Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kanałów info unikać jak ognia, bo to rzeczywiście wypala i kumplowi oleda tak szlag trafił. Oglądali to zawsze rankiem z pół godziny przed pracą i po ok 2 latach były już mocne ślady na czerwonej planszy. 

Gry natomiast żadnych śladów nie zostawiły, a były katowane czesto, tylko różne tytuły na zmianę 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, starfik napisał:

Koledzy, a jak z tym wypalaniem OLEDów z 2021? Specjalnie się nad tym nie zastanawiałem, ale nowy TV i chłop zaczął grzebać w necie. Nie po to wydałem kupę kasy, żeby cykać się, że zostaną mi wypalenia po oglądaniu telewizji śniadaniowej, wiadomości z paskami, albo długich sesjach w jedną grę ze stałym UI. Jak to wygląda realnie?

Napierdalam gry, filmy i seriale (streaming ale z napisami ) i zero wypaleń po 1,5 roku telewizor kupiony wrzesień 2020 (lgcx 65 cali) Także jeszcze nie przekroczyłem magicznej bariery 2 lata ale tv mocno ekploatowany (srednio chodzi 6-7h dziennie jak nie ja to żona) . Z tym że ja NIE OGLADAM sportu i telewizji tradycyjnej (tvny tvp czy te info kanały). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Kanałów info unikać jak ognia, bo to rzeczywiście wypala i kumplowi oleda tak szlag trafił. Oglądali to zawsze rankiem z pół godziny przed pracą i po ok 2 latach były już mocne ślady na czerwonej planszy. 
Gry natomiast żadnych śladów nie zostawiły, a były katowane czesto, tylko różne tytuły na zmianę 

Nie wiem po co piszesz takie bzdury. Myślisz, że TV odróżnia prostokąt tv informacyjnej od prostokątu z wynikiem meczu w FIFA i jak rozpozna śniadaniówkę to załącza tryb wypalania? Szybciej wypali w grze bo jest 100% jasności.

Ale ogólnie to już nie wypali nigdzie przy obecnym poziomie zabezpieczeń jak nie będzie lecieć 24/h przez x miesięcy.
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:


Nie wiem po co piszesz takie bzdury.

 

Zluzuj majty kolego. 

Nie wypisuje żadnych bzdur, tylko tak po prostu było i tyle. Być może jest to kwestia wyświetlanego koloru paska. Jest on też wielki jak stodoła i zabezpieczenie w postaci pixel shifta niewiele tu pomaga. 

Hudy w grach są dużo mniejsze, często pół przezroczyste i nie walą oczojebnym kolorem. 

Odnośnik do komentarza
 
Zluzuj majty kolego. 
Nie wypisuje żadnych bzdur, tylko tak po prostu było i tyle. Być może jest to kwestia wyświetlanego koloru paska. Jest on też wielki jak stodoła i zabezpieczenie w postaci pixel shifta niewiele tu pomaga. 
Hudy w grach są dużo mniejsze, często pół przezroczyste i nie walą oczo(pipi)nym kolorem. 

Nic nie muszę luzować. Po prostu ile można pie** w kółko bzdur o wypalaniu. Robicie ludziom wody z mózgu i potem zamiast kupić porządny sprzęt, to kupują jakieś (pipi) w markecie które im sprzedawca wepchnął.

Najwięcej o wypalaniu OLED mają do powiedzenia ciągle Ci którzy nigdy go nie mieli w domu.

Jak miałeś jeden z drugim OLED i Ci się wypalił to wrzuć zdjęcia. Nie kumpla, nie kumpla brata siostry, nie Czesia spod sklepu. Twój prywatny TV. A potem jeszcze daj zdjęcie wypisu serwisowego LG, że odmawia wymiany wypalonej matrycy.

A jak nie macie nic z tych rzeczy to przestańcie w końcu pie** te głupoty.
Odnośnik do komentarza

Cały czas jesteś napięty jak baranie jajca. Ja nie robię dramy, że oledy się wypalają i mnie osobiście pewno nigdy się nie wypali. 

Jednak trzeba mieć jakąś świadomość jaki typ sprzętu się ma i trochę o niego zadbać.

Jak ktoś w koło oglada wypalające rozum kanały info, to telewizor też się wypali. Taka jest już jego specyfikacja i jak cały czas będzie wyświetlał czerwony pasek, to nie ma siły by w tym miejscu piksele zużywały się tak samo jak w pozostałych obszarach. 

 

Ja rozumiem, że oled to w tej chwili najlepszy z możliwych TV i dlatego sam go kupiłem, oraz namówiłem do niego kilku kolegów, ale do jasnej anielki - nie jestem dżichadystą by za niego umierać i wojować w internecie. Jestem świadom jego ograniczeń i nie będę nikomu wmawiał, że ich nie ma. Poki co nie powstała jeszcze technologia idealna. 

 

Odnośnik do komentarza

Bo co nie wejdę tu co jakiś czas, to jest ta sama bezsensowna gadka. I zawsze to samo, gdzieś ktoś coś od kogoś. Wiedza z niewiedzy to bez wartości zdanie. Powinno być banowane pisanie czegokolwiek bez wiedzy i doświadczenia. Filmiki z YT to nie wiedza.

Dla mnie każdy kto pisze o wypaleniu, nie mając TV i takowego wypalenia jest zwykłym debilem.

Przez takich ludzi temat jest rozdmuchany do granic paranoi. Stąd co chwile bezsensowne pytania.

Najlepsze jest to, że każdy pisze o wypaleniu, a prawdziwe problemy typu banding i zafarbuję są pomijane, i potem jest zdziwko w domu.

Odnośnik do komentarza

Ale Ty żeś jest uparty. 

Piszesz mi tak, jakbym głosił tezę "nie kupujcie oledow bo na pewno się wypalą". 

Ja tylko napisałem, że taki przypadek może się zdarzyć. 

Ziomkowi wypalił się B7 no i trudno... oglądał go jeszcze długo potem, bo ślady pasków było widać jedynie na planszach testowych. Teraz zmienił na C1 i jest zadowolony, z tym, że ma już większą świadomość jaki to typ technologii i starają się nie oglądać dłuższy czas materiałów, które takie wypalenie może spowodować. 

 

No i skoro twierdzisz, że problem wypalenia nie istnieje i nie ma możliwości by powstał, to dlaczego sam producent w instrukcji mnie przed nim ostrzega? 

Odnośnik do komentarza

Na początku, kiedy kupiłem mojego B8 cztery lata temu zwracałem uwagę żeby nie oglądać dzień dobry TVN :) Po czterech latach i 9000h świecenia ( w większości na jasności automatycznej ) na żadnych planszach ani nigdzie nie widać żadnych śladów wypalenia - następny tv to również będzie oled, kiedy patrzę nawet na topowe LCD to mam odruch wymiotny.

Odnośnik do komentarza
Ale Ty żeś jest uparty. 
Piszesz mi tak, jakbym głosił tezę "nie kupujcie oledow bo na pewno się wypalą". 
Ja tylko napisałem, że taki przypadek może się zdarzyć. 
Ziomkowi wypalił się B7 no i trudno... oglądał go jeszcze długo potem, bo ślady pasków było widać jedynie na planszach testowych. Teraz zmienił na C1 i jest zadowolony, z tym, że ma już większą świadomość jaki to typ technologii i starają się nie oglądać dłuższy czas materiałów, które takie wypalenie może spowodować. 
 
No i skoro twierdzisz, że problem wypalenia nie istnieje i nie ma możliwości by powstał, to dlaczego sam producent w instrukcji mnie przed nim ostrzega? 

Przeczytaj to co napisałem kilka razy i będziesz wiedział, że nie kierowałem tego stricte do Ciebie. Chyba, że występujesz w liczbie mnogiej. Zobaczysz też, że nie pisałem nic o braku możliwości wypalenia, bo takowe oczywiście istnieje.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...