Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Faka napisał:

2.1 hdmi se możecie do dupy wsadzić, bo gdzieś był tu wątek, że nawet nowe konsole nie wykorzystają potencjału tego hdmi. Tak jak i nawet z vrr też nie wiadomo jak to będzie.

Tak, tak, tłumacz sobie brak 2.1 w swoim tv. Kilka gier ma już zapowiedziane wsparcie dla 120fps. Oczywiscie bedzie to bardzo niewielka ilosc, ale takie gry beda.

Odnośnik do komentarza

Nawet 60 fps nie będzie standardem w nowej generacji, a ty mi wyskakujesz z jakimiś niewielkimi grami, które są indie guwnem (jeśli to miałeś na myśli), to mi się nie chce licytować. Najwyżej za 3-4 lata można myśleć o takim ficzerze, gdy zapowiedzą znowu jakieś konsole pro.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

No ale multi idące w esport na bank będzie opcja 120fps nawet kosztem rozdziałki.
5 rok gram w rocket league i czekam na vrr 120 fps jak na zbawienie.
20k meczy kilka tysięcy h.
Nikt mi nie powie ze fortnajty overlocze itd nie da rady w 120fps jak na 8 letnich fat w 60kl latajo.
To nie są niszowe gry w to gra masa ludzi.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wymień mi te gry w 4k w 60 fpsach na ps4 xD Gry sportowe, 2 indyki i pixel art, na których nie widać rozdzielczości bo sterujesz rozpixelowanym kwadratem.

10 minut temu, lpcl napisał:

No takie halo infinite w 1440p i 120 fps to byłoby coś. 

No ale 1440 p to 2k. fajna rozdzielczość, ale znowu HDMI 2.1 nie jest do tego potrzebne.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
2 minuty temu, easye napisał:

Wymień mi te gry w 4k w 60 fpsach na ps4 xD

No ale 1440 p to 2k. fajna rozdzielczość, ale znowu HDMI 2.1 nie jest do tego potrzebne.

Nie no wiem, ale może na series x dałoby radę taką opcję wprowadzić, tak sobie marzę. W sumie to cross gen więc jakąś tam nadzieja jest. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Oled jak singlowa gierka trzeba przeliczać cenę na godziny xD.

 

Kolega z zakonu Sony? :lapka: 

18 minut temu, easye napisał:

1440 p to 2k

 

2K bliżej do FHD ;) No i też liczę że 1440p/60 nie będzie rzadkością na nowych konsolach. 

Odnośnik do komentarza

Sony XH95  test

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950h

 

Sony XH90 jeszcze brak

 

Cytat

Kto już jest zdecydowany na xh90 łapka w górę.
Pokażmy ilu nas jest.

 

Na ten moment :thumbsup:

 

edit: przed chwilą dostałem maila, ME i euro 65XH95 po 6999zł, opuścili tysiaka w ych dwóch sklepach lub tymczasowe promo

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd-65xh9505baep&utm_source=MA&utm_medium=e-mail&utm_campaign=24032020_alert_cenowy&utm_content=PV

 

edit2: a 55" 500zł tańszy tylko lol :D

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Kolega z zakonu Sony? :lapka: 

 

2K bliżej do FHD ;) No i też liczę że 1440p/60 nie będzie rzadkością na nowych konsolach. 

Różnica między 1440 a 1080 jest ttak duża i wystarczającą, że zdecydowanie grając na konsolach wolałbym 1440p i 60 fpsow, niż 4k w 30. 

Halo myślę do zrobienia, skoro Gearsy potrafili zrobić w 60 na Baku. Taka 5tka na spokojnie może polecieć w 120 fpsach na nowym Xboxie. :obama:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Odnośnie LG i ich „serwisu”


wvr3hAR.png

14 minut temu, Fanek napisał:

Sony XH95  test

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950h

 

Sony XH90 jeszcze brak

 

 

Na ten moment :thumbsup:

 

edit: przed chwilą dostałem maila, ME i euro 65XH95 po 6999zł, opuścili tysiaka w ych dwóch sklepach lub tymczasowe promo

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd-65xh9505baep&utm_source=MA&utm_medium=e-mail&utm_campaign=24032020_alert_cenowy&utm_content=PV

 

edit2: a 55" 500zł tańszy tylko lol :D

Cena według mnie bardzo dobra jak za 6999 może wejść jeszcze jakiś bonus jak to zwykle przy zakupie 2 lub więcej urządzen

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
25 minut temu, easye napisał:

Różnica między 1440 a 1080 jest ttak duża i wystarczającą, że zdecydowanie grając na konsolach wolałbym 1440p i 60 fpsow, niż 4k w 30. 

Halo myślę do zrobienia, skoro Gearsy potrafili zrobić w 60 na Baku. Taka 5tka na spokojnie może polecieć w 120 fpsach na nowym Xboxie. :obama:

Tylko czy ms na to pójdzie? No wiesz 60 v 120 fps w multi. 

15 minut temu, Ukukuki napisał:

Oj widzę ,że niektórych nowa generacja zaskoczy :obama:

 

Oby nie negatywnie ;)

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, easye napisał:

zdecydowanie grając na konsolach wolałbym 1440p i 60 fpsow,

 

Zgadzam się w pełni. Powiem Ci, że podłączyłem ostatnio mojego złomka (i5 3470 i MSI GTX 1060 Gaming X) i o-nie-mia-łem jak zobaczyłem jak dobrze radzi sobie ten sprzęt z 1440p i jak dobrze to wygląda na 4K. Jestem wręcz zdania, że jeśli pokaz XSX i XSS mnie nie zadowoli to będę inwestował w blachę, bo efekt tak starego sprzętu przerół moje najśmielsze oczekiwania. :obama: 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, easye napisał:

Wymień mi te gry w 4k w 60 fpsach na ps4 xD Gry sportowe, 2 indyki i pixel art, na których nie widać rozdzielczości bo sterujesz rozpixelowanym kwadratem.

No ale 1440 p to 2k. fajna rozdzielczość, ale znowu HDMI 2.1 nie jest do tego potrzebne.

 

2K nie jest tym samym co 1440p

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mniejsza o wiekszosc - 2560x1440 — QHD/WQHD (Quad HD) jak tam wolicie / 1440p wyglada i tak lepiej niz 1080p.

obecnie wszystkie chyba gry maja takze opcje dowolnego skalowania, ustawienia 4K i obniżenia jakości obrazu 1 paskiem, na konsolach pewnie standardowo będą się pchać na sile w Natywne 4K kosztem FPSow.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Oj, czasem warto. Odpaliłem sobie dla porównania Ori 2 w 1440p i 4K i różnica jest widoczna gołym okiem, bo im więcej małych szczegółów tym łatwiej jest tę niższą rozdzielczość zauważyć. Przy wielu innych grach gdzie postać/auto wypełnia sporą część ekranu nie będzie to tak w, widoczne dobrze że Moon celowało w 4K na KoXie bo byłoby (pipi) rozmazane w innym przypadku.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...