Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

HRTF jest już przecież używany na wielu platformach od dawna w wielu różnych implementacjach, lepszych (jak np Creative) i gorszych (jak np PS Platinum Headset), programowo/sprzętowo (Windows Sonic na Xbox One/PC, inne wszelakie softy na PC) i jako oddzielny sprzęt(wszelakie dongle USB do słuchawek, SBX G6 po USB/toslink).

Cały clue tego ficzera na PS5 polega chyba na tym, że rozwiązania podane wyżej opierają się na HRTF dla formatu źródłowego 5.1/7.1 Dolby/DTS/PCM do słuchawek stereo, w nowym rozwiązaniu Sony "kanałów" źródłowych ma być natomiast więcej (i z dodatkową płaszczyzną), podobnie jak w Dolby Atmos. Zakładając, że dany dev zaimplementuje dźwięk w takim formacie, w innym przypadku będzie to raczej zwykłe 7.1 -> Stereo.

Edytowane przez jar3czek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tak, wszystkie siły przełożyli na swój pierwszy tytuł AAA, prace na Stormdivers zostały np. całkowicie zawieszone, a team jest "all hands on deck" przy tym największym projekcie w historii studia. Nie spodziewam się, że wrócą do gier arcade, ostatecznie chyba osiągnęli to co mogli w tym gatunku, sami stwierdzili też, że finansowo to dobrze nie wyglądało i studio mogłoby nie przetrwać.

Z drugiej strony, wątpię, że nagle ich gry stracą specyficzny feeling, więc spodziewam się ciekawej gry i w sumie czekam na ujawnienie tego projektu mocno, lubię gry Housemarque.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Na swoim blogu wielokrotnie pisali, że 'arcade is dead', więc na resogun 2 bym nie liczył. Jedynie może jakiś "remaster" w 8K, żeby sony mogło się chwalić, że mają tytuły działające w tej rozdzielczości ;) 

Ja się tam cieszę, że zrezygnowali (niby póki co) z tego swojego battleroyala. I podejrzewam, że po tylu latach tworzenia arcade'ów będą chcieli spróbować siły w jakimś nowym gatunku z tym swoim projektem AAA. Ja tam trzymam kciuki, bo też lubię to studio. W sumie ciekawe czy dołączą do sony (też przewijały się takie plotki) czy będą woleli zostać niezależni. 

Odnośnik do komentarza

Na razie PS5 jest potwierdzone tylko i wyłącznie w wersji 825 GB, ta ilość NIE JEST przypadkowa, więc jeśli byłaby droższa edycja, to miałaby 1.65 TB , nie 2TB. Poza tym też już było wielokrotnie wałkowane, jeśli ktoś będzie chciał sobie rozbudować dysk i zamiast 825GB wstawić 2TB, to szykowałby się z wydatkiem pewnie  minimum 2 tys. zł za dysk, a to i tak optymistyczna wersja na ten rok.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przy premierze PS4 też ceny poszły w górę, a te 259 zł to "miało być tymczasowe". Także nie zdziwi mnie jak za golasa gierkę będziemy bulić 300 zł. Zresztą mnie to nie dotyczy, ja place i tak max 99 zł za grę Gry na premierę obecnie to i tak sito, które po roku może dopiero jest grywalne. No, chyba że rzucą GT7 to się przełamie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...