Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, number_nine said:

706 zamówiony :banderas:promka trochę mniejsza niż ostatnio, ale wjechało mi FOMO więc nie chciałem dłużej zwlekać. We wtorek ma być odbiór, ciekawe ile mi zejdzie na konfiguracji i czy w ogóle coś odpale w tygodniu :D 

 

Hehehe no czesc. Jaram sie strasznie, to mój pierwszy intymny kontakt z Oledem i ryje mozg. FH5 jak wygląda :sadkek: Ambilight tez poki co mega robi wrażenie w trakcie gry, nocka będzie zarwana w opór. 

IMG_20220930_185335.jpg

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.09.2022 o 22:43, Bartg napisał:

 

Hehehe no czesc. Jaram sie strasznie, to mój pierwszy intymny kontakt z Oledem i ryje mozg. FH5 jak wygląda :sadkek: Ambilight tez poki co mega robi wrażenie w trakcie gry, nocka będzie zarwana w opór. 

IMG_20220930_185335.jpg

ja jutro odbieram, do weekendu może zdążę wszystko poustawiać, a przyszłym tygodniu urlop więc będą intensywne testy :D 

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, number_nine said:

ja jutro odbieram, do weekendu może zdążę wszystko poustawiać, a przyszłym tygodniu urlop więc będą intensywne testy :D 

Ustawiania trochę jest, największa wada telewizora jak dla mnie do tej pory to zdecydowanie przekombinowane i nieintuicyjne menu. Ustawień jest mnóstwo, ale część jest zdecydowanie za bardzo schowana w 17tym podmenu.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bartg napisał:

Ustawiania trochę jest, największa wada telewizora jak dla mnie do tej pory to zdecydowanie przekombinowane i nieintuicyjne menu.

No właśnie widziałem sporo takich opinii, więc jestem na to przygotowany :D byle udało się ustawić raz i zapomnieć, bo w obecnym tv praktycznie przy każdej grze muszę osobno zmieniać ustawienia obrazu. Sprawdzałeś dźwięk z głośników tego tv? Ludzie piszą, że jest zaskakująco dobry jak na wbudowane głośniki, więc jestem mega ciekawy jak to faktycznie wygląda 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, number_nine said:

No właśnie widziałem sporo takich opinii, więc jestem na to przygotowany :D byle udało się ustawić raz i zapomnieć, bo w obecnym tv praktycznie przy każdej grze muszę osobno zmieniać ustawienia obrazu. Sprawdzałeś dźwięk z głośników tego tv? Ludzie piszą, że jest zaskakująco dobry jak na wbudowane głośniki, więc jestem mega ciekawy jak to faktycznie wygląda 

 

Ustawiłem sobie presety pod filmy, YT i gierki i póki co tylko przy sprawdzaniu RDR2 musiałem zmieniać ustawienia, ale to przez zwalony HDR, który trzeba było wyłączyć. Do tego ambilight w trybie gra i jest legancko tego ;)

Tak faktycznie dźwięk jest zaskakująco dobry, niby mały głośniczek niskotonowy, a gra minimalnie lepiej w sumie niż budżetowy soundbar Sony jak dla mnie (więcej basu).

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Bartg napisał:

Tak faktycznie dźwięk jest zaskakująco dobry, niby mały głośniczek niskotonowy, a gra minimalnie lepiej w sumie niż budżetowy soundbar Sony jak dla mnie (więcej basu).

Czytałem, że da się używać jednocześnie wbudowanych głośników i zewnętrznych podpiętych pod jacka, ja wciąż używam starego 2.1 od logitecha, mają chyba z 15 lat :D więc będę musiał obczaić wszystkie opcje. Do filmów do w sumie średnio zależy mi na jakimś wypasionym dźwięku, jak oglądam coś sam, to i tak ze słuchawkami, gry to tylko tak :) 

Odnośnik do komentarza

Orientuje się ktoś o co chodzi z szarością w Samsungu QE65S95B? Że niby wyłączony a te kropi i tak się wzbudzają. Chciałem go kupić i wstawić do bardzo, bardzo jasnego salonu. Czasem słońce będzie padać bezpośrednio na ekran. Jakoś się nie zepsuje tv w takich warunkach?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, creatinfreak napisał:

Nie zepsuje, ale czerni nie będzie. Po prostu gdy pada na niego słońce to odbija się od kropek kwantowych i wygląda jakbyś oglądał na ips. W ciemnym będzie idealna czerń.

A w "zwykły" OLEDzie to w takich warunkach będą po prostu refleksy?

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, creatinfreak napisał:

Tak, a czerń będzie czarna. Ale i tak jeżeli w większości oglądasz w nasłonecznionym pomieszczeniu to lepiej będzie jasnego LCD niż pójscie w OLED.

Dzięki. Wezmę to pod uwagę.

 

Myślałem że upiekę 2 pieczenie na 1 ogniu. W nocy i czasem wcześnie rano ( 5- max do 7 ) coś jest oglądane i w tym czasie to by mi zależało na jakości obrazu. W ciągu dnia to dzieciaki bajki oglądają, ewentualnie jakieś krajobrazy włączamy ale wtedy każdy jest zajęty swoimi sprawami i tak tylko się zerka, a ostatnio nawet nie włączamy w ogóle, ewentualnie jakaś muzyka. 

Odnośnik do komentarza

Nie no w takim wypadku OLED i to jezeli stać to qd OLED. Ja też mam tv OLED na przeciwko wielkiego okna i jak ja używam to jest przeważnie wieczór bądź mam rolety zasłonięte. Jak żona czy dzieci to im to przy m jak miłość czy bajkach nie robi czy się coś odbija czy nie. 

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy takiego QD OLEDA to sobie do pokoju nie wziąć. Plebs w postaci rodziny to i tak nie doceni, a pewnie zostawią ekran wyboru profilu w Netflixie na pół dnia i po tv. Im wstawię jakąś mantę 75 cali i będzie dobrze.

 

Poza tym to jebane słońce. Cały dzień pochmurny. Ale refleksy na tv i tak są. To mówię. Zagram sobie chwilkę na PC. No i chuj. Jak dojebało to prosto w ryj i monitor. Zamuruje te okna w pizdu. Ściany jebnę na czarno.

Odnośnik do komentarza

A co sądzicie o tym Samsungu?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe50qn91b-neo-qled-uhd-144hz-miniled-tv-2022

Niestety Filipek co był wyżej ma szeroko nóżki i mi nie wejdzie na stoliku :(

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, czapa napisał:

A co sądzicie o tym Samsungu?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe50qn91b-neo-qled-uhd-144hz-miniled-tv-2022

Niestety Filipek co był wyżej ma szeroko nóżki i mi nie wejdzie na stoliku :(

Może zmiana stolika wchodzi w grę? ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...