Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie chodzi ci o te modele EP tcl?
Faktycznie są bardzo chwalone, ale to budżetowe tv, ładne z aluminiową ramką i soundbarem, ale bieda hdr a podświetlenie loteria.
W sumie to ja mialem 2 tcl, jeden wlasnie z usa kupiony na alle i 2 budżetowy z eu.
W sumie z obu bylem zadowolony, ale różnica na korzyść modelu US duża.
Niby nie potrzebuje nowego tv ale jak patrzę na nowego xh jak tu ludzie wstawiają foty to hajp mocno.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje się tylko jest duzo gorszy od xf9005 którego można dorwać dluuuzo taniej.
Kiedyś wmawiali nam że musisz mieć 1000hz podbicie później hdr teraz hdmi 2.1.
A tak po prawdzie to niewiele gier miało ten hdr dobrze zrobiony x lat temu.
Czy te hdmi 2.1 jest mi potrzebne na dziś.
No sam już nie wiem.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No wiesz, mozna tez napisac, ze HDR na poziomie 1000 nitow tez chyba nikomu za specjalnie nie potrzebny, chyba ze ma balkon na przeciwko i gra miedzy 10 a 16, gdy słonce odbija się od ekranu.

Mnie na Panasonicu przy 500 nitach obraz niejednokrotnie raził, wieczorami trzeba go przyciemniać, a co dopiero siedziec o 21 przy takiej wypalarce oczu.

Odnośnik do komentarza

Ja już kiedyś pisałem - jasność TV w SDR/HDR robi największe wrażenie przy bardzo jasnych pomieszczeniach, jak ktoś sporo używa telewizora podczas dnia, bo pomimo bardzo dużego nasłonecznienia telewizor nie traci na szczegółach i świeci rewelacyjnie. Jednak 3/4 z nas i tak używa telewizora głównie w godzinach popołudniowych/wieczornych, gdzie nawet Oleda, który nitow realnie ma 1/3 sie przyciemnia...

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, easye napisał:

Ja już kiedyś pisałem - jasność TV w SDR/HDR robi największe wrażenie przy bardzo jasnych pomieszczeniach, jak ktoś sporo używa telewizora podczas dnia, bo pomimo bardzo dużego nasłonecznienia telewizor nie traci na szczegółach i świeci rewelacyjnie. Jednak 3/4 z nas i tak używa telewizora głównie w godzinach popołudniowych/wieczornych, gdzie nawet Oleda, który nitow realnie ma 1/3 sie przyciemnia...

O tóż to!! Powiem tak sam posiadam xh90 i jestem mega zadowolony. HDR może i niższy niż w xh95 ale w nocy jak mi walnie po oczach to czuje się jak sarenka w nocy na drodze oślepiona długimi...

 

Odnośnik do komentarza

Jezu przecież temat był wałkowany milion razy - zależy do czego będziesz korzystał - ja używam telewizora duzo, leci często coś w tle, po 3 latach mój oled wyglada jak manta, tak z 6 razy gorzej niz 15 letnia plazma, dlatego w życiu już do salonu Oleda nie wezmę (musiałbym go wymieniać średnio co 2-3 lata, a do tej pory raczej zmieniałem minimum 2 razy rzadziej), ale jakbym mial go używać wyłącznie do gier w jakimś gamingowym pokoju, to może bym się zastanowił, bo kolejnym problem jest to, ze banding może wyjsc w każdej chwili, a poziome pasy podczas grania dzielące obraz tez mnie wqrwaja - nawet nie wiem czy nie więcej niz clouding w LCD.

 

Inna sprawa, ze robisz zbyt duza maturę jak na telewizor do 55 cali, zwłaszcza, ze mogłeś kupic jeden z lepszych telewizorów Sony ponizej 3 tys zl, a oledy juz chyba nie raz dalo sie wyrwać poniżej 4.

Jeszcze przy takiej cenie jestem w stanie zaakceptować wymianę co 2-3 lata. Jak ktos jednak sie przymierza do 75 cali wzwyż, to jest albo LCD w granicach 7-10 tys, albo Oled za 40 xD

Musiałbym byc naprawdę przebrzydle bogaty by kupić TV za 40 tys zł, który za 3 lata będzie świecił pasami z każdego programu.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Czyli co jednak oledzik najlepszy?

 

Każdy gra na czym chce, po prostu wiedziałem że aktualna narracja w tym co w odbiorniku jest najważniejsze uzależniona jest od tego co obecnie Sony ma w swoich telewizorach. :cool: 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

  

13 minut temu, Soul napisał:

 gruntownego czyszczenia...

xD

 

Tak - raz w miesiącu mopowałem matryce, szpachlą zacierałem banding, rozmasowywałem plastik starając się rozmawiać z telewizorem, a pomimo tego (choć prawie przez 24 m była żyleta) na matryc w 27 m roku Pańskiego w tle pojawiła się święta Magda Gessler z paskiem TVN i kwadrat od ilu lat można dany program oglądać. 

 

Teraz są już tam wszystkie paski każdej stacji. Na plazmie po paru/nastu dobrych latach nie było to tak widoczne jak na Oledzie.

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soul napisał:

Miałem na myśli, godzinne odświeżenia pixeli, softwarowe czyszczenie matrycy. 

Jeżeli tego nie robiłeś raz na miecha to masz babo placek 

Po co to robić, jak po dłuższym oglądaniu telewizor sam sobie czyści matrycę. Tego co napisałeś używa się jak już pojawią się jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, milupl napisał:

Po co to robić, jak po dłuższym oglądaniu telewizor sam sobie czyści matrycę. Tego co napisałeś używa się jak już pojawią się jakieś problemy.

 

Sam sobie robi po każdym wyłączeniu przez 15 minut, takie gruntowne trwa dłużej i jest bardziej efektywne i uwaga nie wypływa to na matrycę, oczywiście to jak często je powinno się robić wynika z tego jak często korzystasz np mój po całym dniu grania sam mi proponuje takie czyszczenie jest to funkcja z której trzeba korzystać bo po to tam jest. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...