Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

I to czy będą konsole PRO jest zależne od tego jak będzie w najbliższych latach wyglądała produkcja. Jeśli wystarczająco szybko zejdzie do 3nm, to szanse na wersje Pro się zwiększają, jeśli nie - powstanie mocniejszych konsol jest wątpliwe. Zejście na 3nm zapowiada się też na drogą zabawę, więc to po prostu może się nie opłacać. Na pewno obie firmy są przygotowane na obie możliwości i znają dokładne roadmapy fabryk i AMD.

Obecnie plany: Samsung koniec 2021, TSMC planuje produkcję masową w 2023 - jak wyjdzie w praniu, zobaczymy, przy czym fabryka Samsunga przy produkcji SoC raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Hendrix napisał:

Osobiście nie obchodzi mnie ta decyzja w ogóle - każdy starszy sprzęt sprzedaję w całości, nie zostawiam padów.

Ciebie nie ale weź pod uwagę stary że jest jeszcze coś takiego jak pro pady które potrafią kosztować i 1500 zł ( np customowy Scuff) I powiedzmy że kupiłem takiego pada złożonego pod Destiny 2 czyli cyfrowe triggery, odpowiednie wysokości gałek i milion innych rzeczy. Pad jest złożony głównie pod Destiny 2 więc dlaczego w wersje Destiny 2 na PS5 nie będe mógł nim zagrać? To że nie będę mógł w niego chuchać i dmuchać podczas grania w jakaś grę która nikogo to jeszcze rozumiem ale w takim wypadku jak opisałem wyżej to jest po prostu nie fair ze strony Sony :frog:

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

 

1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Obecna generacja trwa długo dzięki mid-genom i zapewne w kolejnej również doczekamy się wersji Pro. Dlatego tym razem się nie śpieszę z zakupem konsoli Sony. Zacznę od MS by nadrobić braki, a PS5 poczeka na wersję pro i zapas exclusivów :)

 

No to wtedy już za rogiem będzie się mówiło o PS6 więc moze lepiej będzie poczekać juz na kolejnego next-gena i ograć wszystko na wstecznej z PS6

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Redmitsu napisał:

 

 

No to wtedy już za rogiem będzie się mówiło o PS6 więc moze lepiej będzie poczekać juz na kolejnego next-gena i ograć wszystko na wstecznej z PS6

Wsteczna to nie jest pewniak w przypadku Sony :) Niepotrzebne prowo, mówię o czekaniu 2-3 lat od premiery i kupnie, tak jak robię w przypadku każdego Pleja.

Odnośnik do komentarza

Sony jest momentami mega dziwne i robi ruchy mocno anty konsumenckie, które potem się Sony odbijają czkawką. 

Np. po udanym psp sony wymyśliło, że Vita ma mieć karty w cenie 50% ceny konsoli. 

Przykładów jest znacznie więcej. Nie wiem, co Sony boli, że ktoś użyje pada z ps4? Na ps2 chyba działały pady z ps1, o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ryo-San napisał:

No ale weź pod uwagę stary że jest jeszcze coś takiego jak pro pady które potrafią kosztować i 1500 zł ( np custosmowy Scuff) I powiedzmy że kupiłem takiego pada złożonego pod Destiny 2 czyli cyfrowe triggery, odpowiednie wysokości gałek i milion innych rzeczy. Pad jest złożony głównie pod Destiny 2 więc dlaczego w wersje Destiny 2 na PS5 nie będe mógł nim zagrać? To że nie będę mógł w niego chuchać i dmuchać podczas grania w jakaś grę która nikogo to jeszcze rozumiem ale w takim wypadku jak opisałem wyżej to jest po prostu nie fair ze strony Sony :frog:


No, ale biorę to pod uwagę i rozumiem, że dla kogoś może być to dealbreaker. Gdyby mi to przeszkadzało nie kupiłbym konsoli i to doradzam osobom, które chcą dać znać jakiekolwiek firmie, że im to przeszkadza.

Tak samo jak komuś przeszkadza, że rozszerzenie pojemności dysku Series X jest tylko możliwe kupując produkt od MS (ceny takich urządzeń są zawyżane), dryfowanie Joyconów, za głośna konsola czy niewygodny pad. 

Konsole to produkt należący do dóbr luksusowych. Nikt nie jest winien nic tym firmom, tak samo jak firmy nie są winne nic nam. Kupując coś decydujemy się i akceptujemy to co się nam przedstawia. Dopóki ta granica jest jasna, mi to nie przeszkadza, co innego jeśli coś jest reklamowane, a kupując tego nie dostaję, to łamie podstawowe zasady, w tym przypadku jest to anty-konsumenckie.

MS, Sony, Nintendo - żadna z tych firm nie jest pro-konsumencka, ani anty-konsumencka  - ot, wszystko co robią jest poparte analizą finansową i marketingową, tak działa kapitalizm.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chcą sobie oszczedzić późniejszych (pipi)burz i tłumaczeń dlaczego jednak coś nie działa, a przecież obiecali, że DS4 współpracuje z PS5. Nawet jeśli to tylko durne dmuchanie w pada, trochę precyzyjniejszy touchpad czy może specyfika działania tych haptycznych guziczków, to coś jednak może nie przekładać się 1:1. Pewnie dałoby się jakieś dodatkowe optymalizacje gierek pod starego pada robić, no ale po coś nawymyślali tych nowych gówien i widocznie uważają, że to jednak ważne bajery.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mugen napisał:

Chcą sobie oszczedzić późniejszych (pipi)burz i tłumaczeń dlaczego jednak coś nie działa, a przecież obiecali, że DS4 współpracuje z PS5. Nawet jeśli to tylko durne dmuchanie w pada, trochę precyzyjniejszy touchpad czy może specyfika działania tych haptycznych guziczków, to coś jednak może nie przekładać się 1:1. Pewnie dałoby się jakieś dodatkowe optymalizacje gierek pod starego pada robić, no ale po coś nawymyślali tych nowych gówien i widocznie uważają, że to jednak ważne bajery.

 

Rozumiem komentarz i brzmi jak od PR Sony. 

Jednak bądźmy szczerzy,  że Sony mogło dać obsługę DS4 z prostym komentarzem, że nie wszystkie opcje, funkcje będą dostępne. 

 

Mi osobiście nie jest to deal breaker, ale jednak szkoda, że to M$ robi więcej ruchów pro konsumenckich w tej generacji. Odwrotnie do poprzedniej.

Mam Arcade Stick do ps4 i nie widzę powodów, dlaczego nie mieli by dać wsparcia dla ps5. W Stickach nie ma analogów, ani wibracji.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Hendrix napisał:

Gdyby mi to przeszkadzało nie kupiłbym konsoli i to doradzam osobom, które chcą dać znać jakiekolwiek firmie, że im to przeszkadza.

Sorry, ale żyjemy w XXI wieku i istnieją już również inne sposoby na wyrażanie tego co nam, klientom, przeszkadza w danej firmie/produkcie. I tak, mam tu na myśli "internet". I może się zdziwisz, ale firmy też biorą to pod uwagę. Niech przykładem będzie np. M$ i wyrzucenie znaczka "optimized for xsx" z frontu okładki po tym jak było wyraźnie słychać, że gracze nie są z niego zadowoleni w tamtym miejscu czy nawet takie EA, które po zdobyciu nagrody - "najbardziej zminusowany post na reddit'cie" - postanowiło wycofać się ze zbyt nachalnych mikropłatności w SW:BF2 jeszcze przed premierą samej gry. Więc jest cień szansy, że jak sony zobaczy z jakim odbiorem ta decyzja się spotkała to chociaż jeszcze raz ją przemyślą.

 

W ogóle idąc twoim sposobem - nie kupować - to skąd sony ma wiedzieć, że nie kupiłem ich konsoli ze względu na ich słabe wsparcie wstecznej kompatybilności, a nie np. dlatego, że straciłem pracę i mnie nie stać? Mam im jeszcze list wyjaśniający wysłać? No bo przecież w internecie "nie ma co się oburzać". 

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
Ciebie nie ale weź pod uwagę stary że jest jeszcze coś takiego jak pro pady które potrafią kosztować i 1500 zł ( np customowy Scuff) I powiedzmy że kupiłem takiego pada złożonego pod Destiny 2 czyli cyfrowe triggery, odpowiednie wysokości gałek i milion innych rzeczy. Pad jest złożony głównie pod Destiny 2 więc dlaczego w wersje Destiny 2 na PS5 nie będe mógł nim zagrać? To że nie będę mógł w niego chuchać i dmuchać podczas grania w jakaś grę która nikogo to jeszcze rozumiem ale w takim wypadku jak opisałem wyżej to jest po prostu nie fair ze strony Sony :frog:
Ryjek grałem z Tobą PvP w Destiny. Niepotrzebnie tyle na pada wydałeś bo nie pomaga
  • Plusik 2
  • Haha 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

@MBeniek

Och, łatwo o zmiany jeśli nie idą za tym pieniądze (w przypadku okładek nie idą). Oczywiście, że sztaby związane z marketingiem przeglądają opinie ludzi w internecie, zestawiają to później z danymi i jeśli gdzieś łatwo można zapunktować, to to zrobią (vide filmik z Yoshidą i Boyesem z początku tej generacji).

Albo gdy jesteś narażony na naruszenie wizerunku IP, które nie jest twoje i spotykasz się z bardzo miernym PR tuż przed startem wielomilionowego projektu opartego na jednym z najbardziej znanych IP związanych z rozrywką (ale jeśli ktoś myśli, że zmiany nastąpiłyby bez analizy danych związanych z pre-orderami, czyli realną transakcją, to mam tramwaj do sprzedania).

Wracając do tej konkretnej rzeczy: jeśli ktoś myśli, że Sony zmieni całe API związane z PS5 i wytyczne, które daje devom, bo ktoś głośno krzyczy w internecie, to winszuję optymizmu.  Jeśli za tym nie pójdzie realna akcja związana z pieniędzmi, to nic się zmieni. I ta akcja musiałaby być ogromna, bo DS jest jednym z filarów w marketingu PS5 i Sony zrobi wszystko, żeby tak pozostało.

Osobiście podejrzewam, że większość ludzi po prostu to nie obchodzi, bo na tym rynku było tak zawsze. Jeśli obchodzi, to jest alternatywa w postaci Series X, PC, xCloud i Stadii.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, C1REX napisał:

 

Rozumiem komentarz i brzmi jak od PR Sony. 

Jednak bądźmy szczerzy,  że Sony mogło dać obsługę DS4 z prostym komentarzem, że nie wszystkie opcje, funkcje będą dostępne. 

 

Mi osobiście nie jest to deal breaker, ale jednak szkoda, że to M$ robi więcej ruchów pro konsumenckich w tej generacji. Odwrotnie do poprzedniej.

Mam Arcade Stick do ps4 i nie widzę powodów, dlaczego nie mieli by dać wsparcia dla ps5. W Stickach nie ma analogów, ani wibracji.

A nie było gdzieś informacji, że arkade sticki bedą działać? Tak jak kierownice, move'y i kamerka po podłączeniu przez jakąś przejściówkę?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mugen napisał:

A nie było gdzieś informacji, że arkade sticki bedą działać? Tak jak kierownice, move'y i kamerka po podłączeniu przez jakąś przejściówkę?

Nie wiem, ale jeśli będzie potrzebna przejściówka, to to nie będzie oficjalne wsparcie. 

Korzystając z przejściówek, to i pady z Dreamcasta pewnie będzie można podłączyć.

Odnośnik do komentarza

@mugen

Tak, arcade sticki mają działać, ale jak zawsze w takim przypadku - ostatecznie będzie to zależne od producenta danej gry. Kierownice to samo (i będzie tak samo zależne od producenta gry :v) , DS4 (do gier z PS4), część słuchawek też, PSVR i kamerka również będą działać z PS5.

Edit:
Ciekawi mnie ile osób w ogóle przeczytało ten wpis na PS Blog, bo no... wszystko jest tam opisane.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...