Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ASX napisał:

Przeskok z FHD to bardzo duży 4K skok, bez problemu dostrzegalny gołym okiem. Nie ma co negować. że to jakiś lipny przeskok bo różnica jest wększa niż przejście z hd ready na full hd.


To ja praktycznie  nie zauważam jeżeli chodzi 1440 (nie FHD) do 4k , bez żadnego podkręcania czy trollingu.
 

Co innego 720>1080 teraz to idealnie widzę w gierkach na switcha na dużym TV. Przepaść.

 

To samo FHD do UHD. Na takim Netflix 4k to duży boost względem FHD. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Im wyższa rozdzielczość tym mniej widać różnicę. Grając na pro jak i xox mogę powiedzieć, że gry nawet w 1440 potrafią wyglądać pięknie (gram właśnie w death stending w takiej rozdzielczości). Dlatego jak nie będzie natywnego 4k w nadchodzących konsolach, ale będzie technika podobna do dlss to ja jestem jak najbardziej za.

Ale już takie fhd no widać, że jest rozmazane, takie Ori na coś, czy nawet Rage 2 na pro wyglądało słabo przez rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, balon napisał:

To samo FHD do UHD. Na takim Netflix 4k to duży boost względem FHD. 

No nie wiem.. Jak oglądam film "4K" na Netflixie, a później włączam dowolny film Blu-Ray jaki mam na płycie, to jak dla mnie Blu-Ray > 4K netflix :dunno:. Tak, mam TV 4K, 43 cale. Więc platformy streamingowe != jakość w grach.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, balon napisał:

To ja praktycznie  nie zauważam jeżeli chodzi 1440 (nie FHD) do 4k , bez żadnego podkręcania czy trollingu.


Jest to niewidoczne głównie w tytułach gdzie postać wypełnia cały ekran. Różnica zaczyna być jednak zauważalna gdy mówimy o grach z mnogiem małych elementów. U mnie sprawdzone organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Shago napisał:

No nie wiem.. Jak oglądam film "4K" na Netflixie, a później włączam dowolny film Blu-Ray jaki mam na płycie, to jak dla mnie Blu-Ray > 4K netflix :dunno:. Tak, mam TV 4K, 43 cale. Więc platformy streamingowe != jakość w grach.

4k w streamie to zawsze jest jakas kompresja a z płyty jak leci nie ma kompresji i pewnie stad widzisz różnice na korzyść bd

Odnośnik do komentarza

4K to dwa razy więcej pixeli względem 1440p i cztery razy więcej od fullHD 1080p.

1080p jest rozmazane lekko, ale dobry Anti aliasing i upscaling w wielu grach daje rade i wyglada OK. 

 

Natomiast 1440p jest już naprawdę spoko i 4K daje moim znaniem 5-10% lepszy obraz jeśli gramy dość blisko 65' ekranu. Lepiej, ale nie warte połowy klatek animacji. 

 

Moim zdaniem 4K to jest okropne marnowanie mocy sprzętu. Dobre do prostych lub starszych gierek. Ewentualnie na PC, kiedy mamy najnowszą kartę, suwaki wszystkie na prawo, max fps na ekranie i już tylko rozdziałka do podbicia została. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

Mam kilka filmów na BD i taki Stranger Things 3 sezon na Netflix w 4k z HDR na 60 calach zdecydowanie zjada filmy z dysku bd.

Trzeba pamiętać że treści UHD/Hdr w obrębie samego Netflixa mocna się różnią i niektóre pozycje wyglądają mega, inne to lekki meh.

 

Myślę, że w tym przypadku kluczowe jest 60 cali, po prostu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...