Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Jakim napisał:

No to podpowiedz nad jakimi modelami się rozglądasz?

Rozglądam, to za dużo powiedziane, dopiero zaczynam robić reaserch na co w ogóle zwracać uwagę :) I zastanawiam się jakie braki może mieć taki tani model, poza wspomnianym hdmi 2.1 i bajerami które dodaje. Albo co więcej dodaje model 706, o którym pisałeś

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-oled-55oled705-4k-120-android-ambilight-3-tv-procesor-p5-2021

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, number_nine said:

Rozglądam, to za dużo powiedziane, dopiero zaczynam robić reaserch na co w ogóle zwracać uwagę :) I zastanawiam się jakie braki może mieć taki tani model, poza wspomnianym hdmi 2.1 i bajerami które dodaje. Albo co więcej dodaje model 706, o którym pisałeś

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-oled-55oled705-4k-120-android-ambilight-3-tv-procesor-p5-2021

 

To jest starszy 705 tego i tak nigdzie nie kupisz już ;)

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, creatinfreak napisał:

Najlepiej jak ustalisz sobie budżet i wielkość, dopiero pod to dopasować tv.

no właśnie jest problem z ustaleniem budżetu, jak widzę na 55 calowych oledach różnice po kilka tysi :D dopłacić moge, ale do czegoś, co faktycznie mi się przyda. Ale pewnie będę celował w okolice 5k

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, number_nine napisał:

No ja jakoś gram bez tego i żyję, więc jakieś argumenty za tym, że to mus? Ziomek ma tv z tymi bajerami i na ps5 nawet z tego nie korzysta, bo albo mu sie coś krzaczyło w obrazie, albo nie widział różnicy. z nie kupował budżetowego modelu 

Są gry jak na przykład Wreckfest gdzie VRR robi niesamowitą robotę. 

 

Druga sprawa, że decydując się na nowy sprzęt warto czasem dopłacić i brać opcję bardziej przyszłościową. Nigdy nie wiadomo, czy w połowie generacji nie wypuszczą jakichś koksów. Ja za czasów PS4 kupiłem nowy telewizor 1080p, bo "na hui mnie te czteryka". Potem zmieniłem konsolę na PRO i plułem sobie w brodę, że jednak od razu nie kupiłem lepszego TV. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Michał102 napisał:

Są gry jak na przykład Wreckfest gdzie VRR robi niesamowitą robotę.

To jest właśnie argument, który do mnie zupełnie nie trafia ;) Pojedyncze gry, w których te opcje robią robotę. Przyszłościowe podejście rozumiem, bo dlatego też kupiłem w 2017 tani tv ale z 4k i jadę na nim do dziś. Ale przeskok z 1080 do 4k uważam za o wiele większy, niż z tv z vrr i bez vrr. Tak czy siak "problem" hdmi 2.1 rozwiązał się sam, bo od przyszłego roku już chyba i tak nie będzie się dało kupić modelu bez niego :D 

6 godzin temu, creatinfreak napisał:

Teraz wielkość czy jakość? I czy używany bardziej w dzień w nasłonecznionym pomieszczeniu bądź noc/ rolety?

Biorę pod uwagę tylko 55 cali. Używany tak i tak, ale ja jestem przewrażliwiony na punkcie odbić w tv więc dążę do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia kiedy coś oglądam/gram. Wiem co miałeś na myśli, oled=lustro ;)

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, number_nine napisał:

To jest właśnie argument, który do mnie zupełnie nie trafia ;) Pojedyncze gry

 Zauważ tylko, że póki co nie dostaliśmy jeszcze żadnej prawdziwie next genowej gry, a mimo to te konsole już ledwo zipią przy 60 klatkach. 

Jak już zrobią coś bardziej wymagającego, to dropy będą zmorą i VRR może się tu na prawdę przydać 

Odnośnik do komentarza

Póki co moim faworytem jest Philips 706. Cena ok, no i wygrywa Ambilightem. Jestem fanem świecidełek, tv będzie stał przed dużą, białą ścianą więc myśle, że by sie tam sprawdził ten bajer. Szkoda, że przegapiłem ostatnią promke, gdzie był tysiaka taniej, ale podobno ten model często można wyrwać na promce.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, number_nine napisał:

Póki co moim faworytem jest Philips 706. Cena ok, no i wygrywa Ambilightem. Jestem fanem świecidełek, tv będzie stał przed dużą, białą ścianą więc myśle, że by sie tam sprawdził ten bajer. Szkoda, że przegapiłem ostatnią promke, gdzie był tysiaka taniej, ale podobno ten model często można wyrwać na promce.

Ile za tego 706 znalazleś?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Jakim napisał:

Ile za tego 706 znalazleś?

W weekend bodajże w euro rtv był za 4,5k

A co do promek, to jeszcze po drodze będzie black friday, który w ostatnich latach jest black week'iem, więc może sie uda coś wyrwać, o ile wytrzymam tak długo :D 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza

4 i pół to dobra cena. 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55b13la-tv-4k-100hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos?gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3f15wYxAaEBA0Q0aPjkYORuqbIdbR5tC4lT6ZJdq0RAzUtD7xKA2iAaAkTrEALw_wcB 

ten model do grania jest nawet lepszy niż philips i kosztuje lekko mniej. No, ale nie ma ambilight jeśli na tym ci zależy.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, number_nine napisał:

Póki co moim faworytem jest Philips 706. Cena ok, no i wygrywa Ambilightem. Jestem fanem świecidełek, tv będzie stał przed dużą, białą ścianą więc myśle, że by sie tam sprawdził ten bajer. Szkoda, że przegapiłem ostatnią promke, gdzie był tysiaka taniej, ale podobno ten model często można wyrwać na promce.

Na białej ścianie będzie ideolo, sam mailem jeszcze rok temu. Można go dopasować do obrazu w tv, do muzyki i ogólnie jest tam parę opcji jego ustawienia. Teraz trochę mi tego brakuje i zastanawiam się nad przystawką z Ali ale 3 bomby trzeba wywalić i sam nie wiem jak się sprawdzi. Gdzieś wyżej dawałem linka do przystawki z kamerką co zczytuje obraz z panelu. Są też bez kamerki ale tylko pod androida więc LG odpada a w tym za 3 bomby nie piszą czy webOs obsługuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...