Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że 50fps to dużo za mało i oczy krwawią i nie da się grać, ale 25fps w Bloodborne to było OK, nie trzeba było oczu przyzwyczajać przez 30min przed sesją i nie trzeba było unikać gier w 60fps do czasu skończenia tego tytułu. GOTY i szkoda, że inne gry FROM nie są takie jak Bloodborne. :yao:
Ludziom w dupach się chyba poprzewracało od nadmiaru Digital Foundry. 

 

 

A tak z innej beczki, to znalazłem fajny kanał o Elden Ring na YT. Koleś ma chyba najlepsze tutoriale do poszczególnych questów, a ostatnio wrzucił fajny Walktrough. Chłopak skupia się głównie na wszystkich questach, czerwonych NPC i "missables" bez marnowania czasu na nagrywanie jazdy konno. Drugie przejście robię w 100% z opisem i ten jest chyba najlepszy. Poradnik od FightingCowboy jest w miarę OK, ale strasznie się dłuży i jest sporo poważnych błędów - np. zabicie ważnego NPC, by mu dusz nie zabierał w zamku. :reggie:

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przechodzę spokojnie całe Pogrobno i nie wiem jak można sobie psuć tę grę jakimiś poradnikami.

Spoiler

Wchodzę do budynku, winda, jadę z minutę w dół a tu cały nowy region. Wchodzę do jaskini boss, a to stary dobry Łata.

Nie fajnie byłoby to oglądać na youtube albo czytać o tym. I w zasadzie mam gdzieś czy ominę jakieś sfermentowane jajniki ośmiornicy albo pasek mięsa żółwia marynowany w sosie malinowym.

Pomimo że gra się świetnie, to nie rozumiem tych ocen 10/10, najśmieszniejsza była recenzja w której autor twierdził że każdy metr kwadratowy w grze jest przemyślany. Gra zdecydowanie ma taśmowe przestrzenie które mają mnóstwo dróg bez nagrody. Kawałek ruin co jakiś czas i nagrobki nie sprawią że "czuć rękę artysty". Gra się w to jak w stare dobre soulsy, nie ma tu większej rewolucji, a za animację twarzy i te bezmyślne kłapanie dziobem npc kompletnie nie zgrane z tekstem to ktoś powinien beknąć.

Najpiękniejsza miejscówka była dotąd gdy mnie skrzynia teleportowała do jakiegoś zamku ze skamielonym smokiem i bossem do ubicia, coś pięknego.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Rtooj napisał:

Przechodzę spokojnie całe Pogrobno i nie wiem jak można sobie psuć tę grę jakimiś poradnikami.

  Pokaż ukrytą zawartość

Wchodzę do budynku, winda, jadę z minutę w dół a tu cały nowy region. Wchodzę do jaskini boss, a to stary dobry Łata.

Nie fajnie byłoby to oglądać na youtube albo czytać o tym. I w zasadzie mam gdzieś czy ominę jakieś sfermentowane jajniki ośmiornicy albo pasek mięsa żółwia marynowany w sosie malinowym.

Pomimo że gra się świetnie, to nie rozumiem tych ocen 10/10, najśmieszniejsza była recenzja w której autor twierdził że każdy metr kwadratowy w grze jest przemyślany. Gra zdecydowanie ma taśmowe przestrzenie które mają mnóstwo dróg bez nagrody. Kawałek ruin co jakiś czas i nagrobki nie sprawią że "czuć rękę artysty". Gra się w to jak w stare dobre soulsy, nie ma tu większej rewolucji, a za animację twarzy i te bezmyślne kłapanie dziobem npc kompletnie nie zgrane z tekstem to ktoś powinien beknąć.

Najpiękniejsza miejscówka była dotąd gdy mnie skrzynia teleportowała do jakiegoś zamku ze skamielonym smokiem i bossem do ubicia, coś pięknego.

No to zapraszam do zrobienia questa Ranni, do znalezienia wszystkich Bossów, do znalezienia lokacji na końcu, której czeka walka z Malenią. 

Już nie mówię o wbiciu wszystkich trofeów za bossów ( idź sobie poszukaj czarnego smoka xD) czy osiągnięcia za chociażby wszystkie inkarnacje - idź sobie otwórz wieżę w, której znajduje się jedna z nich, albo znajdź niewidzialny most bez YouTuba. 

Też biegałem sobie radośnie po Pogrobnie i ani na sekundę nie włączyłem YT, ale później jeśli chcesz zrobić grę na 100% to się nie da. 

Sam zobaczysz, że im dalej tym lepiej. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hubert249 napisał:

No to zapraszam do zrobienia questa Ranni, do znalezienia wszystkich Bossów, do znalezienia lokacji na końcu, której czeka walka z Malenią. 

Już nie mówię o wbiciu wszystkich trofeów za bossów ( idź sobie poszukaj czarnego smoka xD) czy osiągnięcia za chociażby wszystkie inkarnacje - idź sobie otwórz wieżę w, której znajduje się jedna z nich, albo znajdź niewidzialny most bez YouTuba. 

Też biegałem sobie radośnie po Pogrobnie i ani na sekundę nie włączyłem YT, ale później jeśli chcesz zrobić grę na 100% to się nie da. 

Sam zobaczysz, że im dalej tym lepiej. 

 

No zobaczę, ale po prostu tego nie zrobię za pierwszym przejściem. Później, w NG+mogę latać z nosem w poradniku jeżeli gra będzie tego warta. Nie muszę gry oddać za tydzień do sklepu, a liczę na remastera na PS6 :D.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Rtooj napisał:

Przechodzę spokojnie całe Pogrobno i nie wiem jak można sobie psuć tę grę jakimiś poradnikami.

  Pokaż ukrytą zawartość

Wchodzę do budynku, winda, jadę z minutę w dół a tu cały nowy region. Wchodzę do jaskini boss, a to stary dobry Łata.

 

Presja społeczna jest dość silna, by grać bez opisu "bo frajda z odkrywania" i "poradniki psują całą satysfakcję". 

 

Ciekawe jakby wyglądała ankieta i ocena gry różnych graczy  i czy granie z poradnikiem faktycznie obniżyło frajdę, a granie w 100% w ciemno podniosło doznania i czy ci drudzy faktycznie  wyżej ocenili grę? 

 

Frajda z gry nie jest taka czarno biała. Są też różne poradniki. Trophy guide to głównie trochę tekstu. Ten co wrzuciłem skupia się na pomijalnych questach i przedmiotach. Można też sprawdzać wstecz co się przegapiło bez ryzyka spoilerów. 

 

Po przejściu gry mogę jednak stwierdzić, że decyzja o graniu w 100% bez poradników oznacza, że przegapimy masę rzeczy, gra będzie o wiele trudniejsza i rozciągnięta o kilkadziesiąt godzin, gdy jednocześnie zobaczymy mniej, co ma gra do zaoferowania. 

Z tego co widzę tu na forum, to znudzeni końcówką gry to przeważnie ludzie, którzy poszli drogą odkrywania samemu i lizania ścian przez 150 godzin. Poza tym w tej części Soulsów platyna jest wciąż dość daleka od prawdziwego 100%. 

Odnośnik do komentarza

Ja sie nie wstydze z uzywania opisow, przeczytalem w ktorym miejscu jest koncowka, gralem na luzaku do tego momentu  sam. Potem odpaliłem wiki i czyściłem, kilku zajebistych bossów bym przegapił bez tego.

No za chuja bym nie wpadł na to, żeby

Spoiler

sie polozyc tam w tym łuku, zeby dojsc do Placidusaxa

 

Pierwsze soulsy grałem sam, to przegapiłem duzo rzeczy i musze wrocic.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Czezare napisał:

Weszła jakaś niewielka (ok 234 MB) aktualizacyjka na PS5. Ciekawe co tam pozmieniali...

 

 

Cytat

Major Changes Included in the Latest Update

Bug Fixes

 

  • Fixed a bug in which the effect duration of the Cerulean Hidden Tear was revised downward
  • Fixed a bug with Malenia, Blade of Miquella in which her HP was not healed correctly in the online multiplayer environment
  • Fixed a bug that caused some bosses to die at unintended times
    • Fixed a bug that prevented the boss "Elden Beast" from working properly under certain circumstances
  • Fixed some texts

 

The version number of this update shown at the lower right corner of the Title Screen will be as follows:

App Ver. 1.04.1
Regulation Ver. 1.04.2

Online play requires the player to apply this update

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rtooj napisał:

A to spoko, czyli można dojść do końca i wtedy się brać za ukryte rzeczy? Rozumiem że główna zasada to nie zabijać nikogo jak nie trzeba?

Możesz zabijać zwykłych sprzedawców przy których stoją osły. Każdy z nich upuszcza dzwoneczki które oddajesz sprzedawcy w głównej kryjówce.

Dzięki temu masz dostęp do towarów które sprzedawali, wszystko będziesz miał w jednym miejscu.

Możesz przegapić dropy potrzebne do trofeów od Invaderów. Jeżeli jakiś cię napadnie, postaraj się go ubić jak najwcześniej. Jeżeli wcześniej wyeliminujesz wszystkie bossy z danego regionu, dany invader już ci się nie pojawi i możesz stracić drop do trofeum.

Przykładem jest ten gość z linku. Jeżeli zapędzisz się zbyt daleko i zagadasz z odpowiednim NPC, stracisz szansę na ubicie go i drop przepadnie.

Podsumowując, nie tylko broń ze stolicy może zostać pominięta. Chyba że każdy to nadrobi w NG+

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Recusant+Henricus

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mozi napisał:

Jaki Bug? Czytałem ze jest jakiś nowy ze skokiem w przepaść konikiem to to samo?

Jest kilka miejsc, gdzie można skoczyć koniem w przepaść i lecieć przez dwie minuty. Po tym czasie gra zabiera mapę, bo jesteśmy od niej za daleko, a wszyscy przeciwnicy na niej spadają i dają EXP. 

Na ukrytej mapie ten skok jest za 150K-250K run. Lepiej skakać w nocy, bo większa szansa na przeciwników ze świecącymi oczami i 5x więcej EXP za nich. Generalnie wszystko lepiej farmić w nocy.

Jest to glitch i wciąż nie najszybszy sposób na farmienie. 

 

Tutaj jeden z kilku przykładów.

 

Odnośnik do komentarza

Granie z poradnikiem to głupota.
Oczywiście że tracisz fun z odkrywania gry samemu.
Poza tym rzeczy do pominięcia nie ma aż tak wiele i prawie wszystko można zrobić nawet po ostatnim bossie.
Ba, ng+ całe przeszedłem w niecałe 10h.
Tak więc polecam grać samemu np. do kuźni kowala później można zerknąć co ominelismy .
Ale granie od 1min z poradnikiem czy mapą z aplikacji (bo takie coś też widziałem) to wg mnie lipa i strzał w stopę.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...