Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, balon napisał:

Te ich ostanie słuchawki też jako jedyne obsługiwały jakiś ficzer przestrzenny. 

Platinumy, niestety mało gier to obsługiwało bo developer musiał przygotować dedykowany profil do danego tytułu który się wgrywało przez apkę do konsoli.

Odnośnik do komentarza
Platinumy, niestety mało gier to obsługiwało bo developer musiał przygotować dedykowany profil do danego tytułu który się wgrywało przez apkę do konsoli.
Ty w ogóle miałeś PS4 i te słuchawki? Zarówno Gold jak i Platinum obsługiwały VSS, a do tego była jeszcze DODATKOWA aplikacja z predefiniowanymi setupami dla VSS pod konkretne gry, ale nic nie stało na przeszkodzie je po prostu wgrać i używać normalnie. To był zwykły equalizer a nie jakieś cuda na kiji. A profil wygrywało się do słuchawek nie do konsoli właśnie z tej aplikacji.
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, WisnieR napisał:
20 minut temu, Figuś napisał:
Platinumy, niestety mało gier to obsługiwało bo developer musiał przygotować dedykowany profil do danego tytułu który się wgrywało przez apkę do konsoli.

Ty w ogóle miałeś PS4 i te słuchawki? Zarówno Gold jak i Platinum obsługiwały VSS, a do tego była jeszcze DODATKOWA aplikacja z predefiniowanymi setupami dla VSS pod konkretne gry, ale nic nie stało na przeszkodzie je po prostu wgrać i używać normalnie. To był zwykły equalizer a nie jakieś cuda na kiji. A profil wygrywało się do słuchawek nie do konsoli właśnie z tej aplikacji.

Tak miałem 2.0 i Goldy które mam na sprzedaż. Platinum miały jeszcze profile 3d audio które było dostępne w kilku tytułach i wcześniejsze słuchawki tego nie obsługiwały

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, WisnieR napisał:

Ale to jest funkcja 3D Audio samej gry nie słuchawek raczej. Monster Hunter World też ma 3D audio dla dowolnych słuchawek stereo. Sony podpieło pod to marketingowo swoje słuchawki jak to Sony.
 

No właśnie nie do końca, od 2:00 mniej więcej

 

 

Odnośnik do komentarza

Oglądam właśnie filmik gościa któremu udało się złożyć preordera na ten drugi rzut i naszła mnie refleksja, jeśli podczas możliwości składania takiego zamówienia dochodzi do tarć to co to będzie na premierę w sklepie? Co za dziwne czasy, że trzeba stać w kolekcje by móc złożyć preordera. Coś czuję, że na sklep nic nie wystawią, a na magazynie będą czekać sztuki przeznaczone dla tych, którym udało się takie zamówienie złożyć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

Ciekawe jak to przełoży się na gierki.

 

 


Ułatwi to pracę devom (jeśli korzystają z Krakena), będzie też miało większe znaczenie w późniejszej fazie generacji, gdzie budżet na assety gier będzie się różnił od tego co mamy teraz, oczywiście nadal wszystko będzie uzależnione od wizji osób projektujących dany tytuł i tego co chcą osiągnąć oraz jakim kosztem, jak we wszystkim związanym z produkcją gier, tak i metoda kompresji to kwestia wyborów i decyzji z uwzględnieniem celów danego projektu.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, krzysiekp392 napisał:

a oni pokażą w końcu tę konsolę na legitnych prawdziwych zdjęciach, czy to zbyt INTYMNE, tudzież sami uważają, że to jedna z tych rzeczy którymi nie ma co się chwalić

W następną niedzielę japońscy Youtuberzy będą prezentować konsolę - do tego czasu myślę, że UI sprzętu i i cała reszta zostanie już zaprezentowana.

https://www.gematsu.com/2020/09/japanese-youtube-creators-go-hands-on-with-ps5-for-try-ps5-on-youtube-gaming-week-starting-october-4

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Welna napisał:

Wstyd

 

W dziale Xbox gadaja o mozliwych grach jakie sie pojawia z ich (pipi) licznych XGS , a tutaj (pipi)e ie o jakims 3D audio

 

 

Gry do jasnej cholery , gdzie sa (pipi)a gry? 

 

 

No właśnie, dobre pytanie ;) Oby sytuacja się nie odwróciła i oby się nie okazało, że to na sprzęcie Sony w trakcie tej generacji nie będzie w co grać :P;) 

Mimo wszystko jestem spokojny o to, że pojawią się w końcu dobre gierki na jednej i drugiej konsoli. M$ odrobiło lekcje, co powinno sprzyjać konkurencji.

 

Zakupiłem PS+ na dwa lata do przodu i zastanawiam się czy gry w plusie, które będą dodawane na PS5 będą przypisywać się do mojego konta? Byłby to jakiś sposób na uzbieranie kilku gierek na nową generację zanim się przesiądę. Choć oczywiście nie będą to pewnie pełnoprawne next-geny. Tą generację zaczynałem od PS4 ale wcześniej miałem x360 więc nie wiem jak to było 7 lat temu w sytuacji przejścia z PS3 na PS4.

Odnośnik do komentarza

Ponoc na premiere PS5 tylko 100 gier we wstecznej bedzie, ciekawe czy prawda, niby sprawdzali jakis czas temu 4000 gier?

Było pare stron temu chyba o tym tak

 

 

It's important to note that only games from the top 100 games played by PS4 users will be backwards compatible by launch and, even then, the whole list might not be available. The list of backwards compatible games for the PS5 will steadily grow after the console's release,

 

https://www.eurogamer.net/articles/ps5-backwards-compatibility-ps4-compatible-playstation-6300

 

jakie też jest źródło eurogamera?

@Hendrix  co Ty o tym myślisz?

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Hendrix napisał:

Myślę, że osoba pisząca artykuł nie odrobiła pracy domowej, mimo, że to 5 minut używania google (i czytania ze zrozumieniem - zanikająca umiejętność niestety), z czego info byłoby w dużej mierze również z Eurogamera.

Ciekawe ile razy te 100 gier będzie wyjęte z kontekstu. 

 

Czyli na start konsoli powinny być te 4000 tytułów we wstecznej lub WIĘCEJ NIŻ 100 :D  rozumiem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...