Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, YETI napisał:

Szybkie loadingi, to są dopiero w GoT, nie wiem jak oni tego dokonali. 

Z tego co mówili w wywiadzie z Kotaku, nie ma za tym żadnych czarów. Po prostu mocno skompresowali dane a wszystko ląduje w pamięci konsoli, pod którą gra była przygotowywana przez ponad 6 lat. Pomaga też trochę fakt, że Tsushima poza paroma większymi misjami ma raczej spokojne otoczenie, zresztą przy tych większych misjach i tak ukryli loadingi w cutscenkach.

https://kotaku.com/ghost-of-tsushima-devs-slowed-down-load-times-so-you-co-1844409624

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figuś napisał:

Szybkie loadingi mieliśmy już w Tlou II, oprócz pierwszego po włączeniu gry, Najbardziej liczę na SSD w grach multiplayer gdzie często szło usnąć podczas wczytywania kolejnych map.

W TLOU II loadingi są zamaskowane w przerywnikach filmowych. Kiedy nagle zacząłem je skipować na NG+ jak robiłem platynę to loadingi były co chwilę. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, suteq napisał:

W TLOU II loadingi są zamaskowane w przerywnikach filmowych. Kiedy nagle zacząłem je skipować na NG+ jak robiłem platynę to loadingi były co chwilę. 

To wiem, bardziej chodziło mi o te po zgonie :lapka:

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza

Mówiło może coś Sony o kwestii wstecznej kompatybilności padów? Kurde po tym jak w trzecim DS4 pod rzad znowu pojawił mi się drifting analogów to mam już tego serdecznie dość tych yebanych tandetnych padów od Sony.  Chce kupić sobie pro pada (Nacona Unlimited) tylko pytanie czy bedzie kompatybilny z PS5 :(

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Bielik napisał:

No właśnie ciekawe jak to wyjdzie z tą rewolucja ssd, przecież na PC są teraz też szybkie dyski M2, a mimo to nie ma praktycznie w loadingach różnicy między nimi a dyskami na SATA3

Na PC pisze się gry pod HDD. Cerny mówił że to często uniemożliwia podstawową optymalizację.

No właśnie, w przypadku PS5, wiele rzeczy będzie zmienione, audio i dekompresja bez udziału CPU, dlss robiący rozdziałkę, więc niejako dojdzie do zmiany paradygmatu. Może będziemy wreszcie grać w 60 FPS.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, aph napisał:

Na PC pisze się gry pod HDD. 

Bo obecne konsole mają super wolny dysk HDD. Wejdzie nowa generacja to i gry będą pisane pod SSD bo HDD to obecnie jest przeżytek i nie wiem kto tego używa na PC poza jakimiś dzieciakami w komputerze z komunii. 

Odnośnik do komentarza

Super tylko te wykresiki nie mają żadnego przełożenia na to ile takich dysków jest używanych jako podstawowych w gamingowych PC bo to, że HDD dalej są używane jako magazyny danych to nic nowego. 

 

Tak że próbuj dalej. :) 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Czoperrr napisał:

https://www.ppe.pl/news/148345/silent-hill-z-nowym-oficjalnym-kontem-na-twitterze-fani-maja-nadzieje-na-nowy-projekt.html

 

To, że coś ma Official w nazwie nie znaczy, że faktycznie jest kontem oficjalnym - szczególnie na Twitterze. PPE znów dostarcza, a ludzie w to wierzą.

Jedyne co było oficjalne tego dnia, to że Konami wrzuciło dźwięk syren z Silent Hilla i z tego wyszło zamieszanie bo wszyscy myśleli, że to taki przedsmak przed ogłoszeniem nowej części. A co się później okazało wszyscy wiedzą. 

Odnośnik do komentarza

Rzuciło mi się jeszcze w oczy wypowiedź jakiegoś gościa z Konami, że ta syrena miała promować dodatek a jak chcemy coś usłyszeć o nowej grze to nie u nich tylko trzeba czekać na jakieś wydarzenie/pokaz. To już bardziej mnie zaciekawiło. To tylko sugeruje, że gra powstaje, ale kto ją tworzy to już wielka zagadka. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

https://www.ppe.pl/news/148345/silent-hill-z-nowym-oficjalnym-kontem-na-twitterze-fani-maja-nadzieje-na-nowy-projekt.html

 

To, że coś ma Official w nazwie nie znaczy, że faktycznie jest kontem oficjalnym - szczególnie na Twitterze. PPE znów dostarcza, a ludzie w to wierzą.

Nie to, żebym ich bronił, bo często napyerdalayo g.wno, to jednak o tym SH to cały internet pisze. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...