Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

A na ile lat masz to wykupione, bo to też chyba nie jest tak, że w razie czego wymieniają bez końca. Żeby nie było np tak, że teraz wymienisz przez ryski, których nie widać, a za 3 miesiące tv na podłogę spadnie.

Może wstrzymaj się do momentu, aż ubezpieczenie się będzie kończyć - o ile tak też można, bo w niektórych np wypłacają tylko część pieniędzy licząc amortyzacje.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, easye napisał:

A na ile lat masz to wykupione, bo to też chyba nie jest tak, że w razie czego wymieniają bez końca. Żeby nie było np tak, że teraz wymienisz przez ryski, których nie widać, a za 3 miesiące tv na podłogę spadnie.

 

Będzie się kończyć w tym roku, bo na 4 lata wziąłem.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, czy ktoś z Was korzystał z reklamacji na uszkodzenia mechaniczne w przypadku waszych telewizorów? Chodzi mi o tę dodatkową z MediaExpert np. Chciałbym wymienić matryce i zastanawiam się jak cały proces wygląda, czy są jakieś sytuacje w których ktoś może mi odmówić wymiany.

 

Najpierw dokładnie przeczytaj dołączoną dokumentację tzw. OWU bo masz jedną szansę zgłoszenia telefonicznego które jest nagrywane. Jeśli nie było czynnika trzeciego które doprowadził do tzw. "nieszczęśliwego wypadku" to spora szansa że odpowiedź ubezpieczyciela będzie odmowna.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Z racji faktu, ze opuściłem na jakiś czas swoje mieszkanie, to oled został. 
U panny jest 32 calowy HD, na oled trochę szkoda kasy było, bo bym celował tera w 65. Do tego fakt, ze tutaj tv gra cały dzień. W miarę spoko cena i stanęło na zakupie tego.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-xr-55x90j

Przywiozę swoje konsole i jakoś pójdzie. 
Ciekaw jestem przeskoku z oleda na to, ale lepsze niż nic. Jak to szło, tej czerni sie już nie da odzobaczyc :kaz:

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, czy ktoś z Was korzystał z reklamacji na uszkodzenia mechaniczne w przypadku waszych telewizorów? Chodzi mi o tę dodatkową z MediaExpert np. Chciałbym wymienić matryce i zastanawiam się jak cały proces wygląda, czy są jakieś sytuacje w których ktoś może mi odmówić wymiany.

 

Jak wyżej pisano - dokładna lektura OWU plus obstawanie przy tym, że przyczyna zarysowania była nagła, niespodziewana, niezależna od ciebie. Najczęstsza definicja: "nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, wskutek którego uszkodzeniu uległ ubezpieczony sprzęt, który w chwili tego wypadku był użytkowany zgodnie z instrukcją". I tu często wchodzą kruczki i wyciąganie z klienta informacji, które mu szkodzą - to że sobie porysujesz sprzęt przy np. przenoszeniu i tego nie rozwiniesz nie zostanie uznane, bo mogłeś go zabezpieczyć, ale np. sytuacja gdy opiszesz, że przy przenoszeniu wskutek nagłego zachwiania równowagi spowodowanego przelotem samolotu wojskowego nad domem niefortunnie stanąłeś krzywo i upuściłeś sprzęt - tu już tak :potter:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 

Update 03/04/2022: Sony released an update to include the full VRR support with firmware PKG6.1576.0180NAA. Past firmware versions like PKG6.1288.0155NAA included VRR support, but Sony said it wasn't the final firmware version, so you have to update it to this latest firmware to get the proper VRR support.

The Sony X900H has VRR support once you update it to the latest firmware. It's G-SYNC compatible as it works with an NVIDIA RTX 3060 graphics card without any screen tearing, including 4k @ 120Hz games. There aren't any of the flicker issues that the Sony X90J has either. 1080p and 1440p signals also work, but 1440p is upscaled to 4k. It works without any problems with the Xbox Series X, and because the Xbox supports both FreeSync and HDMI Forum VRR, it's confirmed that the TV supports HDMI Forum VRR as FreeSync doesn't work.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

 

Update 03/04/2022: Sony released an update to include the full VRR support with firmware PKG6.1576.0180NAA. Past firmware versions like PKG6.1288.0155NAA included VRR support, but Sony said it wasn't the final firmware version, so you have to update it to this latest firmware to get the proper VRR support.

The Sony X900H has VRR support once you update it to the latest firmware. It's G-SYNC compatible as it works with an NVIDIA RTX 3060 graphics card without any screen tearing, including 4k @ 120Hz games. There aren't any of the flicker issues that the Sony X90J has either. 1080p and 1440p signals also work, but 1440p is upscaled to 4k. It works without any problems with the Xbox Series X, and because the Xbox supports both FreeSync and HDMI Forum VRR, it's confirmed that the TV supports HDMI Forum VRR as FreeSync doesn't work.

Wyświetla już natywnie te 4k?

Mimo wszystko nadal VRR wyłączą strefy wygaszania, kolory może nie są już tak wyblakłe jak wcześniej, ale obraz nadal wydaje się ciut gorszy niż na zwykłym trybie gra.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Michał102 napisał:

U mnie też lipa. Po włączeniu jakiejś apki prosi o potwierdzenie umowy użytkownika, po czym wywala info o błędzie serwera.

Dopiero co kupiłem ten TV i już miałem dzwonić na serwis, ale skoro u Was też są problemy, to sam telewizor raczej jest sprawny. 

Spokojnie.Nie wiem czemu ale wydaje mi się że własnie że premiera hbo max ich zaskoczyła ilośćią wiary. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...