Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ukukuki napisał:

No ja kupiłem PS5 Slim pod premierę GTA6 ale chyba poleci po 3 tygodniach na portal aukcyjny bo to sensu nie ma. Lepiej już będzie poczekać te 6 miesięcy na port na PC. 

Akurat pod GTA bym zostawił konsolę.

Na PC jak zwykle będzie random bullshit go i łatanie 2 lata żeby dało się grać.

Odnośnik do komentarza

Planuje w przedziale maj-lipiec zrobić upgrade kompa. Jako, że mój piec ma już ponad 9 lat to za wiele rzeczy mi się z niego nie przyda. celuje w coś w okolice 6-7K. 

Służyć będzie do grania, emu, odpalania YT i forumka. 

 

Wstępnie myślałem o czym mniej więcej takim, ewentualnie zamiast 7900XTX dać 7900XT, ale mogę być na złym topie. I pewnie cokolwiek będzie kosmicznym przeskokiem z mojego GTX 970. 

 

https://proline.pl/?n=jaki-komputer-do-gier-za-7000-zl  https://proline.pl/koszyk/19aaabc3

 

Granie w 4K i bajery jak ray tracing itd mnie nie kręcą, ale wolę  nie brać czegoś, co za 2 lata będzie przestarzałe i do wymiany dlatego ten XTX wydawał mi się w miarę sensowną opcją.

Jak kompletnie zły trop, to dajcie proszę znać.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Dante napisał:

Planuje w przedziale maj-lipiec zrobić upgrade kompa. Jako, że mój piec ma już ponad 9 lat to za wiele rzeczy mi się z niego nie przyda. celuje w coś w okolice 6-7K. 

Służyć będzie do grania, emu, odpalania YT i forumka. 

 

Wstępnie myślałem o czym mniej więcej takim, ewentualnie zamiast 7900XTX dać 7900XT, ale mogę być na złym topie. I pewnie cokolwiek będzie kosmicznym przeskokiem z mojego GTX 970. 

 

https://proline.pl/?n=jaki-komputer-do-gier-za-7000-zl  https://proline.pl/koszyk/19aaabc3

 

Granie w 4K i bajery jak ray tracing itd mnie nie kręcą, ale wolę  nie brać czegoś, co za 2 lata będzie przestarzałe i do wymiany dlatego ten XTX wydawał mi się w miarę sensowną opcją.

Jak kompletnie zły trop, to dajcie proszę znać.

 

Jak masz dysk ze starego kompa to dołóż do procka, będzie trochę słaby w zestawieniu z XTX. No i fajnie jakby chłodzenie udało się wymienić na Fortis 5. Zasilacz też chyba za słaby do XTX.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu myślałem żeby kupić laptop dla żony, ale ona powiedziała, że bardziej jej pasuję tablet. Myślałem o Tablet SAMSUNG Galaxy Tab S9 FE 10.9. Dodatkowo ja w pracy korzystam z wielkiego i nieporęcznego Legiona Lenovo. Zastanawiam czy właśnie też nie przerzucić się na coś takiego. Pewnie da się podpiąć klawiaturę i myszkę? Głównie chodzi o pisanie umów w Wordzie, przeglądanie PDFow oraz WWW. 

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

I ja dołączam do rasy panów :master:

 

Brakuje tylko AiO na procka, ale to kupię sobie na dniach, bo nie było na stanie mnie interesującego.

 

 

Screenshot_20240314_124629_Samsung Internet.png

 

A, no i nie mam jeszcze monitora, więc na razie będzie pod C9 podłączone, ale docelowo wjedzie Alienware AW3423DWF

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 2
  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jakoś nie mam przekonania do czerwonych, wiem, że te procki w testach dobrze wypadają, ale nie potrafię wytłumaczyć dlaczego wolę Intela xD

 

Poza tym, jakbym planował grać w FHD to może prędzej, czy w 4K lub UWQHD jest jakaś różnica w tych procesorach? Przypuszczam, że znikoma lub żadna. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Mimo, że nie do mnie, to się dorzucę do ankiety. Na początku zostawiłem, ale że stały nie włączane przez kilka miesięcy to najpierw poleciał X, a potem PS5. PS5 dłużej zostawiłem z myślą o eksach, ale jak się potwierdziło, że wszystko idzie na PC to już nie było powodu, żeby trzymać, chociaż nie powiem, od Szaraka każdy plej włącznie ze slimami i Pro do końca generacji był i jakoś tak dziwnie po większości życia spędzonej z plejakiem w chacie było zostać bez, no ale ponad rok nie włączałem, więc trzeba było się rozstać. Jeszcze jakby chociaż ładne było i jako ozdoba pod TV, no ale tu też nie pykło.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

ja tam PS5 zostawiłem bo z reguły nie chce mi się czekać na fajne gierki aż wyjdą na PC. W kolejce na najbliższe miesiące jest nowy Final i Project Eve. z GTA tez nie bede czekal 2 lata, gdy wszyscy na forum beda ogrywać, nawet jak miałbym się męczyć w 30 fpsach.

Do tego oczywiście Nintendo (podstawa dla exow i indyków), jasne można tez ogrywać na PC - ale uwielbiam tą konsole i tryb HandHeld.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem graficznym pojebem (nawet na konsolach do każdej gierki se inaczej opcje obrazu na TV ustawiałem) no i że tak powiem, dla mnie powrotu już nie ma. Już nawet pomijając RT, wyższe ustawienia, fpsy (chociaż to też jest pojebane, jak oko przywyknie do okolic 100+ to zjazd na 60 to jak z 60 na 30) to najbardziej mi robi jakość i stabilność obrazu - wysoka rozdziałka + DLSS i wszystko jest czyste jak łezka, nic nie migocze itd.

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo, ale fakty są tez takie, ze większość gier życia przechodziłem na konsoli Sony.

Nawet jak miałem wyjebanego Peceta ^^. Jasne - trafily w koncu na PC, ale po 2-3 latach? Trochę długo.

Pomijam już fakt,ze ich studia akurat potrafią robic cuda na tym kawałku plastiku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...