na maksa jeszcze ta moc obliczeniowa wow w trybie turbo będzie te 10 tf i 30 minut o dysku SSD, który może wykorzystają gry od Sonego, faktycznie rewelacja :obama: 

 

Dają ochłapy a Ty jak zwykle swoje, jaranko :xboss:

Co by MS nie pokazał, beka :yao:

 

Ja wiem, że siedzisz w jaskini z napisem SONY i tam u was nie wiele się dzieje, ale na rynku PC takie coś jak dysk SSD jak słabsza lepsza karta graficzna są dostępne od lat i tam każda gra potrafi zadziałać na każdym sprzęcie, Ci co mają lepiej dostają więcej proste. 

W sumie nic nie wnosi twój post. Ms pokazał bardzo dużo i ok. Na obecną generację nie mają już nic, więc skupili się na nowej generacji. U Sony jest inaczej zamykają generację dwoma hitami, mają inną politykę, to że ms wyskoczył z next genem nie znaczy, że ms jest wyznacznikiem tego jak ma zachowywać się Sony. Druga sprawa, nie ważne jak się zaczyna tylko jak się kończy. Niech obie firmy pokażą swoje i będziemy mogli ocenić. Jeżeli wypuszczanie gier na obie generację nie powoduje hamulca no to sorry z tym nie mogę się zgodzić. Zawsze w momencie gdy robimy gry na jedno i drugie wymusza na nas pewne ustępstwa. A my chcemy by gra wykorzystywała cały potencjał next gena. O xboxie wiemy już wszystko a do premiery jeszcze daleko. Sony stopniuje informacje by trzymać wysoki hayp, wiedzą że od tego zależy zainteresowanie danym sprzętem. Obawiam się że Ms za szybko wcisnął nitro przez co na metę może wjechać na drugim miejscu. Za pół roku będziemy wiedzieć która koncepcja okazała się tą właściwą. 

Odnośnik do komentarza

A ja mogą patrz taka Forza Horizon 2 jak gra wyglądała na X360 a jak na ONE, nie wiemy jak MS tworzy te gry i kto co robi dokładnie i jakie mają zaplecze, czas pokaże, każdy by chciał od razu na dzień dobry dostać next gena ale jak wiadomo z tym bywa różnie. 

Choć zawsze zdarza się jedna mała perełka, która tego next gena nam da, patrzy Ryse czy za czasów X360 Fight Night, myślę, że i tu MS mimo wydania tych samych gier na ONE zaserwuje nam next genową jakość, czekamy do lipca tam wszystko się okaże jak jest na prawdę. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, aph napisał:

Konsola tylko stoi przez 99% czasu?

Serio niektórzy przesadzaja z tym plastkiem.

Ale tu nawet nie chodzi o użyty plastik, bo ten jest wystarczający, tylko o ogólną jakość wykonania poszczególnych egzemplarzy, żeby każda wyjęta z pudełka konsola wyglądała tak samo, a obecnie te konsole równie dobrze mógłby strugać ręcznie Gepetto. Taki Xbox One X pod tym względem jest OK, a plastik wcale nie jest jakiś dużo lepszy niż w przypadku PS4, po prostu tam są jakieś standardy podczas produkcji.

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Soul napisał:

A ja mogą patrz taka Forza Horizon 2 jak gra wyglądała na X360 a jak na ONE, nie wiemy jak MS tworzy te gry i kto co robi dokładnie i jakie mają zaplecze, czas pokaże, każdy by chciał od razu na dzień dobry dostać next gena ale jak wiadomo z tym bywa różnie. 

Choć zawsze zdarza się jedna mała perełka, która tego next gena nam da, patrzy Ryse czy za czasów X360 Fight Night, myślę, że i tu MS mimo wydania tych samych gier na ONE zaserwuje nam next genową jakość, czekamy do lipca tam wszystko się okaże jak jest na prawdę. 

 

Forza Horizon 2 na X360 byla robiona przez oddzielny zespol niezaleznie. Mapa na X360 w wielu miejscach sie rozni - niektore tereny sa zablokowane, inne wyciete. Roslinnosci prawie nie ma. Teraz raczej tak nie bedzie, bo MS chce by w tych grach byl cross-play, czyli posiadacz X1 fat bedzie mogl grac online z posiadaczem Xbox Series. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soul napisał:

Choć zawsze zdarza się jedna mała perełka, która tego next gena nam da, patrzy Ryse

Co ciekawe Ryse powstawało i było projektowane jako gra na xboxa 360. To ironiczne że jako przykład nextgenowej gry podaje się przykład ktorego korzenie sięgają poprzedniej generacji.

 

Godzinę temu, czarek250885 napisał:

Ms pokazał bardzo dużo i ok. Na obecną generację nie mają już nic, więc skupili się na nowej generacji.

Sorry ale to bzdury. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Lukas_AT napisał:

 

Forza Horizon 2 na X360 byla robiona przez oddzielny zespol niezaleznie. Mapa na X360 w wielu miejscach sie rozni - niektore tereny sa zablokowane, inne wyciete. Roslinnosci prawie nie ma. Teraz raczej tak nie bedzie, bo MS chce by w tych grach byl cross-play, czyli posiadacz X1 fat bedzie mogl grac online z posiadaczem Xbox Series.

 

Ale dla MS nic się nie zmieni. Od kilku lat tworzą gry na wiele konfiguracji. Horizons 4 możesz odpalić na koksie, jak i również na mitycznym laptopie Yetego z Biedronki i grać bez roślinności, czy to sprawia, że gra jest słaba, albo zacofana technologicznie? Przecież to obok Red Dead 2 najładniejszy open world na X'ie.  Co nie znaczy, że nie będzie rozwoju. MS jako jeden z pierwszych rekomenduje do swoich gier na PC dysk SSD.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

Co ciekawe Ryse powstawało i było projektowane jako gra na xboxa 360. To ironiczne że jako przykład nextgenowej gry podaje się przykład ktorego korzenie sięgają poprzedniej generacji.

 

Sorry ale to bzdury. 

A co jeszcze dużego od Ms wychodzi? Na Ps4 jest to the Last of Us 2 i Ghost of Tsushima. Jeśli piszesz, że bzdura to proszę o jakiś argument, nie jestem alfom i omegą, mogę czegoś nie wiedzieć. Jeśli moja niewiedza ciebie uraziła to przepraszam, ale oświeć mnie i inne osoby co obecny xbox ma jeszcze do zaoferowania?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...