Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Aleks napisał:

@zajudzony, to ten sam telewizor. Mogą się różnić kolorem obudowy, pilotem... Do sprawdzenie na stronie Sony. XH90 ma obiecaną aktualizacje do HDMI 2.1. Jak będzie, czas pokaże. 

Dzięki za info, widzę że różnią się nóżkami. A jak myślisz w porównaniu do Samsunga KS7000 będzie duży skok ? Bo ciągle zachodzę w głowę czy już teraz brać czy czekać co pokaże końcówka roku. Ale jak już się człowiek napali to nie ma zmiłuj, zwłaszcza że 10 cali większy ...  A kolejna kwestia to cena, teraz do wzięcia za 5999 a czuje że za msc lub dwa będzie na promocjach -1000pln 

Edytowane przez zajudzony
Odnośnik do komentarza

HDMI 2.1 to on ma, bo nie ma czegoś takiego jak upgrade firmware że robi Ci inną wersje portu HDMI. Po prostu na ten moment nie ma odblokowanych futuresów pod nowe konsole.

Przeskok powinien być duży skoro XH90 porównują bardziej do topowych Qledów z tego roku niż do innych telewizorów z pułapu 5k zł.

Jeśli Ci się nie pali to w okolicy premiery PS5 będzie na pewno tańszy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.07.2020 o 16:10, Fanek napisał:

HDMI 2.1 to on ma, bo nie ma czegoś takiego jak upgrade firmware że robi Ci inną wersje portu HDMI. Po prostu na ten moment nie ma odblokowanych futuresów pod nowe konsole.

Przeskok powinien być duży skoro XH90 porównują bardziej do topowych Qledów z tego roku niż do innych telewizorów z pułapu 5k zł.

Jeśli Ci się nie pali to w okolicy premiery PS5 będzie na pewno tańszy.

Zależy co masz na myśli mówić duży przeskok. Wg mnie- nie będzie dużego przeskoku. Taki już nastąpił w momencie, kiedy przechodziliśmy ze starych 1080p na nowe 4K z oczo(pipi)nym hdrem, który zaczął być kartą przetargową właśnie od modeli ks7000 w górę. Wpadam czasami do MM czy innego Media Expert i oglądam jak na żywo wyglądają nowe modele tv i to w dodatku z ustawieniami sklepowymi. Jedynie OLEDY powodują to, że mógłbym się w niedalekiej przyszłości skłonić do wymiany tv. Po czym wracam do domu, odpalam ps4pro z czymś powyżej full hd i zasadniczo chęć wymiany tv znika. W sensie jest na tyle dobrze i ładnie, że w mojej pamięci nie odbiega to od tego co widziałem na nowych tv w sklepie.

 

Podczas grania/oglądania tv może być tak, że tylko treści z do(pipi)anym HDRem gdzieś coś pokażą. Ogólnie IMO nie warto chyba wymieniać lcd na lcd bo nie nastąpił aż taki progres jak to szumnie mówią.

 

Ale, to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.07.2020 o 12:24, zajudzony napisał:

Siema, przez całe to gadanie o tych telewizorach tak się napalilem na nowy że w końcu musiałem wymienić swojego Samsunga KS 7000 na Sony KD-65XH9096. Mam tylko nadzieję, że wymiana będzie warta inwestycji i uzyskam coś więcej niż tylko 10 cali więcej :). Nic To teraz tylko oby do wtorku :(. Pozdro i miłego weekendu 

 

a jeszcze mam pytanie do specy czy dobrze rozumiem że model xh9096 to to samo co xh9005 czyli ogólnie xh90 i ten model uzyska w przyszłości obsługę hdmi 2.1 ?

 

pozdr

Mam nadzieje, ze opiszesz wrazenia. Mam również ks7500 aktualnie 

Odnośnik do komentarza

Panowie czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi z jakiego powodu jest taka duża różnica w cenie ( 6 tys. vs 8 tys. ) między telewizorem Sony KD-65XH9096 ( to ten z hdmi 2.1 ), a Sony KD-65XH9505 ? Co takiego ma XH95 czego nie ma XH90 i wpływa to tak znacząco na ceny? Posiłkowałem się sklepem RTVEuroAGD.

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd65xh9096-tv-led-4k.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-65xh9505-tv-led-4k-android.bhtml

Odnośnik do komentarza

XH95 po 6999

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-65xh9505?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=nonpaid

 

XH90 wcześniej kosztował 6500, gdy HX95 miał promo i był po 6999 wszędzie.
Teraz jest promo na ten pierwszy widać

 

A czym się różni - XH95 w HDR mocniej świeci i ma lepszy procesor graficzny, ma lepsze kąty widzenia, ma hdmi 2.0b
XH90 - ma słabszy HDR, wyższy kontrast, hdmi 2.1

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Siema, naprędce powiem krótko, jest moc!!  Narazie bawiłem się na ps4 w The last of us i raymenie. Oczywiście nie jest to skok jak przechodziłem z full hd na KS 7000 ale jest dobrze a nawet bardzo dobrze! Idę teraz posprawdzac na xboxie. Każdemu niezdecydowanemu powiem tak, weź przez neta masz 14 dni na sprawdzenie ale myślę że i tak xh90 zrobi robotę i zostanie na stałe. Pozdr 

Edytowane przez zajudzony
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, mcraczek napisał:

Czy jest waszym zdaniem lepszy LCD na rynku?

Nie moim zdaniem, a recenzentów w internecie - m.in. Samsung Q90T, Sony XH95. Są jeszcze telewizory 8K, ale one chyba nie są brane pod uwagę?

Jeśli ktoś szuka TV z HDMI 2.1, to wybór nie jest duży. Sam prawdopodobnie będę wybierał pomiędzy LG CX i Sony XH90. W grze są jeszcze Samsung Q80T (konkurent dla XH90) i Q70T (opcja budżetowa). Jeśli nie jest problemem TV na matrycy IPS, to LG Nano 85 i 90. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2020 o 18:32, Aleks napisał:

Nie moim zdaniem, a recenzentów w internecie - m.in. Samsung Q90T, Sony XH95. Są jeszcze telewizory 8K, ale one chyba nie są brane pod uwagę?

Jeśli ktoś szuka TV z HDMI 2.1, to wybór nie jest duży. Sam prawdopodobnie będę wybierał pomiędzy LG CX i Sony XH90. W grze są jeszcze Samsung Q80T (konkurent dla XH90) i Q70T (opcja budżetowa). Jeśli nie jest problemem TV na matrycy IPS, to LG Nano 85 i 90. 

 

Przez brak obsługi dolby vision samsungowe qluedy dla mnie wypadły z kręgu zainteresowań.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A jak to jest z telewizorami z HDMI 2.0 mającymi 120 Hz ? Z tego co czytałem to ponoć PC połączony z LG B7 działa w 1080p w 120 FPS. Czy zatem jest nadzieja, że XSX/PS5 na takim TV uda się uruchomić w 120 klatkach ? Pewnie i tak 4K 120 FPS będzie się zdarzać niezwykle rzadko, więc chętnie bym został bez zmiany TV 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Fanek napisał:

Czasowe promo w nowo otwartym Sony center na Sony XH90  75 !!  8900

5f194595a0d35.jpeg

 

 

Świetna promocja, ale trzeba udać się tam osobiście czy można przez neta, ogólnie gdzie to jest? 

 

Poza tym są już jakieś dokładne testy, jaka jest różnica w obrazie między 95, a 90? Ten drugi Sony reklamuje jako tv pod PS5, ale mi też zależy na filmach. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, YETI napisał:

Świetna promocja, ale trzeba udać się tam osobiście czy można przez neta, ogólnie gdzie to jest? 

 

Poza tym są już jakieś dokładne testy, jaka jest różnica w obrazie między 95, a 90? Ten drugi Sony reklamuje jako tv pod PS5, ale mi też zależy na filmach. 

Na rtings masz chyba przetestowane, tylko w us maja troche inne oznaczenia. HX95 lepszejszy pod kazdym wzgledem, tylko jakims cudem brakuje HDMI 2.1, a nizszy model posiada :dunno: Do gejmingu lepszejszy nizszy model ze wzgledu na nizszy inputlag, oraz HDMI 2.1 i niby w przyszlosci VRR po update'cie. Do filmow lepszejszy model wyzszy. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, funditto napisał:

A jak to jest z telewizorami z HDMI 2.0 mającymi 120 Hz ? Z tego co czytałem to ponoć PC połączony z LG B7 działa w 1080p w 120 FPS. Czy zatem jest nadzieja, że XSX/PS5 na takim TV uda się uruchomić w 120 klatkach ? Pewnie i tak 4K 120 FPS będzie się zdarzać niezwykle rzadko, więc chętnie bym został bez zmiany TV 

Cholera wie od czego to zalezy. Na Soniaczu XF9005 z 2018 idzie wymuszone 1440p w 120, a w nowszych modelach juz tylko 1080p :dunno:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...