Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem resetu, odłączania od prądu itp. i nic to nie daje. 

Podpiąłem też do neta kablem, oraz próbowałem z innym routerem (hot spot z fona) i też lipa. 

Net ogólnie w TV jest, bo działa przeglądarka i ta aplikacja tvpisu, no ale tego co najbardziej potrzebne, czyli youtube i netflix zainstalować nie mogę 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Michał102 napisał:

Próbowałem resetu, odłączania od prądu itp. i nic to nie daje. 

Podpiąłem też do neta kablem, oraz próbowałem z innym routerem (hot spot z fona) i też lipa. 

Net ogólnie w TV jest, bo działa przeglądarka i ta aplikacja tvpisu, no ale tego co najbardziej potrzebne, czyli youtube i netflix zainstalować nie mogę 

Nie bój nic.Nic już nie resetuj, u mnie znowu sklep nie działa. Ewidentnie mają problemy na serwerach. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Warto robić upgrade z C8 do C1? Te wszystkie nowe technologie jak VRR, ALLM, 4K/120, mniejszy input lag są warte dopłaty 2K? Może jest jeszcze coś o czymś zapomniałem, bo sama jakość obrazu jest chyba porównywalna?
 

Pytam, bo jak zobaczyłem ceny nowych modeli to się trochę przeraziłem, a do tego mam kupca na mój obecny :p

Odnośnik do komentarza

VRR to jest gejmczendżer i choćby tylko dla niego warto zmienić :)

 

Co do tych niedziałających apek, to one działają póki ich nie odinstalujecie i spróbujecie zainstalować ponownie. U mnie przestało działać tylko wyszukiwanie glosowe na pilocie, więc myślałem, że coś się poknociło i postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne. Od tego czasu nie działa mi netflix i youtube, bo po prostu nie da się ich zainstalować przez brak możliwości wyswietlenia umów użytkownika, które są chyba pobierane z serwerów LG

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Starh napisał:

Kumpel szuka jakiegoś budżetowego tv do swojej konsolki. Kwota do 2500 zł.

 

Sam mam Oleda, ale rozumiem ze nie każdy tyle gra i nie potrzebuje takiego tv. Nie orientuje się w ogóle jeżeli chodzi o budżetowe tv. Jakieś propozycje?

Zależy co potrzebuje. 

Jeśli typowo do gier i lubi FPS, to albo LG, albo Samsung za najniższy input lag. 

W UK budżetowy Samsung AU9000 ma nawet VRR i 120Hz w 1080p. 

Jeśli tani TV, na którym czasem się coś pogra, to cokolwiek, ale Hisense ma dobre recenzje. 

 

Generalnie do dzisiejszych konsol najbardziej przydatny wydaje się VRR. Niektórzy też zachwalają ten upłynniacz samsunga, ale inni go wyśmiewają. 

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/variable-refresh-rate

Odnośnik do komentarza

Poleci ktoś parę dobrych monitorów do ps5?

 

Max 1500 zł, najlepiej info z pierwszej ręki i własnego doświadczenia :)

 

@Suavek ty masz monitor MSI, no nie? jaki model?

 

A co myślicie o czymś takim?

 

https://www.x-kom.pl/p/680413-monitor-led-27-dell-s2722qc.html

 

https://www.x-kom.pl/p/677070-monitor-led-24-benq-mobiuz-ex2510s.html

 

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, beardo0 napisał:

@Suavek ty masz monitor MSI, no nie? jaki model?

Mam MSI Optix MAG251RX. Pisałem trochę o nim w dziale PC i w sumie wiele się od tego czasu nie zmieniło.

 

Ale to 24 cale, co większości osób dziś nie usatysfakcjonuje. Dla mnie osobiście to najbardziej optymalna wielkość, bez kompromisów, do pracy i do gier. 4K przy moim wzroku nie potrzebuję, wystarcza mi FHD. 240Hz na PC działa pięknie, 60 FPS na konsolach w porządku, a 30 FPS wszędzie będzie bolesne dla oczu, ale zakładam, że takich cyrków na PS5 już nie uświadczymy... (prawda? prawda...?)

 

Generalnie TV już nie używam. Wszystkie konsole podłączam do tego monitora, bo i kolory są bardzo przyzwoite, a wygoda grania na fotelu lepsza niż na kanapie w moim przypadku. Jestem zadowolony, no ale PS5 nie testowałem.

 

Co jednak muszę podkreślić, to że nie ma co oszczędzać na monitorze. Jak zerkniesz do powyższego tematu w dziale PC, to zobaczysz, że tygodniami kombinowałem i testowałem różne tańsze (poniżej 1500zł) warianty i zawsze byłem z czegoś niezadowolony, nawet przy dobrze ocenianych modelach. Dopiero ten nieco droższy MSI okazał się strzałem w dziesiątkę. Zadowolony jestem do tej pory, żadnych bad pixeli, ani innych dziwadeł. Mam nadzieję, że mi długo posłuży.

 

Przy researchu wspomagałem się m.in. tą stroną. Może też coś Ci podpowie - https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/ps5

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...