Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy spojrzeć na statystyki Steama odnośnie używanych GPU i filmy z wydajnością 2070S żeby widzieć, że się nam izi gdzieś odkleił znowu. No, ALE z DLSS i 80% rozdzielczości i grami sprzed dobrych kilku lat miał natywne 4K/60 na ultra, więc dla większości PC-towców to norma. Ku,rwa master race znów bez tabletek.

Odnośnik do komentarza

No zgadzam się z Tobą w 100% myślałem że piszesz o możliwościach technicznych, bo te zapewniają płynna rozgrywkę w wysokich rozdzielczosciach od 3-4lat na PC, a to że 90% ludzi gra na monitorach Full HD i paru letnich kartach to prawda.

 

Tak samo jak więcej ludzi gra na ps4 pro i xbox one niż na nextgensch. 

Odnośnik do komentarza

Eee tam @Paolo de Vesir - pole do interpretacji jednak jest. 

Zobacz w jakie gry grają głównie ludzie na PC. To nie są te same gry, co na konsolach. 

W połowę z tych gier da się grać w 4K/120fps na średnich PC. 

Z drugiej strony taki 3090 za ponad 12.000 - 16.000zł nie wyrabia w Dying Light 2 na maxa w 4K nawet z DLSS :yao: 

Odnośnik do komentarza

No ale to akurat o niczym nie swiadczy, bo jak developer ma dalna to i tak nie zoptymalizuje gry, chocby mial 3090 w SLI! ten sam przykład z DL na nextgenach gdzie gra chodzi bez RT i jest rozmazana jak gowno w 1080p by uzyskac te 60 klatek. Pc za to ma 2 fajne rozdzielczosci, ktorych mi bardzo brakuje na konsolach - 1440p i QHD (monitory Ultra Wide 3440x1440) - ostrość obrazu jest wystarczająca, coraz wiecej monitorow na rynku ma HDR i przy takiej rozdzialce w wiekszosćic produkcji wyciągasz 100klatek+ przy najwyższych ustawieniach! Ja grałem sporo w 4k, ale odkąd mam UW z HDREM właśnei w QHD to w ogóle nie przenoszę komputera pod telewizor. 

Odnośnik do komentarza

No i na PC jak szukałem to nie ma monitorów 4K praktycznie w ogóle. Sensowne kosztuje ponad 4k... A QHD można wyrwać bardzo dobry za 2k.

Trochę beka co, że PC które mogą bez problemu wycisnąć 4k i 60fps. Idą w s QHD i 60 czy tam 144 FPS, a TV, które są stworzone pod 4K i 60FPS sparowane są z konsolami, które tego nie ogarniają :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sedrak napisał:

Trochę tak trochę nie. Fajnie, że jest wybór, ale szkoda, że on w ogóle musi być. Że konsole nie są na tyle mocne by było jedno najlepsze rozwiązanie, a nie wybieranie mniejszego zła :(

 

Co generacja to samo pierdololo. :) Kiedy wreszcie zrozumiecie, że jakie by konsole mocne nie były, to część, jak nie większość deweloperów będzie goniło za grafiką kosztem ilości klatek. Każdy sprzęt ma swój limit mocy, a większość ludzi szuka ładnej grafiki, a nie płynnej rozgrywki. Na szczęście teraz z reguły dają nam wybór.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

No, ale tu nie ma pola do interpretacji. Wystarczy spojrzeć na statystyki Steama żeby zobaczyć, że FHD i GPU sprzed połowy dekady to standard na komputerach. :reggie: 

 

  No w popularności obecnie są serie GTX a zaraz za nimi RTXy. Najniższe najpopularniejsze karty z serii GTX to jest odpowiednik mocy całego PS4 pro. A większość graczy obecnie siedzi na zwykłym bonku S, PS4 oraz Switchu :) Do tego masa osób dalej siedzi na X360 czy PS3. Wystarczy przejść się do jakiegokolwiek sklepu z wymianą gierek i zobaczyć ile tego jeszcze jest w obiegu. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Wystarczy przejść się do jakiegokolwiek sklepu z wymianą gierek i zobaczyć ile tego jeszcze jest w obiegu. 

 

Chyba nie w polsce, bo tutaj, to mało takich cexów czy temu podobnych sklepów. Znaczy się ja tego trendu w takich Kielcach nie widzę, bo tam też pomieszkuję. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Faka napisał:

 

Chyba nie w polsce, bo tutaj, to mało takich cexów czy temu podobnych sklepów. Znaczy się ja tego trendu w takich Kielcach nie widzę, bo tam też pomieszkuję. 

 

W całych Kielcach nie ma ani jednego sklepu z grami który prowadzi wymianę gierek? Jak nie to dobry pomysł na biznes, jak na Polskie warunki nie jest to małe miasto. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

W całych Kielcach nie ma ani jednego sklepu z grami który prowadzi wymianę gierek? Jak nie to dobry pomysł na biznes, jak na Polskie warunki nie jest to małe miasto. 

 

Były takie prywatne i ogólnie to prowadziły. Wysepki w galeriach w takim Echo i Korona, a teraz to tam żaden jeden zajawkowicz nie stoi. Ino tylko w Echo jest sklep Allplay i tyle. Pamiętam, że też na Sienkiewicza był sklep, co wymieniał gry, a teraz to nie wiem, czy coś tam żyje, czy nie żyje, więc za kolorowo to nie jest. 

 

No i mam deja vu w tym temacie :pawel:

Odnośnik do komentarza

Nie śledziłem teraz cen tak jak w czasie zakupu swojego cx'a, ale nie rozumiem tego zdziwienia obecnie. Inflacja, słaby złoty? Te 2-3 miesiące temu sytuacja nie była lepsza, a przeciętnego (55-65") OLEDa można było kupić w historycznie najniższych cenach. Więc o co chodzi?

Z moich obserwacji tak już to wygląda co roku. Najniższe ceny listopad-grudzień.

 

Odnośnik do komentarza

No wiem jak to działa w marketach. Najpierw w górę, żeby za chwilę wrzucić super obniżkę x zł taniej itd. Ale takiej różnicy za to samo nie widziałem odkąd śledzę te ceny. Z drugiej strony w tych marketach dodatkowe wielorabaty, głośniki, słuchawki itp. Jest jak jest. Ktoś pamięta ile kosztował C1 55 na premierę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.12.2021 o 17:23, PiPoLiNiO napisał:

Ustawienia nic nie zmienią. Temat o tym na forum av ma dziesiątki stron. Tak jest i tyle. Po prostu nie trafiłeś takiej sceny albo nie skumałeś, że się ściemniło. To robi bardzo subtelnie.

Na b7 było to mega irytujące, bo były seriale że 3 razy na godzinę tak robił. W b9 było już lepiej z tym. BX podobnie. W C1 prawie tego nie ma.

 

 

Tak wrócę do tego przyciemniania i niedawno dopiero odkryłem, że jak oglądam ten sam materiał ale z urządzenia zewnętrznego ( konsola, canal plus box ) to nie ma tego efektu. Niestety oglądanie np. Dune na tym tv to nic specjalnego, bo przyciemnianie często wystepuje, w serialu See również. Odpalam z konsoli i trzyma ten sam poziom cały film. Tak więc jakieś rozwiązanie jest, ale ofc trzeba specjalnie odpalać konsolę dla niektórych materiałów. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...