Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Inferi napisał:

Jest kilka typow hardcore'wych graczy. Tak jak pisalem, Xbox jest spoko z gamepassem dla ludzi grajacych malo, ale i tych grajacych namietnie - tylko trzeba pamietac, ze sa i maniacy grajacy w kilka gier ktorych niema na konsoli Microsoftu. Dla ogolnie hardcore'owych graczy lepsze jest Sony, bo ma multiki i swietne exy.


a co masz na PlayStation hardcorowego hardcorowcu, no nie dziwiłbym sie gdy to dyskusja z blcharzem była, ale PlayStaion nie ma nic wspólnego z hardcorem, hardcore to jest cena za odświeżana 11 letnia grę lub DLC.

Edytowane przez eX4cT_PL
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości, to czy poza hardcorowym i casualowym graczem jest jeszcze jakaś szufladka? Wydaje mi się, że większość z nas (siedzących na tym forum) to gracze hardcorowi - niezależnie od zasobności portfela i kupowania gier na premierę/na przecenie/oczekiwania aż pojawią się w abonamencie lub po prostu pożyczania od znajomych to nieustająco śledzimy branżę i mamy wyrobione własne zdanie (stąd te CW).

 

Nawiązując do tematu wątku - czekam na PS5 z taką niecierpliwością, że aż zamiast grać to wole śledzić działy PS5 oraz XSX ;-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, 20inchDT napisał:

Gamepass dla ludzi grających mało? Co? Przecież to jest zupełnie na odwrót xD

Jak ktoś gra dużo, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że topowe gry z game passa ma już za sobą. A reszta, w postaci indyków, których nie zna, to będą dla takiej osoby zapchajdziury na przeczekanie do kolejnej części Halo, Forzy i pewnie Gearsów.

Edytowane przez l33t
Odnośnik do komentarza

Chodzi o ludzi grajacych zdecydowanie wiecej od przecietnego gracza, a czy to jest 5 czy 100 tytulow niema znaczenia. 

Przeciez jesli wezmiemy to co dzialo sie w czasach PS3/X360 czy tej ostatniej to Microsoft bazowal przede wszystkim na multikach. Teraz nagle sytuacja sie zmienila? Nie. Dalej jest to samo tylko wiele gier laduje w gamepassie za abonament. Jest tam w co grac dla wiekszosci, ale nie czyni to z tego czegos mocarnego. Jak zaczna sie tam pojawiac gry swietnie oceniane, AAA za mega miliony - ktore powstaja, bo Microsoft zainwestowal wiele - wtedy gamepass to bedzie wielka rzecz. 

 

Tutaj wszystko rozchodzi sie o gusta, bo jesli gry od Sony sa waszymi ulubionymi to dla takich gamepass nikogo. 

Natomiast jest wiele exow na XSX ktore w koncu wyjda i wtedy sytuacja bedzie bardzo ciekawa jesli o mnie chodzi. Jednak z drugiej strony jak na tym wyjdzie Microsoft i ich studia? Czy oplaci sie robic gry z ogromnymi funduszami by potem dawac je w abonamencie? To dopiero wyjdzie w praniu - chociaz ciezko mi w to uwierzyc, aby to dzialalo finansowo. Oni to maja policzone i kto wie co bedzie w przyszlosci. Juz nie raz Microsoft staral sie czarowac i zawsze dostawal po dupie. 

Firma jest w gorszym polozeniu niz przy premierze pierwszego Xboxa po 20 latach. Z takimi pieniedzmi jest to smieszne, dlatego ostroznie patrze na poczynania i zapowiedzi przez ta firme.

 

U Sony sytuacja jasna. To co najwazniejsze czyli gry - beda tam i pewnym jest, ze na najwyzszym poziomie. Na ta chwile tylko Demonsy, ale to i tak o niebo lepiej niz u konkurencji ktora znowu bedzie musiala udowodniac, ze sypnie exami z najwyzszej ligi tak jak to bylo na pierwszym Xboxie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@C1REX nie walcz wiecznie tym psnow tutaj bo z tego forum legalną możliwość skorzystania z tego ma dosłownie kilka osób. Reszta (w tym ja) nie ma możliwości grania w gry z ps now i dopuki nie wjedzie to w pl dla mnie nie istnieje, czyli PlayStation nie ma (u nas) konkurującego z gamepassem abonamentu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@creatinfreak - masz rację. Oficjalnie nie ma.

Można jednak łatwo sobie załatwić. Kod na PS NOW UK można sobie za złotówki kupić na cdkeys.com. Drugie konto UK to formalność. 

Więcej info jak to zrobić jest na YouTube.

 

Warto też, by polscy gracze byli świadomi takiej opcji.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak zmieniając temat, w końcu upolowałem okazję w euro agd i zakupilem lg 55 cali seria cx za 5399, nie sądziłem że aż tak OLED zleci z ceny, jednakże zamknięcie galerii chyba pomogło. Chyba pierwszy raz korona ma jakis pozytywny skutek.

 

Ps jak wejdziecie na euro agd zobaczycie cenę tego tv za 5999 jednakże do dzisiaj bądź do jutro nie pamiętam teraz do godziny 23:00 macie rabat 600 zł więc cena spadnie wam do omawianego 5399. Lepszej okazji chyba nie będzie. 

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, l33t napisał:

Jak ktoś gra dużo, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że topowe gry z game passa ma już za sobą. A reszta, w postaci indyków, których nie zna, to będą dla takiej osoby zapchajdziury na przeczekanie do kolejnej części Halo, Forzy i pewnie Gearsów.

Topowe tak ale ile takich topowych gier jest każdego roku? Nawet nie wiem czy 5 by się znalazło. Reszta to gry do ogrania na promocji lub właśnie w Game Passie. Owszem, niektóre indyki można kupić za full price ale to jest rzadkość. Znaczna większość osób czeka na jakaś przecenę a teraz dzięki GamePassowi jest duża szansa że taka gra prędzej czy później trafi właśnie do tej usługi. 

 

24 minuty temu, Inferi napisał:

Jak zaczna sie tam pojawiac gry swietnie oceniane, AAA za mega miliony - ktore powstaja, bo Microsoft zainwestowal wiele - wtedy gamepass to bedzie wielka rzecz. 

Ale dlaczego ty sprowadzasz to tylko i wylącznie do gier MS? W GamePassie pojawiło się i będzie się pojawiać wiele największych hitów. Jak było RDR2 to jest szansa dosłownie na dowolny tytuł w tej usłudze i to jest super. 

 

  

24 minuty temu, Inferi napisał:

U Sony sytuacja jasna. To co najwazniejsze czyli gry - beda tam i pewnym jest, ze na najwyzszym poziomie. Na ta chwile tylko Demonsy, ale to i tak o niebo lepiej niz u konkurencji ktora znowu bedzie musiala udowodniac, ze sypnie exami z najwyzszej ligi tak jak to bylo na pierwszym Xboxie. 

MS ma swój pomysł na biznes i się go trzyma. Nie musi nikomu niczego udowadniać. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, C1REX napisał:

@creatinfreak - masz rację. Oficjalnie nie ma.

Można jednak łatwo sobie załatwić. Kod na PS NOW UK można sobie za złotówki kupić na cdkeys.com. Drugie konto UK to formalność. 

Więcej info jak to zrobić jest na YouTube.

 

Warto też, by polscy gracze byli świadomi takiej opcji.

Zrobiłem tak w zeszłym miesiącu, kochane sony postanowiło zbanować mi to konto jeszcze przed końcem subskrypcji  <3 chujki mogłyby łaskawie chociaż wysłać mi maila z info o banie

Odnośnik do komentarza

Gamespot pisze że podłączyli po USB dysk HDD i SSD - 2TB Samsung 860 QVO external SSD  i działa, wydawało mi się że miało nie obsługiwać tego na premiere :?

mniej wiecej środek tekstu

Game PS5 (Internal) PS5 (External SSD) PS5 (External HDD) PS4 (Internal)
Bloodborne 0:36 0:36 0:49 0:58
Days Gone 1:05 1:06 2:03 2:21
Final Fantasy 7 Remake 0:44 0:44 1:37 1:08
Final Fantasy XV 1:10 1:07 2:15 2:40
Ghost of Tsushima 0:57 0:55 1:12 1:07
Monster Hunter World 0:51 0:50 2:10 1:58
Red Dead Redemption 2 1:04 0:59 2:01 2:16

 

https://www.gamespot.com/articles/ps5-review-playstation-5/1100-6484155/

 

Przy Batmanie mieli taki komunikat i fps skakały tak samo jak na PS4

3756747-backwardscompatibility(5).jpg

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Pupcio napisał:

Zrobiłem tak w zeszłym miesiącu, kochane sony postanowiło zbanować mi to konto jeszcze przed końcem subskrypcji  <3 (pipi)ki mogłyby łaskawie chociaż wysłać mi maila z info o banie

Zbanowali ci konto UK bo tak? xD

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Fanek napisał:

Gamespot pisze że podłączyli po USB dysk HDD i SSD - 2TB Samsung 860 QVO external SSD  i działa, wydawało mi się że miało nie obsługiwać tego na premiere :?

mniej wiecej środek tekstu

Game PS5 (Internal) PS5 (External SSD) PS5 (External HDD) PS4 (Internal)
Bloodborne 0:36 0:36 0:49 0:58
Days Gone 1:05 1:06 2:03 2:21
Final Fantasy 7 Remake 0:44 0:44 1:37 1:08
Final Fantasy XV 1:10 1:07 2:15 2:40
Ghost of Tsushima 0:57 0:55 1:12 1:07
Monster Hunter World 0:51 0:50 2:10 1:58
Red Dead Redemption 2 1:04 0:59 2:01 2:16

 

https://www.gamespot.com/articles/ps5-review-playstation-5/1100-6484155/

 

Przy Batmanie mieli taki komunikat i fps skakały tak samo jak na PS4

3756747-backwardscompatibility(5).jpg

A to nie chodziło o gry typowo pod ps5?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...