Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Patricko napisał:

Czy obecnie jest jakiś lepszy TV pod przyszłą generację niż LG CX? Patrzyłem na Samsungi Q950R, ale jednak LG przeważa rzecz jasna OLED'em oraz większą ilością gniazd HDMI 2.1.Martwi mnie jednak wypalanie się ekranu...

 

No strone wcześniej masz - Sony XH90 z hdmi 2.1

@yeti to salon Sony center w WWA nowo otwarty, oferta jest czasowa mocno. Na 65" normalna cena jest, promo tylko na 75 i 85

Tutaj pisałem o różnicach w skrócie mocnym:

 

@zajudzony napiszesz jakieś wrażenia po przesiadce? :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fanek napisał:

 

No strone wcześniej masz - Sony XH90 z hdmi 2.1

@yeti to salon Sony center w WWA nowo otwarty, oferta jest czasowa mocno. Na 65" normalna cena jest, promo tylko na 75 i 85

Tutaj pisałem o różnicach w skrócie mocnym:

 

@zajudzony napiszesz jakieś wrażenia po przesiadce? :D

 

 

Siema, aktualnie przebywam na urlopie, więc od tygodnia nie widziałem mojego nowego dziecka. Powiem tak, jestem mega zadowolony ze zmiany, wszystko na plus. Kontrast, czerń , ostrość, hdr wszystko lepsze niż w ks7000. Ciężko to opisać słowami, ale jak ktoś z Wrocławia to zapraszam na oględziny. Pozdro i miłego weekendu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cześć, prośba o pomoc w zakupie nowego tv do konsoli. Już długo w tym nie siedziałem bo odkąd mam LG b7 55', ale przyszła pora że mój brat zaczął marudzić że też mu się przyda nowy duży tv. Oleda mu nie polecę bo lubi sobie włączyć coś, zasnąć i zostawić. Niby wypalenia to legendy, potwierdzam bo sam nic nie mam ale z jego użytkowaniem to nigdy nie wiadomo. Z tego co widziałem to Samsung RU8002 Był by ok ale hdr na poziomie 350 to tak słabo trochę... Polecacie coś do kwoty 3000-3500 Z matrycą nie oled, 55 cali 120hz do grania? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.08.2020 o 19:25, easye napisał:

Sony KD-75XH9096 za 8200 zł w Euro!

Do 15 sierpnia można skorzystać z cash back Sony - zwracają 1000 zł po zakupie, dodatkowo raty 0% sa akurat.

Ja się skusiłem! <3

Liczę na konkretny post jak już go przetestujesz pod gierki i vod, bo zastanawiam się nad nim lub xh95. 

Odnośnik do komentarza

No te nowe Sony podobno szału nie robią. Czepiają się nitów i kontrastów- lepiej wypada starszy xf90. Wyższy model 95 nie posiada hdmi 2.1.

Nie wiem skąd ciśnienie na te hdmi2.1, bo czuje, ze nowe konsole jak i gry będą miały problem z betonowymi 60fps. Te 4K/120hz i tak pewnie pójdzie pogorszeniem grafiki. 
 

 

Ale 8200 za 75’- szacun.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dobrze byłoby popisać o 4K i stabilnych 30. Ale dziś nikogo już nie obchodzi jakieś 4K, 30 klatek stabilne. To za mało [mimo, że RDR2 na X1X wyszło na medium]

 

Teraz będzie od razu 4K stabilne 60 hej, 8 milionów pikseli w czasie rzeczywistym. To forum zamienia się powoli w forum sci-fi oraz forum ludzi oderwanych od zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza

No niektórzy się zawioda, zresztą większość gier na premierę ps5 już wiadomo, że będą działać w 30 fpsach. Co tam zapowiedzieli w 120? Dirta 5 w Full hd? XD I to byłoby na tyle.

 

Jedynie MS może namieszać, skoro dali radę w Gearsach, Halo, Forza utrzymać wysoką rozdzialka przy 60 fpsach, to jest szansa że nawet przy lekkich cieciach zrobią te 120 klatek.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Mnie wystarczy aby każda gra na PS5 działała w natywnym 4K (a nie w jakimś oszukiwanym typu RDR2) i 60fps w wyścigach i szybkich grach akcji. W przygodówkach może zostać stabilne 30fps, bo te gry będą wyglądać jak prawdziwe filmy :D więc może nawet lepiej w niektórych przypadkach.

Nowy TV z portem HDMI 2.1? Jeśli ktoś posiada porządny TV 4K nie ma sensu wymieniać, chyba że pod PS5 Pro za 5 lat.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, YETI napisał:

Na dzień dzisiejszy kupiłbym xh95, mimo że do gierek "nie nadaje" się. 

Zaprzeczam :sir:

Nadaje się znakomicie.

XH95 to lepszy telewizor całościowo, jako pakiet i do grania i do oglądania TV Netflixa. I na dziś to dla mnie oczywisty wybór. Tryb Gry jest świetny. Brak wsparcia HDMI 2.1 wcale mi nie przeszkadza. 

Oglądam filmy+seriale i gram w podziale 25+25/50% i jestem mega zadowolony :D 

 

20200812-073501.jpg

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, u55r napisał:

Zaprzeczam :sir:

Nadaje się znakomicie.

XH95 to lepszy telewizor całościowo, jako pakiet i do grania i do oglądania TV Netflixa. I na dziś to dla mnie oczywisty wybór. Tryb Gry jest świetny. Brak wsparcia HDMI 2.1 wcale mi nie przeszkadza. 

Oglądam filmy+seriale i gram w podziale 25+25/50% i jestem mega zadowolony :D 

 

20200812-073501.jpg

 

Co to za dziwna poświata na dole ekranu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...