Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Figuś napisał:

Pogodzę was

 

wodę z ogniem? :devil:

 

nie wiem jak Ty Figuś ale ja nie biorę nextgena żeby grać we wsteczne (sprawdzę loadingi w Crash Bandicoot z ciekawości), tak samo nie interesują mnie rozpixelowane indyki na pierwszy ogień, musi być mięcho, konkretna grafa najlepiej z wszystkimi możliwymi wodotryskami i raytracingiem - takie potwierdzenie że warto było ulokować kasę...

 

poza tym tylko jedna konsola ma killera na start (Demon's Souls), tylko jedna konsola ma gamechangerowy pad z prawdziwym powiewem nextgenu (o czym mówi co druga recenzja)...ja patrzę na lineup przede wszystkim i mimo że nie ma tego wiele to Bluepoint i jeszcze kilku devsów uratowało sprawę i dowiozło parę gierek. a 2021 zapowiada się na totalną miazgę jeśli nie będzie obsuw, PS4 mogłoby pomarzyć o takim pierwszym roku życia

 

do tego dochodzą znajomi którzy osiedlili się na Plejce, dodaj do tego prężny rynek używek, ps plus collection który jest fajną namiastką gamepassa i masz kompletny ekosystem, któremu nic nie brakuje*

 

*no dobra przydałby się jakiś dobry multi typu TLOU2 Factions, oby nie dłubali przy tym za długo

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, nero2082 napisał:

 

wymień jeden powód posiadania xboxa

Dla mnie to halo 5, mp tej generacji i najwięcej spędzonych godzin w grze w tej generacji. 

O takich powodach jak mocniejszy sprzęt, gpu czy Infrastruktura sieciowa nawet nie wspominam bo by Ci bania pękła. Zresztą nawet liść nie jest tak głupi by wywalać 360 na gierki i kupuje xsx. To w sumie argument ostateczny. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

Dla mnie to halo 5, mp tej generacji i najwięcej spędzonych godzin w grze w tej generacji. 

O takich powodach jak mocniejszy sprzęt, gpu czy Infrastruktura sieciowa nawet nie wspominam bo by Ci bania pękła. Zresztą nawet liść nie jest tak głupi by wywalać 360 na gierki i kupuje xsx. To w sumie argument ostateczny. 

 halo 5, no tak zapomniałem że system seller nie dojechał, cośtam piszesz o mocniejszym sprzęcie, masz na myśli to?

 

For what it's worth, Halo Infinite is generating some funny memes :  TwoBestFriendsPlay

 

czyli jedynym argumentem nie do podważenia jest tani gamepass, co do cen gierek to myślisz że tylko Sony podniesie? hehe nice try. osobiście dam się doić tylko w wyjątkowych przypadkach*, tak to będę jechał na używkach 24/7, 

 

*wyjątkowe przypadki - launch, cyberpunk albo premiera exa/hiciorka na którego będę miał ciśnienie

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, nero2082 napisał:

nie wiem jak Ty Figuś ale ja nie biorę nextgena żeby grać we wsteczne

Po potwierdzeniu wstecznej podjąłem decyzję o zostawieniu sobie paru mniej priorytetowych pozycji do ogrania już na PS5, bo jakby nie patrzeć tytuły na start są, ale rozstrzał pomiędzy ich premierami będzie spory i wtedy tak czy tak gdyby nie wsteczna musiałbym wracać na PROsiaka :reggie:

 

Z PS+ Collection może dwa tytuły mnie interesują albo były już w plusie :lapka:

Odnośnik do komentarza

Wsteczna tez niema dla mnie znaczenia. W mojej opinii jedynym argumentem na obecna chwile posiadania Series X jest biblioteka wlasnie z poprzednich generacji dla osob kupujacych zawsze konsole Sony. Obie konsole start maja slaby, ale PS5 ma killera w postaci Demonsow na ten moment. 

Nawet przyszlosc Xboxa jest nie pewna, bo to, ze wyjda exy za 3 lata - nie znaczy, ze one beda cokolwiek znaczyc. 

Mi szkoda Bethesdy, bo akurat cenie ta firme za wydanie Dishonored czy Eldersow i Fallouty. Ewentualnie kupie wlasnie Series X w przyszlosci gdy cos z tego w koncu wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Spoko test, szczególnie wyniki poboru prądu temp hałas.

Gry ze wstecznej pobierają znacznie mniej energy nawet te z patchem, dopiero pisane normalnie pod PS5 ożywiają hardware konsoli.

Więc w sumie bardzo mało widzieliśmy

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/playstation-5-recenzja.html

 

edit: w innym teście Morales pobierał nawet 225wat

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Polemizowałbym, ale nvm. Niektórzy mają tak, że zamykają się na jednej platformie i cokolwiek by się działo się nie zmieni. Ciężko zmienia się nawyki.



Cóż niektórych gamepass nie interesuje i o dziwo znam też takie osoby ( Dla mnie usługa rewelka). A poza gamepassem i grami z poprzedniej generacji, to aktualnie Microsoft nic nie oferuje, więc ja się akurat ludziom nie dziwię, że i w tym przypadku wolą ps5, bo sony udało się dostarczyć jakieś gry i pod tym względem start wygląda u nich po prostu lepiej, bo na xboxie finalnie nie ma praktycznie niczego.
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dla osoby która przez cała generacje grała w gry na ps bądź ma spore zaległości growe, to wiadomo ze wybierze ps5 aby ograć te zaległości i mieć możliwość grania w nowe produkcje. Na xboxie musiałbym kupować każda grę, bo mało gier z gamepassa mnie interesuje. I tez uważam ze usługa jako usługa jest świetna. Póki co na horyzoncie jednak nie widać dużych produkcji od ich xbox studios, na ps5 już mam możliwość grania w spidera i inne produkcje które niebawem się pojawia w ciągu roku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, blantman napisał:

Brak vrr to już przegięcie. Może patcha dadzą w przyszłości... Przecież to powinna być podstawą w nowych konsolach. 


Chcesz żeby podstawą były gry pisane tak żeby po procesie optymalizacji nie trzymały klatek? Serio? Jak pisałem wielokrotnie: VRR to bardzo dobra funkcja, ale to jest przede wszystkim też ostateczność (VRR lepiej sprawdza się na PC z racji szerokiej opcji skalowania wydajności po stronie użytkownika).

Poza tym nie sądzę aby długo przyszło czekać na firmware update z VRR, gdyż ten jest w oficjalnych specyfikacjach konsoli.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...