Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak Ty piszesz ze DV to klasa wyzej od HDR10, to jak porownales dwa obrazy skoro na netflixie z automatu wbiera Ci DV ?

 

Porownales dwa rozne filmy gdzie jeden byl w DV a drugi w HDR10 ? Jesli tak to nie ma o czym rozmawiac

 

Edit: ja nie twierdze ze DV nie jest lepszy, ale nie jest to zadna przepasc w obrazie, a jedynie bardziej dopieszczony obraz jak w przypadku formatu HDR10+ ktory niesmialo gdzieniedzie dopiero zaczyna sie pojawiac.

 

//wyslane z tel.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Fanek napisał:

Ale jak Ty piszesz ze DV to klasa wyzej od HDR10, to jak porownales dwa obrazy skoro na netflixie z automatu wbiera Ci DV ?


No niestety tutaj mam tylko DV z Netflixa i HDR z gierek, gdzie nawet najlepsze jego wykorzystanie wciąż nie oddaje tak dokładnych i pięknych kolorów jak Netflix ze swoim (pipi)owym bitratem. :reggie: Takie kolory chciałbym zobaczyć w grach właśnie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
 

Ja mówie o DV z płyt UHD, a nie DV z gów.nianego netflixa.

 

edit: True, amazon ma najwyższy bitrate z tych gigantów vod, nawet wyższy od apple.

 

 

Skąd to info? Raczej maksymalnie chyba osiągają 15mbps gdzie apple tv ciśnie 30. Disney + ponoć ma też dobra jakość, no ale musimy czekać.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


No niestety tutaj mam tylko DV z Netflixa i HDR z gierek, gdzie nawet najlepsze jego wykorzystanie wciąż nie oddaje tak dokładnych i pięknych kolorów jak Netflix ze swoim (pipi)owym bitratem. :reggie: Takie kolory chciałbym zobaczyć w grach właśnie.

 

Aha porownujesz DV z netflixa do HDR z gier i piszesz ze DV to inna liga, nie mam pytan XD

 

Edit: marcin to moze i apple na niektorych ma wiekszy, ale amazona releasy jakie widze i jak kiedys sprawdzalem app to lepiej to wygladalo jak z netflixa - w czasach przed pandemia bez cietego pasma. 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Fanek napisał:

edit: True, amazon ma najwyższy bitrate z tych gigantów vod, nawet wyższy od apple.

Podaj źródło. Według tych testów apple tv+ ma najwyższy bitrate. Średnio 29Mb/s, a najwyższy pomiar pokazał 41Mb/s.

 

https://www.flatpanelshd.com/flatforums/viewtopic.php?f=31&t=12779

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Fanek napisał:

Aha porownujesz DV z netflixa do HDR z gier i piszesz ze DV to inna liga, nie mam pytan XD


jesli DV z (pipi)owego Netflixa gniecie najlepsze HDRy jakie nosiło giereczkowo to ciekawe co będzie na materiałach w najlepszej jakości? :obama:

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Fanek napisał:

Edit: marcin to moze i apple na niektorych ma wiekszy, ale amazona releasy jakie widze i jak kiedys sprawdzalem app to lepiej to wygladalo jak z netflixa - w czasach przed pandemia bez cietego pasma. 

Zaraz, zaraz czepiasz się @Paolo de Vesir, że porównuje HDR z gier, do DV z netflixa, a sam piszesz, że amazon prime ma lepszy bitrate od apple, porównując prime do netflixa. :) Ogólnie prime ma bardzo dobrą jakość jak na vod ale to co wcześniej napisałeś raczej nie jest prawdą. Netflixa nie ma co porównywać, bo ich bitrate chyba nie przekracza 15Mb/s.

 

Filmy z iTunes i atv+ pokazują jak powinna wyglądać jakość w streamingu na ten moment. Gdyby nie te usługi, pewnie nadal jarałbym się tym co oferuje Netflix w kwestii dostarczanego obrazu, bo z Prime nie korzystam za często.

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, StickyFingaz napisał:

Witam. Interesuje mnie przyzwoity monitor (PS4)  do 600 zł, taki, który bd  wyświetlać grafikę i rozdzielczość na przyzwoitym poziomie.. Chodzi mi o konkretne modele. Niekoniecznie musi być nowy, nawet bardziej preferuję używany sprzęt do kwoty 600 zł. 

 

Szukałbym czegoś z matrycą VA. Sam miałem Samsunga 27 calowego z zakrzywionym ekranem i grało się super. Miał głośniki i jedno wejście hdmi, co akurat było minusem. Konkretnie ten model, który polecam:

 

https://www.neonet.pl/monitory/monitor-samsung-27-lc27f591fduxen.html?___store=neonet&gclid=EAIaIQobChMIuOTBmZLN6gIVkuF3Ch0w6AX6EAQYAyABEgICjPD_BwE

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2020 o 18:11, Fanek napisał:

 

A na czym porównujesz? że aż klase wyżej piszesz. Do czego się odnosisz

 

@u55r XH95 sieciówki euro i ME zrobiły nową cene 6999. A możesz napisać jak wrażenia z HDR przy filmach? oglądałem coś w pełnym UHD z płyty, czy raczej sam netflix/apple ?
bo tam już jest blisko 1000nitów, gdy XH90 ma niecałe 600.

W tym roku już nie wejdzie nowy model Sony, dopiero 2021 lato.

 

Napiszę krótko. Mam problem. Ponieważ teraz jak chce coś obejrzeć to szukam już tego właśnie w HDR zamiast 1080, albo oglądam to co znajduję właśnie w HDR :) 

Najbardziej bałem się o krawędzie ekranu, oto że będą zaciemnione podczas jasnych scen ale :mog: białe jest białe na całej matrycy, tak samo z czernią. 

Z płyt już obejrzałem: Blade Runnera, Passengers, Dunkierkę i Godzillę 1. A z Netfliksa tłukę jakieś tam swoje seriale ale ściągane z sieci więc pewnie kompresja robi swoje no i samo HDR w sieciach internetowych jest oszukane więc nie zachwycam się tak jak podczas oglądania filmu z płyty. A tu jest za(pipi)iście :ohboy: Dziś wieczorem obejrzę Godzille II Króla potworów 

Odnośnik do komentarza

Panowie lamerskie pytanie odnośnie tv. Mam Sonówkę FHD 50" i że tak powiem rozmiar jest ok no może 55" bym wziął przy zmianie, ale do czego zmierzam ziomek mi ostatnio powiedział, że ważna jest odległość dzieląca mnie od tv. Zastanawiałem się czy końcówką roku nie zmienić na model 4K docelowo pod PS5, ale siedzę ok 2,5m od telewizora i kolega mówi, że nie odczuję przesiadki na 4K bo za daleko siedzę. I teraz zabił mi klin czy faktycznie zmieniać na 4K czy jednak ma rację z tą odległością?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mario10 napisał:

Panowie lamerskie pytanie odnośnie tv. Mam Sonówkę FHD 50" i że tak powiem rozmiar jest ok no może 55" bym wziął przy zmianie, ale do czego zmierzam ziomek mi ostatnio powiedział, że ważna jest odległość dzieląca mnie od tv. Zastanawiałem się czy końcówką roku nie zmienić na model 4K docelowo pod PS5, ale siedzę ok 2,5m od telewizora i kolega mówi, że nie odczuję przesiadki na 4K bo za daleko siedzę. I teraz zabił mi klin czy faktycznie zmieniać na 4K czy jednak ma rację z tą odległością?

Przy takiej odległości sugeruje min 65 cali. 

Ja mam teraz 65 i siedze ok 3m od ekranu. Jest do gier za daleko. Do filmów git. Zazwyczaj siadam na rogu naroznika wtedy mam 2.5 m i jest bajka. Jak będę zmieniał tv to na 75 cali. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Wiesz tylko nie chciałbym właśnie żeby telewizor był centralnym, największym elementem salonu. Bo teram mam 50 cali i jest w sam raz, 16 czy 20" więcej to telewizor byłby ogromny.
Dlatego się zastanawiam czy faktycznie warto zamieniać telewizor FHD na 4k jeśli będę siedział w takiej odległości, czy po prostu nie zobaczę różnicy?

Odnośnik do komentarza

Ze swojego doświadczenia oraz moich znajomych (mówię tu o osobach grających i oglądających coś więcej niż podstawowa tv) to każdy po zakupie 55 cali w ciągu miesiąca już twierdził że następny będzie przynajmniej 65 cali. Oczywiście zakładając że jest tyle miejsca na ścianie no i oczywiście podstawa czyli budżet. Teraz masz 14 dni na spróbowanie, doradzał bym wziąć 65 i jeżeli faktycznie ci nie podejdzie dopiero zmienić na 55 cali.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Siema, przez całe to gadanie o tych telewizorach tak się napalilem na nowy że w końcu musiałem wymienić swojego Samsunga KS 7000 na Sony KD-65XH9096. Mam tylko nadzieję, że wymiana będzie warta inwestycji i uzyskam coś więcej niż tylko 10 cali więcej :). Nic To teraz tylko oby do wtorku :(. Pozdro i miłego weekendu 

 

a jeszcze mam pytanie do specy czy dobrze rozumiem że model xh9096 to to samo co xh9005 czyli ogólnie xh90 i ten model uzyska w przyszłości obsługę hdmi 2.1 ?

 

pozdr

Edytowane przez zajudzony
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...