Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie byłeś czasem obrońcą led? emoji2960.png

 

Ja?

Nigdy, przenigdy. Musiałeś mnie z kimś pomylić :)

Nigdy nie byłem obrońcą zadnej z technologii, bo każda ma też swoje wady. 

 

Chociaż przyznam szczerze, że ja żadnych wad oleda nie widzę i jestem nim po prostu oczarowany. 

Wczoraj jeszcze zacząłem oglądać tych nowych Vikingów na netflixie i nie mogłem wyjść z podziwu jak genialnie prezentują się ciemne sceny. Wreszcie czarny, to jest czarny i nie ma żadnych rozświetleń itp. 

No i nareszcie mam telewizor, na którym jasne tło jest czyste. Do tej pory każdy mój TV LCD miał większy lub mniejszy DSE, co dało się zauważyć szczególnie w wyscigach na tle nieba gdy obracamy kamerą lub skręcamy. Podobny syf był w grach piłkarskich przy szybszym wykopie piłki na drugą stronę boiska. Teraz na oledziku jest idealnie i obraz w ruchu wygląda fantastycznie :)

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ceny nie wzrosły z powodu wzrostu jakości. Standardowo jest +20% jaśniej. Czyli realnie pewnie znowu 5-10%. Te ceny to raczej trudności z dostępnością elementów + inflacja + kurs euro. Tak czy siak, kto nie kupi teraz, będzie w czarnej dupie. Dziewczyna kupowała w wakacje 48 cali za 4400, a teraz 8400. Prawie 9k za 48 cali Chore

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sedrak napisał:

Ja ogólnie po zakupie topowego (chyba) LED jednak żałuję, że nie kupiłem OLED. Jednak kto wie co to będzie za 5-7 lat.

 

Ja zaś dam szansę miniLED-om w przyszłości - jeśli jest coś co bym chciał zmienić w moim TVku to jest to maksymalna jasność ekranu. O ile w jasnych grach nie ma problemu tak tam gdzie jest ciemno to jest słaba widoczność gdy świeci mi bezpośrednio w ekran. B8 ma dość niski peak brightness.

Odnośnik do komentarza

No ja Ci powiem, że jak u mnie świeci słońce to nic nie widzę na moim LED. Teraz mam rolety, więc sprawa wygląda trochę inaczej. Ja właśnie za te 5-7 jak będę wymienial myślę o micro czy mini LED.

Ale mój LED ma też plus. W cyberpunk jak w dzień wychodzę z zapyziałego motelu i słońce jebnie po oczach to HDR wypala rogówki ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie, czy ktoś z Was korzystał z reklamacji na uszkodzenia mechaniczne w przypadku waszych telewizorów? Chodzi mi o tę dodatkową z MediaExpert np. Chciałbym wymienić matryce i zastanawiam się jak cały proces wygląda, czy są jakieś sytuacje w których ktoś może mi odmówić wymiany.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, czy ktoś z Was korzystał z reklamacji na uszkodzenia mechaniczne w przypadku waszych telewizorów? Chodzi mi o tę dodatkową z MediaExpert np. Chciałbym wymienić matryce i zastanawiam się jak cały proces wygląda, czy są jakieś sytuacje w których ktoś może mi odmówić wymiany.

a co się stało dokładnie? Zarysowałeś / uderzyłeś? Piszesz o ubezpieczaniu czy dodatkowej gwarancji?

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, easye napisał:

a co się stało dokładnie? Zarysowałeś / uderzyłeś? Piszesz o ubezpieczaniu czy dodatkowej gwarancji?

 

Kotka zadrapała. Nie widać tego mocno, ale wolę skorzystać z tej dodatkowej ochrony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...