Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie odnośnie Oleda ale od Philipsa. Ktoś ma jakieś opinie lub testował model 55Oled854/12? Wpadł mi dziś w oko i miałem też okazję oglądać go w akcji i trochę mnie pozamiatał, podobnie niestety jak cena... 

Zastanawiam się cały czas czy Oled nie będzie lepszym wyborem i teraz szukam alternatyw dla C9 od LG, bo Q80 mnie jednak chyba nie satysfakcjonuje ;)

Odnośnik do komentarza

Ja dostalem maila 2-3 dni temu ze w koncu ściągnęli (czekam od Black Friday) Sony KD65XF9005 za 4599zł.

Teraz mam zagwozdke. Z jednej strony super cena, jesli sie okaże, ze to byl tv z wystawy czy cos to po prostu oddam i tyle. Nie jestem fanem androida wiec dla mnie to największy minus no ale netflix, hbo go i yt powinny chodzić bez problemu.

Pytanie czy warto brac w tej cenie teraz czy juz lepiej sie wstrzymać pare miesiecy i szarpnąć na jakiegos oleda z hdmi 2.1. Wiem, ze ciezko mi bedzie tego soniacza sprzedac za rok-dwa chociaz za 2000-2500zl gdybym chcial dopiero wtedy wymienic...

Odnośnik do komentarza

Ja tam cały czas się tłukę z myślami czy brać Qleda czy jednak Oleda. Powidoki i wypalenia na niekorzyść tego drugiego, ten pierwszy z kolei będzie miał słabe czernie i jakoś tak mnie nie przekonuje na 100%, ale boję się, że okno zaraz obok chyba jednak zmusza mnie do wyboru Samsunga :(

Odnośnik do komentarza

Z tymi czerniami to w ogole poebane. Jakby tak wszyscy nie trąbili wokoło to nigdy bym się nie zastanawial czy czern ma byc czarna w 100% i że podświetlenie matrycy w LCD tę czerń psuje. A teraz jak tylko są ciemne sceny w q70 to myślę czy czerń jest perfekcyjna, czy zlewa się w pełni z czernią ramki tv czy moze widać lekkie światło z tych 50 stref FALD xd

 

Zamiast po prostu ogladac i sie cieszyc, ze obraz ładny.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba też Twoja wina, za głęboko  wszedłeś w technikalia, ilość stref, jakieś skróty, do wyboru telewizora  przez amatora nie jest to konieczne.

Sam się na tym nie znam, a czuję że zrobiłem świetny interes co poparte jest głównie opiniami i wynikami. Ważne że wiedzieć że 8.6 to wyższa ocena niż 7.7 i że im bliżej 10 tym lepiej :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lepiej poczekać na C10 bo do grudnia 2020 C9 może mieć już powidoki a nówkami ps5 i C10 można się będzie jednak trochę nacieszyć . Ja chyba tak zrobię chyba że po nowym roku przecenią C9 do 1000 ojro żeby się ich pozbyć z półek . Oglądam dużo tvn24 i tvpinfo ale na przemian więc to chyba wyklucza wypalenia ?

Odnośnik do komentarza
Lepiej poczekać na C10 bo do grudnia 2020 C9 może mieć już powidoki a nówkami ps5 i C10 można się będzie jednak trochę nacieszyć . Ja chyba tak zrobię chyba że po nowym roku przecenią C9 do 1000 ojro żeby się ich pozbyć z półek . Oglądam dużo tvn24 i tvpinfo ale na przemian więc to chyba wyklucza wypalenia ?



Idąc tym tokiem można czekać w nieskończoność na nowy rok, nowy model itd.
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Koleś88 napisał:

Była fajna promka dziś w Media Markt. LG 55C9 za 4999zł + bon do carrefoura za 400zł czyli w sumie tv wychodził 4599zł. Szkoda, ze ta promocja była tylko dziś i tylko do godz 9:00 :I a dowiedziałem się o niej ok 13...

 

Dziś w nocy też jest ta promka. Do godziny 9.00

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, _Red_ napisał:

Jakby tak wszyscy nie trąbili wokoło to nigdy bym się nie zastanawial czy czern ma byc czarna w 100% i że podświetlenie matrycy w LCD tę czerń psuje. A teraz jak tylko są ciemne sceny w q70 to myślę czy czerń jest perfekcyjna, czy zlewa się w pełni z czernią ramki tv czy moze widać lekkie światło z tych 50 stref FALD xd

 

Zamiast po prostu ogladac i sie cieszyc, ze obraz ładny.

 

Hmm jak przechodziłeś z telewizorka CRT na pierwszego LCD'ka to nie zauważyłeś jak beznadziejna jest czerń i kąty widzenia na nowym, płaskim panelu? Rozumem, że podjarka nową technologią i wyższą rozdzielczością ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Bezposrednie przejscie mialem z jakiegos lujskiego 21" CRT na wynajmowanej chacie na 40" LED toshibke 1080p, ale raczej wtedy nie wiedzialem na co się zwraca uwagę. Za to od początku irytowalo mnie smuzenie czarnych obiektow.

 

Chociaz, kąty widzenia to już na laptopie dało się zauwazyc, nawet jak w domu stał kineskopowiec.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, _Red_ napisał:

Bezposrednie przejscie mialem z jakiegos lujskiego 21" CRT na wynajmowanej chacie na 40" LED toshibke 1080p, ale raczej wtedy nie wiedzialem na co się zwraca uwagę. Za to od początku irytowalo mnie smuzenie czarnych obiektow.

 

Chociaz, kąty widzenia to już na laptopie dało się zauwazyc, nawet jak w domu stał kineskopowiec.

A jak teraz na Q70 wygląda efekt smuzenia? Ciekawią mnie ujęcia sportowe, tak samo jak to czy jest na nim widoczny efekt "mgły", gdzie masz wrażenie, że obraz jest zbyt naświetlony. 

Odnośnik do komentarza

Miałem Q70r i Q80r. Zwróciłem do sklepu bo u mnie same się włączały. Q70 jak dla mnie ma lepszą czerń- w 80 ten dodatkowy filtr pogarsza kontrast. Jeżeli komuś nie zależy na lepszych kontach to brał bym tańszą 70. Chociaż HDR w siedemdziesiątce jest " nudny" w 80 wydawał się o 1/3 lepszy. Bo w 90 to już jest kosmos ale TV 2 razy droższy .

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, mobie napisał:

Miałem Q70r i Q80r. Zwróciłem do sklepu bo u mnie same się włączały. Q70 jak dla mnie ma lepszą czerń- w 80 ten dodatkowy filtr pogarsza kontrast. Jeżeli komuś nie zależy na lepszych kontach to brał bym tańszą 70. Chociaż HDR w siedemdziesiątce jest " nudny" w 80 wydawał się o 1/3 lepszy. Bo w 90 to już jest kosmos ale TV 2 razy droższy .

A co wybrałeś zamiast Samsungów w takim razie? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...