Skocz do zawartości

Snow*Runner


Patricko

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, LukeSpidey napisał:

Z całym szacunkiem, ale grać z kabiny i pomijać tę hipnotyzującą mechanikę walki podwozia z błotem to tak jakby oglądać finał MŚ w piłce nożnej z zerowego kąta przez lornetkę na telewizorze sąsiada po drugiej stronie ulicy. No niby można, ale po co. 

Zgadzam się, widok z kabiny zabiera cały fun z tej gry dla mnie. Gram mając kamerę zawsze trochę z boku po lewej stronie a z wnętrza jedynie na krótkie chwile.

 

45 minut temu, Boomcio napisał:

Nie, no nie przesadzaj; widok z kabiny ma swoje ogromne plusy nie wspominając o większej immersji np wykonując zlecenie w całości tylko z kabiny (dołączanie przyczepy,  załadunek itp).

Jak się przestawisz, to nie ma powrotu.

Tu bym się zgodził ale tylko i wyłącznie grająć z pełną swobodą na VR  i wystawiając łepetynę na zewnątrz co by popatrzeć na zadek. Kręcenie jedną gałą kołami i drugą głową plus przybliżanie tą samą gałą co skręcanie jest ułomne.

Oczywiście każdy gra jak lubi i dobrze że jest wybór.

W maju zacznę przygodę ponownie od początku

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.04.2022 o 17:01, Boomcio napisał:

 

Nie, no nie przesadzaj; widok z kabiny ma swoje ogromne plusy nie wspominając o większej immersji np wykonując zlecenie w całości tylko z kabiny (dołączanie przyczepy,  załadunek itp).

Jak się przestawisz, to nie ma powrotu.

Mogę się zgodzić,lecz używając tylko widoku z kabiny myślę, że raczej nie da się grać. Zbyt często na trasie są jakieś miejsca gdzie widok 360 stopni zwyczajnie umożliwia dany fragment trasy pokonać. No chyba, że ktoś jest takim prosem i ma takie wyczucie gabarytu pojazdu to jest :master:.

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.04.2022 o 23:41, Wooyek napisał:

 

Co mają mówić o HDR? Mi się gra włącza w Dolby Vision, kiedyś włączała się z HDRem 

Pewno grasz na Xboxie, a tam praktycznie każda gra ma HDR. Albo jest natywny HDR/Dolby Vision, albo "sztuczny" Auto HDR. Ten drugi często robi zadziwiająco dobrą robotę i ciężko go odróżnić od natywnego. 

 

Co do samej gry, to chętnie obadam ponownie. Kiedyś już miałem podejście, ale jakoś się odbiłem głównie przez brak 60 klatek. 

Odnośnik do komentarza

Zapowiadali właśnie tego typu aktywności, ja cieszę się że mapa jest zielona. Generalnie dość słabo wygląda dodawanie  dostępnych ciężarówek, sytuację ratują trochę mody ale to wiadomo że tylko część ma sens jak nie są przesadzone. Nie żałuję ani złotówki na tą grę plus dwa sezony ale obniżyli loty w stosunku do podstawki. Teraz najbardziej jestem ciekaw aktualizacji pod nowe konsole i wykorzystania Dualsensa.

 

,,Pewno grasz na Xboxie, a tam praktycznie każda gra ma HDR. Albo jest natywny HDR/Dolby Vision, albo "sztuczny" Auto HDR. Ten drugi często robi zadziwiająco dobrą robotę i ciężko go odróżnić od natywnego.''

 

Pytanie do Michał102, czym ta opcja z XBOXA różni się od ,, HDR zawsze włączony'' na PS5 i TV?

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

O takich "pierdach"i upiększaczach mówię. Mogli by lepiej zrobić błoto/śnieg lecące z pod kół. Ja serio bym chciał tryb 1080 30 fps i na maxa podkręcić grafę. Nie potrzebuję 4k wolę więcej detali :master:. Gram od premiery w ten tytuł,mam oba sezony wykupione. I tak jak w czasach PS4 mówiłem,że to jedna z ładniejszych gier. Tak chciałbym mocnego boosta grafiki w patchu na obecną generację. Gra się mi trochę jednak przez te ponad 300h opatrzyła.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, rah napisał:

Jasne, ale 4k nierówne 4k, na nowych konsolach mogło by być właśnie więcej i lepiej chyba w tym 4k? I o tym dżwignięciu mówimy, a fps to ostatni element który tu coś zmieni w odbiorze.

Wiadomo, że gra 4K/60 wygląda lepiej niż 4K/30+ lepsze tekstury. 

Odbiór gier w 60 klatkach jest lepszy, niż w 30. 

Sam testowałem na Xboxie Series X i LG OLED takie gry jak chociażby Forza Horizon 5, Elden Ring, Assasins Creed Valhalla czy CP 2077. Każda z nich wygląda lepiej w trybie performace. Każda. 

30 klatek rucha wizualny odbiór gry, nawet z lepszymi teksturami. 

A co to patcha, to zapraszam do Wrackfesta przed i po next genowej łatce. Zobaczysz co z grą robi natywne 4K/60 i dobry HDR vs poprzednie 30 klatek bez HDRa. 

 RT w otwartym świcie mhmmm na pewno :reggie:

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie gry które wymieniłeś jak najbardziej zyskają na płynności: Forza wiadomo jak każda gra wyścigowa z uczuciem prędkości, Assassin jak każda gra gdzie trzeba kręcić kamerą z szybkością ,,światła'' walcząc z grupami przeciwników czy skacząc na tempo w biegu na różne strony itd.  Przy tych grach to Snowrunner praktycznie stoi w miejscu wręcz usypia co niektórych i dlatego uważam że zamiast fps to wolałbym te zasoby przeznaczyć w fizykę, tekstury czy detale ale każdy ma swoje priorytety i nie zamierzam nikogu tu przekonywać a tylko napisałem co dla mnie było by ważniejsze w tej akurat grze. Taka luźna wymiana życzeń. A o RT to ja nic nie pisałem to chyba nie do mnie.  Bez względu na wszystkie te detale gra jest TOP oczywiście dla mnie.

Tak na koniec to niedługo sami ocenimy jak wypadł update do nowej generacji.

Edytowane przez rah
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Hubert249 napisał:

Wciskanie guzika raz, zamiast trzy? :reggie: 

Nie czaje Cię,ale nie próbuje zaczić też. Upojenie wódeczka nie wpływa dobrze na kojarzenie faktów. Aczkolwiek uważam, że skipowanie czasu o 6 h to za dużo. Np o 6 rano jeszcze ciemnawo i mgliście jest,ale o 9 już jest w słoneczku przyjemnie. Takie fanaberie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...