Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, easye napisał:

No pisanie o problemach z komputerami bo się miało z nimi styczność 20 lat temu jest chyba jeszcze smiesniejsze niż te porównania Oledow do LCD z przed 10 lat.

Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.  Pare lat temu jak kupiłem oleda z hdr nie było tak super  i na tym poprzestańmy. Teraz wiem ze wszystko działa jest super i tyle a fifa psuje płytę główna albo nie ogarniasz eot. 

Odnośnik do komentarza

Sorki że się wcinam w poważniejsze dyskusje, ale jakiego tvka 65" szukać w przedziale cenowym 3500-4000zl? (raczej jest to zamknięty budżet) 

Na co patrzeć? 

W sumie z tego co patrzyłem to ciekawe wydają się LG 65NANO863PA

Samsung QE65Q77A

ale też w przedziale tym mieści sie Sony KD-65X89J. 

Obecnie mam 55cali samsunga kupionego 5 lat temu. Dzięki za pomoc 

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, mozi napisał:

Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.  Pare lat temu jak kupiłem oleda z hdr nie było tak super  i na tym poprzestańmy. Teraz wiem ze wszystko działa jest super i tyle a fifa psuje płytę główna albo nie ogarniasz eot. 

Nie wiem gram od 5 lat i tak jak pisze Ukukuki - wciskasz graj i grasz, mając dobry komputer nawet z ustawieniami się nie cackasz, ustawiasz ultra i grasz w 100 fpsach.

A co do FIFY to już za duży skrót myślowy zastosowałeś-nowa FIFA nie wiadomo po co wymaga włączonego secure boota w biosie no i mialem z tym problem by Windows 11 w końcu go wykrył - 1 źle przestawiona opcja i już komputera nie włączyłem xD

Dlatego dobra decyzja PiPoLiNiO - nie wiem czy byś wytrzymał xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, marcin33 napisał:

Jak chcesz zachować nieskompresowany dźwięk, to możesz kupić EARC Extractor. Podłączasz go do portu eARC w TV oraz do dowolnego WEJŚCIA HDMI w amplitunerze. Konsole normalnie podpinasz pod TV, a nieskompresowany sygnał audio leci do ampli.

 

mysf6dI.jpg

 

Czyli technicznie za pomocą tej przejściówki robię większą przepustowość audio, nawet jeśli HDMI IN w ampli jest tylko ARC. Ciekawe. Koszt dość spory ale lepsze to niż wywalać 3k na inny amplituner tylko dlatego że ma eARC i HDMI 2.1

 

Inna kwestia czy odczuje różnicę na moich głośnikach między ARC a eARC, ale tak czy inaczej, dzięki.

Odnośnik do komentarza

A jak się sprawuje oled(mam c1) w połączeniu z pc?
Kupiłem teraz pc w sumie od tak bo się trafił w rozsądnej kasie.
Nie jakiś mocarz ale 1660s to do indyków emu i jakichś mniej wymagających gier styknie.
Pytanie czy c1 jest w stanie jakoś fajnie niski klatkarz podbić?
Albo zredukować szarpanie?
A może sam pc i nvidia ma jakieś rozwiązania?
Wiecie coś jak fidelity mode na ps5 gdzie 40kl jest bardzo spoko

Może pytanie z doopy ale ostatni raz na PC grałem w okolicach premiery obliviona xD.
No jeszcze chwilę miałem jakiś bieda i5 z gtx 960 ale raczej pc to kurz u mnie zbierał.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza

Ostatnio grając w MW2 stwierdziłem, że wygląda to jakoś brzydko, sporo detali rozmyte itd. Wyłączyłem tryb ultra hdmi i od razu lepiej... Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć krótko dlaczego w optymalnym trybie gry, gdzie te wszystkie bajery powinny pomagać tak naprawdę mogą też psuć jakość obrazu? Czy to wszystko wina hdr? Z tego co pamiętam, to z poziomu gry miałem wyłączone 120hz, więc to nie powinno psuć jakości grafiki 

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś zastanawial sie nad samsungiem oled s95b to chyba lepszej okazji teraz trafic nie mógł:

 

Zarówno 55 cali jak i 65 cali sa teraz w takiej promce, że po zakupie dostajesz zwrot 2000 zł (niezlaeznie od modelu). Promocja trwa do końca roku. 

 

Wychodzilo by na to, że;

55 cali było by za 5999 zł

65 cali było by za 7999 zł.

 

No lepiej już chyba nie będzie. A jak porównamy to z innymi modelami innych marek....no kurwa xd

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Równo rok czasu ma moja c1ka.
Zrobiłem zatem test, plansze, wszystkie kolory + 2%/5% grey.
Nadal zero wypaleń i zero bandingu!
Czyli prawdę mówili że wypalenia to mit.
Tym bardziej że tv eksploatowany non stop dzień w dzień od świtu do nocy tj 19-23.
Jak ktoś się waha to może pomoże mu moja opinia xD.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, Jakim said:

Jeśli ktoś zastanawial sie nad samsungiem oled s95b to chyba lepszej okazji teraz trafic nie mógł:

 

Zarówno 55 cali jak i 65 cali sa teraz w takiej promce, że po zakupie dostajesz zwrot 2000 zł (niezlaeznie od modelu). Promocja trwa do końca roku. 

 

Wychodzilo by na to, że;

55 cali było by za 5999 zł

65 cali było by za 7999 zł.

 

No lepiej już chyba nie będzie. A jak porównamy to z innymi modelami innych marek....no kurwa xd

 

No przecież kurwa oczywiście 1.5 miesiąca po tym jak kupiłem oleda Philipsa :sadkek: 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Równo rok czasu ma moja c1ka.
Zrobiłem zatem test, plansze, wszystkie kolory + 2%/5% grey.
Nadal zero wypaleń i zero bandingu!
Czyli prawdę mówili że wypalenia to mit.
Tym bardziej że tv eksploatowany non stop dzień w dzień od świtu do nocy tj 19-23.
Jak ktoś się waha to może pomoże mu moja opinia xD.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak się nie liczy, bo to nie są normalne warunki kozystania z telewizora. 

Powinieneś odpalić TVP info, dać pauzę i zostawiać taki obraz na 28 godzin na dobę, wtedy dopiero będziesz mógł dyskutować z LCD defens fors. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Chłopie, nawet qrwa okres gwrancyjny nie upłynął, więc o czym tu w ogóle dyskutować.

Cieszyć się, że po roku telewizor jeszcze się jeszcze nie spierdolił? No chyba, że technologia jest aż tak upośledzona, że rok z czystą matrycą to sukces, albo jednak użytkownicy...:reggie:

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, easye napisał:

Chłopie, nawet qrwa okres gwrancyjny nie upłynął, więc o czym tu w ogóle dyskutować.

Cieszyć się, że po roku telewizor jeszcze się jeszcze nie spierdolił? No chyba, że technologia jest aż tak upośledzona, że rok z czystą matrycą to sukces, albo jednak użytkownicy...:reggie:

 

No czytając te Twoje opinie, to taki rok można uznać za niebywały sukces, a nawet i cud, że toto jeszcze działa. 

W podzięce szedłbym na kolanach do Częstochowy :)

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, easye napisał:

No to zacytuj, bo robisz z siebie klauna.

 

Milion razy powtarzałem że o wypaleniach to możemy porozmawiać po minimum 24-36m użytkowania, no ale dajesz tam. 

 

Już nie bądź taki aptekarz. Doskonale wiem co pisałeś, bo co jakiś czas śledzę temat. 

Odnoszę się ogólnie do Twojej niechęci do oledów. 

Tobie się trafił kartofel i poniekąd rozumiem takie nastawienie, ale są też ludzie, którzy mają te telewizory już kilka lat i sobie chwalą. 

 

Także nie popadajmy w jakieś skrajności ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...