Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Faka napisał:

@u55r

 

Ile dałeś za tego Sony? Masz 55 czy 65 cali?

65 cali zapłaciłem 7999. Chciałem kupić poprzedni model XG ale dali na niego promocje z 6599 na 5999 i sprzedały się bardzo dobrze, nie zdążyłem. W sklepach do których zachodziłem stały tylko modele ekspozycyjne. Więc już olałem ten temat i wziąłem XH95.

 

Modelu XH90 (tego z HDMI 2.1) w 65 calach też na razie jeszcze nie ma, są tylko 55 niedawno wprowadzony i 75 albo 85 cali. Widocznie fabryki nie dały rady wyprodukować wszystkich paneli na raz i zrobili tak że do sklepów wjechały największe ekrany, potem przystępny cenowo mogący zawojować rynek 55 cali. Gdyby czekał na 65 to do dziś grałbym na starym TV. :facepalm: 

A tak yebać biedę, szarpnąłem się i przez rok będę wpierdalał sałatę :bluber: ale będzie większa uczta dla oczu niż dla jęzora :yao:

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mobie napisał:

Faktycznie oled taka technologia, że piksele się „ zużywają” szybciej lub później ale i tak ślady na ekranie będą widoczne. Wszystko zależy jak będziemy o tv dbać czyli będziemy jego niewolnikiem bo nie wyobrażam sobie siebie grając online w dany tytuł 1000 godzin żebym miał z tego rezygnować tak samo z programami informacyjnymi. Do dziś pamiętam utrwalony krzyż po żałobie Kaczyńskiego na panasonicu pv 60 


 

No temat rzeka i nie ma pewności do niczego. Testy na yt omijałem, bo tam sami mowia ze w domowym warunkach ciężko o takie używanie. 
Sporo osób nie wie ze ma wypalenie, są widoczne w pewnym momentach i trzeba się tez przyjrzeć. Ofcoz wypalenie nie jest zawsze takie samo, ale Samsung sam przyznał ze spora cześć klientów nie wie i przyszykowali specjalne plansze.

U55r był świadomy i dokonał pewnego wyboru.

Ja w ciągu dnia nie oglądam tv, ogólnie nie oglądam tv i dekoder mam odłączony. Oglądam rzadko film na BR i jak pogram, to wieczory. Wiec problem jasnego pokoju i dawanie podświetlenia na maxa mi odpadł.

Czarny jest mega, ale ma swoją wadę która kolega wymienił. 
 

Sa ludzie z modelami wcześniejszymi- c7/8 i na liczniku w Destiny maja po 1000 i lepiej godzin. Żadnego huda czy mapki nie maja jak oglądają telewizje. 
Żeby gadka miała sens, to LG musiałby podac ze sprzedał 500 C9 z czego 200 było naprawiane na wypalenie. Takich danych nie poda, ile sprzedał tez nie wiemy. Jak widać po forach maja za to fajny serwis i nie robią problemu. Marbel dostał nowy model tv za martwy piksel. Znając Sony pokażą środkowy palec.

 

Ja wybrałem oleda- gram ost co kot napłakał, nie siedze po kilka h. Jak wyżej napisałem, telewizji nie oglądam,m. Mimo ze chciałbym 65/75 cali to mi szkoda 8/10 tysięcy na to. Gdybym ogladal więcej tv, to bym brał większy i przy tej kwocie miałbym rozkmine co kupić. Duża szansa żebym brał gorszy obraz w imię świętego spokoju. Za B9 dałem 4699 wiec nie ma kosmosu, tysiaka nie dopłacałem nawet do C9. Jak był czas to C9 szło kupić poniżej 4,6. 

Jak ktoś ma oleda to ma problem wrócić do LCD- jak to ktoś kiedyś napisał; tej czerni już nie odzobaczysz.
Jak ktoś nie ma oleda w domu, nie miał, niech sobie kupi LCD różnicy nie wyczai i tak, a nie będzie ogladal co sobotę czerwonej planszy i szukał wypalen.

Ja różnice zobaczyłem jak biedny jest czarny w LCD gdy miałem oba jednocześnie w pokoju. Fota strona czy dwie wcześniej. A wcześniej jedyna rzecz która mnie drażniła to tzw chmury. 
 

Jakbym miał w domu dzieciaki gdzie pół dnia leci minimax czy inny TVN to tez bym chyba olał oleda. Ktoś tutaj albo na hdtv napisał- oled jest dla ogarniętego użytkownika który wie jak używać i zna plusy i minusy.
 

Tera pozostaje czekać na mikroled, ale to jeszcze kilka lat minie.
 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem wśród moich znajomych mam tzw "ogarniętych użytkowników oleda" czytaj ludzi którzy nie oglądają telewizji, w grach mają przegrane znacznie mniej godzin niż ja i żadna matryca nie przetrwała tych 2-3 lat. Każdy ma coś wypalone. Ogolnie te matryce są znacznie gorsze niż stare plazmy, które nawet po paru latach nie mialy az tylu widocznych skaz, co srednio 2-3 letnia matryca OLED.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, easye napisał:

Nie wiem wśród moich znajomych mam tzw "ogarniętych użytkowników oleda" czytaj ludzi którzy nie oglądają telewizji, w grach mają przegrane znacznie mniej godzin niż ja i żadna matryca nie przetrwała tych 2-3 lat. Każdy ma coś wypalone. Ogolnie te matryce są znacznie gorsze niż stare plazmy, które nawet po paru latach nie mialy az tylu widocznych skaz, co srednio 2-3 letnia matryca OLED.

Wczoraj przeszedłem się do jednego

kumpla, który ma b7. Puściliśmy kilka plansz testowych. Efekt jest taki, ze jutro dzwoni do serwisu. Nawet nie chodzi o wypalenia, ale widac zwyczajnie coś Ala powidoki, tak jakby matryca nie nadążała z odświeżaniem ekranu :frog: a chciałem zamawiać Oleda w tym tyg... Jeśli tylko po 2 latach grania, oglądania netflixa, filmów z pena wystąpiło u niego coś takiego, to jestem ciekaw jak te matryce wyglądają u osób, które je bardziej eksploatują 

Odnośnik do komentarza

XD

 

No mi po 2-ch latach te oyebane prostokąty po napisach się pojawiły. Trochę to słabo, żeby tak po krótkim czasie takie gówna się pojawiły. Zrozumiałbym gdyby to było po 5-ciu latach, a nie po 24-28 miesiącach.

 

Tak czy siak, jest nowa matryca, nowa gwarancja na kolejne 2 lata, jak znowu się pojawi to cyk zgłoszenie przez stronę LG. Serwis LG nie ma w sobie równych. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2020 o 15:10, iluck85 napisał:

Dokładnie, kup LCD Sony i problem z głowy. Jak nie masz Oleda, to różnica nie będzie widoczna.

A jak masz kupić oleda i co tydzień oglądać plansze, testowe obrazy czy jest czy nie ma wypalenia, to olej temat. 

Nie trzeba tego robić co tydzień a raz na jakiś czas dla własnego widzi mi się.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2020 o 22:13, easye napisał:

które nawet po paru latach nie mialy az tylu widocznych skaz


Mialem kiedyś plazmę Pansy, z tych lepszych i chociaż na planszach testowych były wypalenia to w ogólnym rozrachunku telewizor był do gier wyśmienity. Przesiadka na średniej jakości Samsunga była wtedy bolesnym doświadczeniem. Zakładam że podobnym będzie powrót do standardowego LEDa.

Odnośnik do komentarza

@iluck85 kąty widzenie są istotne? Sony 49xg80 ma matrycę IPS. Ja bym szukał czegoś na VA (gorsze kąty, lepsza czerń) - na przykład taki Panasonic. Ten GX800 ma odblaskową matrycę, jeśli do jasnego pomieszczenia, to o nim zapomni. Typ matrycy możesz sprawdzić tutaj, czy jest matowa i jak odbija światło najlepiej zobaczyć w sklepie. 

Edytowane przez Aleks
Odnośnik do komentarza

50 Hz do telewizji i Netflixa, dla starszych osób, nic więcej nie potrzeba.

 

Sony XH90 z kolejnymi 'egzotycznymi' recenzjami klikklik. Plusy: jakość obrazu, responsywność, kontrast, input lag, dobrze skalibrowany tryb gry. Minusy: blooming, kąty widzenie, filtr przeciwodblaskowy. Pojawiło się też kilka unboxing'ów klikklikklik

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Póki mam nową matrycę, to nawet nie myśli mi się o nowych telewizorach, baa, nawet 2.1 hdmi se możecie do dupy wsadzić, bo gdzieś był tu wątek, że nawet nowe konsole nie wykorzystają potencjału tego hdmi. Tak jak i nawet z vrr też nie wiadomo jak to będzie. Ale też w przyszłości patrze się ku telewizorów faldowych.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...