Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba właśnie argument cenowy będzie tym, który dla mnie i dla wielu zaważy na decyzji, która konsola pojawi się pierwsza. 90% tego co będę ogrywać to raczej multiplatformy i czuję się trochę między mlotem a kowadłem: z jednej strony Sony z gwarancją kilku naprawdę dobrych gierek przez czas życia konsoli (głównie sequele ich największych marek) oraz gwarant kilku ukrytych pereł dostępnych tylko na PS, jak w każdej generacji. Z drugiej turbodeal Xbox + Game Pass, usprawnione wersje starszych gier (a jest ich trochę do nadrobienia z tej generacji), jasna polityka wstecznej kompatybilności, prawdopodonie lepszej jakości multiplatformy... Decyzja chyba nigdy nie była tak ciężka.

 

Wszystko sprowadzi się właśnie do argumentu cenowego imo.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Square napisał:

Mi się wydaje właśnie przeciwnie, że jest łatwiej wybrać z racji wstecznej. Jak miałeś X'a i gry czekające w backlogu to go nie nadrobisz na Pleju i odwrotnie. Stary sprzęt można pogonić i cieszyć się nową i starą biblioteką.

Zgadzam się z tym co napisałeś. Dodałbym jedynie, że dodatkowym argumentem mogą być nasze osiągnięcia zdobyte na danej platformie. 

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się, żeby Sunny patrzyło na to co zrobi MS i dostosywało do tego terminarz marketingu. Mogą nawet przetrzymać cenę do miesiąca przed premierą i nie sądzę by wiązało się to z jakimiś negatywnymi dla nich skutkami. Trochę śmieszy mnie ta wiara, że jak ktoś pokaże coś wcześniej to jest dla niego lepsze, efekt wow się szybko wyczerpuje wiec lepiej sypać niusami (cena, zapowiedzi gier, gejpleje) bliżej premiery żeby sprzedając móc jeszcze korzystać z w miarę wysokiego rozemocjonowania klientów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Sony już pokazało, że idzie swoją drogą, jednakże jeśli MS poda cenę i ruszy machina preordera wątpię by ktoś czekał z odpowiedzią. Nagły impuls może spowodować, że z braku możliwości kupna innego sprzętu ludzie złożą zamówienie na Xboxa. Nie mówię tu o fanach bo ci poczekają, ale o osobach, które nie patrzą na markę, tylko chcą nowy sprzęt na którym można pograć.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Square napisał:

Mi się wydaje właśnie przeciwnie, że jest łatwiej wybrać z racji wstecznej. Jak miałeś X'a i gry czekające w backlogu to go nie nadrobisz na Pleju i odwrotnie. Stary sprzęt można pogonić i cieszyć się nową i starą biblioteką.

Teoretycznie tak, ale na obu sprzętach trochę się tych gierek nazbierało ;) A stara konsola, niezależnie od tego czy Sony czy MS trafi do chrześnicy, niech się młoda cieszy i uczy ogarniać w gierki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, YETI napisał:

Bzduras, ty nie masz dobrego PC? Z tego co kojarzą, to chyba tak, więc jaki sens ma kupno xboxa? 

Mam, ale PC ma to do siebie, że trzeba go jeszcze bardziej dopakować. Konsola to zamknięte pudełko do gierek, a obecne sprzęty wydają się dysponować na tyle wysoką mocą, że z obecnych high-end PC mogą szybko zrobić się midtiery.

 

A konsola w domu być musi, choćby po to, żeby przy wyjeździe na weekend wrzucić ją do plecaka i nołlajfować w nocy, gdy domownicy śpią :)

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, giger_andrus napisał:


Switch. 
Bo PS5 to chyba do plecaka wysokogórskiego min 70 litrów. 

Już dawno jest, ale nie wszystko w co gram jest dostępne na Switchu.

21 minut temu, aph napisał:

A SSD,kolego?

Co z SSD? W 2010 miały premierę, nie grzeją mnie dyski półprzewodnikowe. Znaczy, no, fajne są, ale to nie jest selling point w moich oczach, niezależnie od tego co mówią Cerny i Greenberg czy Spencer. W tej materii można powiedzieć, że jestem jaroszem i jak zobaczę efekty to uwierzę.

Odnośnik do komentarza

Ratchet pokazuje, jakie korzyści przyniesie tworzenie gier pod ssd. Wyobraźcie sobie np. jakiś multiplayer gdzie w jednym momencie przeskakujemy do innego świata. Krótsze loadingi to jeden z plusów, ale jest ich znacznie więcej (min. wielkość światów, geometra fizyki czy ilość assetow). Pisanie gier pod ssd, to porzucenie wielu limitów, które związane są z HDD. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...