Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, zdrowywariat napisał:

Miałem nie brać konsoli, ale nie wiem, czy nie wezmę w drugiej turze na Święta. Z tym, że skłaniam się coraz bardziej, żeby wziąć Xa. Z kilku powodów. Po pierwsze nie podoba mi się polityka Sony, po drugie minimalistyczny wygląd X bardziej do mnie przemawia, PS5 jest brzydkie, pad też. Po trzecie na Xie mam zaległości i jest trochę gier do ogrania we wstecznej, z Xboxa1 i 360ki, które są za darmo w ramach gamespassa, no i po czwarte ND, które najbardziej ceniłem, straciło w moich oczach po TLOU2. Boję się, co ten Neil Druckman znowu wymyśli, U2 i TLOU to piękne gry, jedne z moich ulubionych, a później zaczęło się coś sypać, U4 też mi nie siadło.

 

Oj Sony, Sony, co Ty odwalasz za manianę.

Widzę, że trauma po TLoU2 nadal trwa. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, qraq_pk napisał:

wariat akurat to zależy jakie komenty/artykuły akurat czyta to mu się opinia zmienia. Za tydzień może znowu wychwalać TLOU2 i być fanatykiem sony.

No jeśli zrobią z tlou2 to co Disney że sw czyli jakieś legends, to wtedy tak będzie. ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, C1REX napisał:

W przypadku Cyberpunka nie ma podziału na ps4 i ps5. Jest tylko jedna wersja, która ma darmowy patch na mocniejszą konsolę. 

A jak to jest z valhalla? Ogolnie pytam bo jesli chodzi o moj sklep to wazne. Zebym niepotrzebnie nie dublowal tego samego.

Wersja z ps4 po patchu to 1:1 to samo co pudelko na ps5? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, qraq_pk napisał:

wariat akurat to zależy jakie komenty/artykuły akurat czyta to mu się opinia zmienia. Za tydzień może znowu wychwalać TLOU2 i być fanatykiem sony.

 

Nic z tych rzeczy. Po prostu nie mam ochoty na grę, nie skończyłem jeszcze. U2 > U4, TLOU > TLOU2. Może ND ma najlepsze lata za sobą. Nie wiem, ale wolę grać teraz w SM64, SMG1 i  Oriego2.

Odnośnik do komentarza

Nie, to ficzer pomaga byle jakim słuchawkom odtwarzać tempest engine. Znaczy się to będzie zależało od developera, czy to zrobi w grze, czy nie. To jest dodatkowy procesor dźwięku, który ma za zadanie odciążać od głównego procka konsoli. Stąd nawet nie będziesz musiał wywalać tyle hajsu na słuchawki za 1k zł.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Faka napisał:

Nie, to ficzer pomaga byle jakim słuchawkom odtwarzać tempest engine. Znaczy się to będzie zależało od developera, czy to zrobi w grze, czy nie. To jest dodatkowy procesor dźwięku, który ma za zadanie odciążać od głównego procka konsoli. Stąd nawet nie będziesz musiał wywalać tyle hajsu na słuchawki za 1k zł.


Rili? Tu piszą trochę inaczej

 

Co ważne, z Tempest skorzystają w pełni jedynie użytkownicy nowych słuchawek.”

 

https://www.google.pl/amp/s/hdtvpolska.com/co-wiemy-o-nowych-sluchawkach-do-ps5-jak-wykorzystaja-technologie-3d-audio-i-ile-beda-kosztowac/amp/

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Faka napisał:

Gdzieś tu przewinął się wątek, Hendrix gdzieś to wytłumaczył dokładnie i zrozumiałem tak, że ten tempest engine to taki bajer wbudowany w konsolę, co miał odtwarzać dźwięki 3d w zwykłych stereofonicznych słuchawkach. Jak coś się pomyliłem to sorry.


aaaa to co innego było, to nie był ten bajer od Sony. Słuchawki widzę, że normalnie w sklepach za ok 450 zł.

Odnośnik do komentarza

Może piszą artykuły tak jak wszyscy na temat nowej generacji - byle pisać kij, że sam producent nie wypowiedział sie oficjalnie ani na temat audio ani na temat wstecznej itp. no ale o czymś trzeba pisać.

 

Same Audio 3D to nie jest nic związane z hardwarem tylko z oprogramowaniem. Tzn, każdy system ma chip audio który ten software obsługuje ale nie ma znaczenia jakich słuchawek używasz bo cała technologia jest w konsoli. To, że PS4 VSS ma tylko w swoich oficjalnych słcuhawkach wynika z tego, że taką podjeli decyzje, a nie dlatego że nie mogliby udostępnic to dla każdych słuchawek stereo. W X One masz Sonica lub jak zapłacisz Dolby, tak więc to nie chodzi o same słuchawki, a tylko program.

 

Jeżeli Sony zechce udostępnić 3D Audio dla każdych słuchawek, to nie będzie trzeba kupować ich sprzętu ale nie oszukujmy się - nie po to je reklamują żeby ich nie sprzedawać więc zrobią jak w PS4 - VSS od Sony tylko na ich produktach. Typowe antykonsumeckie zagranie Sony...

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

https://www.whathifi.com/features/ps5-3d-audio-what-is-it-how-do-you-get-it

Cytat

Sony may well launch speciality PS5 3D audio hardware in the future, with the aim of maximising the effect of the technology. But Sony's initial focus is on delivering 3D audio through the Pulse 3D wireless headset, which will launch alongside the PS5 on 19th November in the UK (12th November in the US and Australia) priced at £90 ($99, AU$160). Not bad when you consider that Sony's PS4 Platinum wireless headset costs around £125 ($130).

But while the Pulse 3D headset could be the only wireless headset to fully support PS5 3D audio in the early days, it's our understanding that  you'll also be able to get the effect by plugging standard, wired headphones into the PS5 DualSense controller. 

But the fact remains, to get the best out of 3D audio you'll need specially-tuned hardware that has been configured to work hand-in-hand with Tempest 3D AudioTech.

 

Odnośnik do komentarza

Spoko ale to tylko ich przypuszczenia bo przecież jakby napisali "Będzie audio 3D ale nie wiemy co i jak bo Sony nic nie powiedziało" to by się liczba znaków w artykule nie zgadzała ;)

 

" could be",  czy "it's our understanding"

 

Brzmu bardzo oficjalnie i prasowo.

 

Z PS5 niestety nie wiadomo NIC poza ceną. Ani jaki realny wpływ ma SSD, ani jak będzie działała wsteczna, ani co z tym 3D Audio, czy działa tylko na Pulse czy też na każdych słuchawkach, czy można podłączyć swoje urządzenia BT do konsoli, czy można podłączyć dowolny pendrive i słuchać z niego muzyki i zrzucać na niego zdjęcia... itp. itd.  Żadnych oficjanych informacji od Sony, a te wszystkie artykuły to tylko domysły, bo pisać o czymś trzeba, a przecież nie można tylko o Microsofcie...

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, mugen napisał:

A Cerny na tej nudnej prezentacji nie mówił, że te ich dcuda dźwiekowe będą działałay na wszystkich słuchawkach?

Mówił, mówił. I potem zapowiadają słuchawki. Mają klientów za debili.

 

14 minut temu, WisnieR napisał:

Spoko ale to tylko ich przypuszczenia bo przecież jakby napisali "Będzie audio 3D ale nie wiemy co i jak bo Sony nic nie powiedziało" to by się liczba znaków w artykule nie zgadzała ;)

 

" could be",  czy "it's our understanding"

 

Brzmu bardzo oficjalnie i prasowo.

 

Z PS5 niestety nie wiadomo NIC poza ceną. Ani jaki realny wpływ ma SSD, ani jak będzie działała wsteczna, ani co z tym 3D Audio, czy działa tylko na Pulse czy też na każdych słuchawkach, czy można podłączyć swoje urządzenia BT do konsoli, czy można podłączyć dowolny pendrive i słuchać z niego muzyki i zrzucać na niego zdjęcia... itp. itd.  Żadnych oficjanych informacji od Sony, a te wszystkie artykuły to tylko domysły, bo pisać o czymś trzeba, a przecież nie można tylko o Microsofcie...

I to prawda, nie wiadomo nic o PS5. Pokazali pudełko i cenę. Nie wiadomo jak gry działają, jak menu chodzi, jakie opcje daje dźwięk (czy idą w Dolby Atmos czy pozostają przy swoich patentach), ile pad trzyma na baterii i to co wyżej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...