Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, giger_andrus napisał:


Niektórzy mocno przeceniają możliwości sprzętu za ~2300pln, jakby 4k + 60fps to była oczywistość. 

Dokładnie. Teraz dopiero RTX3080 to jest karta 4k/60 fps no ale za 800 € + reszta gratów i to te 60fps zalezy od tytułu bo w niektóych grach jak rdr2 to już tak super nie jest. Bardzo fajnie że powoli "stadnardem" staje się wybór rodziałka/fps. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Sorry ale obawiam się że w tej generacji stnadaredm bedzie zabawa z dlss w pc i 4k/30 fps i jakieś magiczne czary mary z dynamiczną rozdziałką na konsolach. Takie natwyne rodziałki jak wcześniej to już radczej nie wróci. Przypomijcie sobie ile z FHD miało wspólnego x360/ps3. Na szczescie już 1440p fajnie wyglada na tv 4k.

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, giger_andrus said:


Niektórzy mocno przeceniają możliwości sprzętu za ~2300pln, jakby 4k + 60fps to była oczywistość. 

Chyba Ty nie doceniasz możliwości konsol. Nie porównuje się 1:1 z PC.
Xbox one X np dawał radę z 4k60fps, kiedy sporo droższe PC się pociły.
ps4 dawało też grafikę podobną do PC około 3x droższego. 

2300pln to bardzo droga konsola i sporo ludzi miało nadzieję na 4K60fps.

Demon's souls ma chyba ray tracing i może z tego powodu są 2 tryby graficzne.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, C1REX napisał:

sporo ludzi miało nadzieję na 4K60fps.

 

Ale obecność 4K/60 to nie jest żaden wyznacznik jakości. Każda gra może chodzić w takich ustawieniach. Wszystko zależy od developera w którym kierunku chce iść, lepsza grafa w gorszej płynności czy na odwrót itp.

Na razie wygląda na to, że każda czy też zdecydowana większość gier będzie przynajmniej oferowała wybór, co jest krokiem w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, Square said:

 

Ale obecność 4K/60 to nie jest żaden wyznacznik jakości. Każda gra może chodzić w takich ustawieniach. Wszystko zależy od developera w którym kierunku chce iść, lepsza grafa w gorszej płynności czy na odwrót itp.

Na razie wygląda na to, że każda czy też zdecydowana większość gier będzie przynajmniej oferowała wybór, co jest krokiem w dobrym kierunku.

Ja się z tym zgadzam. Osobiście też nie widzę specjalnie różnicy między 4K, a 1440p. Wolałbym 1440p i jak najwięcej efektów specjalnych. 
Kierunek xboksa i 120fps powinno być głównie w grach multi.
 

Dobrze, że  są dwa tryby graficzne. Ludzie zobaczą jakim marnowaniem mocy jest 4K i przy połowie pikseli gra wygląda niemal identycznie, ale może chodzić 2x płynniej. 
 Niepotrzebnie jest jednak to 4K120fps reklamowane. Tylko prowokuje rozczarowania.
 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Te całe „4k” to jeden z najmniej znaczących „przełomów” w branży growej. Tym bardziej, że na poprzedniej generacji wszystkie gry, które zrobiły na mnie największe wrażenie graficzne nie były w natywnym 4k.

 

1440p  zamiast 4k dla mnie w ogóle bez różnicy. Co innego cięcie efektów graficznych.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, balon napisał:

Te całe „4k” to jeden z najmniej znaczących „przełomów” w branży growej. Tym bardziej, że na poprzedniej generacji wszystkie gry, które zrobiły na mnie największe wrażenie graficzne nie były w natywnym 4k.

 

1440p  zamiast 4k dla mnie w ogóle bez różnicy. Co innego cięcie efektów graficznych.


To teraz pomyśl jak miażdżyłaby grafika jakbyśmy zostali na HDReady, tyle mocy na efekty graficzne. Fotorealizm w zasięgu ręki. :obama: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


To teraz pomyśl jak miażdżyłaby grafika jakbyśmy zostali na HDReady, tyle mocy na efekty graficzne. Fotorealizm w zasięgu ręki. :obama: 


No dlatego napisałem, że taki lipny przeskok. SD > HDready czy HDready > FHD to były znacznie większe przełomy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:


No dlatego napisałem, że taki lipny przeskok. SD > HDready czy HDready > FHD to były znacznie większe przełomy. 

 

Siłą rzeczy nie będzie już w rozdzielczości takiego przeskoku. 4K to jest dla mnie maksimum, w co powinni celować twórcy gierek przez najbliższe kilka lat. Rozdzielczość 8K nie robi na mnie takiego wrażenia. O wyższych nie wspomnę, bo nawet nie widziałem. Szachownica też jest super i w takim Spider Manie dla przykładu sprawdza się kapitalnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...