Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończone kilka dni temu, na liczniku 130h, zostało mi 8 shrine'ów, 1 adventure quest i trochę śmieciowych side questów, 130 koroków zebranych 

 

To jedna z tych gier o których mogę napisać że warto było kupić znicza :lapka:

 

 

 

Na +

- świetny gameplay, czysty fun

- wszystkie zdolności Linka i tak jak można robić różne rzeczy na wiele sposobów :obama:

- zdolności pomagierów

- design świata

- muzyka

- ogromna piaskownica

- fizyka i interakcja która istnieje w porównaniu do innych gier AAA z dużych konsol które są głównie ładnymi wydmuszkami 

- odkrywanie sekretów/wszystkich smaczków w grze

- ciekawy patent ''odbicia lustrzanego terenu'' podziemia/powierzchnia/niebo

 

 

Na -

- częste spadki poniżej  30fpsów, nie tylko podczas używania ultrahanda ale przy większych zadymach, zwłaszcza jak zbierzemy ekipę to daje po oczach

- irytujący głos Zeldy

- podziemia rozczarowują, równie dobrze może ich nie być poza głównymi zadaniami

 

9/10  obecnie gra w moim top 3 tego roku (re4, hi-fi) 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W weekend w końcu zaczynam tą piękną przygodę, jaram sieeeee :banderas:W BOTW grałem tylko na tv, bo na pierwszym Switchu moim zdaniem w trybie handheld gra wyglądała kiepsko, była wyprana z kolorów itd, ale teraz mam oledzika, więc chętnie sprawdzę jak to będzie wyglądało. Btw okazało się, że miałem jakiś kodzik rabatowy w euro i nóweczka wjechała za 130zł :o 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po kilku godzinach gry trochę nie czułem tej magii jak przy BOTW, ale jak już się wkręciłem w nowe mechaniki to wsiąkłem. Wczoraj chyba z 8h grałem XD i nie wiem kiedy to zleciało. Fajnie, że te nowe zabawki dają szerokie pole do kombinowania. Chciałem się dostać gdzieś wysoko i najpierw korzystałem tylko ze standardowej lotni i skakania, po czym sobie przypomniałem o tych nowych gadżetach i okazało się, że skróciło to czas podróży i dało mega frajdę z samodzielnego wymyślenia "pojazdu". Mam za sobą ze trzy długie sesje, a czuje się jakby gra dopiero się zaczynała, podziemia ledwo liznąłem.

Po włączeniu gry na tv doznałem szoku, bo wydawało mi się, że BOTW nie wyglądał AŻ TAK źle :D rozdzielczość momentami kłuje w oczy, no ale da sie do tego przyzwyczaić. Trochę też nie podoba mi się wizja zniszczonego Hyrule, jakieś to takie nijakie i wyprane z klimatu. Kolorowy i sielankowy vibe w poprzedniej części jakoś bardziej mi pasował. 

Odnośnik do komentarza

Ja od tygodnia znowu latam po mapie, a fabuły nie dotknąłem na milimetr, prawdą jest że tutaj wystarczy przebiec 15 sekund i jest coś do robienia, każdy cel oddalony o więcej niż 5 minut niweczą rzeczy spotykane po drodze.

Trochę mnie denerwuje że nie mam odblokowanych wróżek w kwiatach, i że profesorek mnie kieruje do laboratorium w Hateno celem polepszenia urządzenia, ale w Hateno jest tylko jedno chyba laboratorium a tam kartka że poszedłem po bułki ;/

Bronię się przed wszelkimi faq i youtubami.

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, number_nine said:

Po kilku godzinach gry trochę nie czułem tej magii jak przy BOTW, ale jak już się wkręciłem w nowe mechaniki to wsiąkłem. Wczoraj chyba z 8h grałem XD i nie wiem kiedy to zleciało. Fajnie, że te nowe zabawki dają szerokie pole do kombinowania. Chciałem się dostać gdzieś wysoko i najpierw korzystałem tylko ze standardowej lotni i skakania, po czym sobie przypomniałem o tych nowych gadżetach i okazało się, że skróciło to czas podróży i dało mega frajdę z samodzielnego wymyślenia "pojazdu". Mam za sobą ze trzy długie sesje, a czuje się jakby gra dopiero się zaczynała, podziemia ledwo liznąłem.

Po włączeniu gry na tv doznałem szoku, bo wydawało mi się, że BOTW nie wyglądał AŻ TAK źle :D rozdzielczość momentami kłuje w oczy, no ale da sie do tego przyzwyczaić. Trochę też nie podoba mi się wizja zniszczonego Hyrule, jakieś to takie nijakie i wyprane z klimatu. Kolorowy i sielankowy vibe w poprzedniej części jakoś bardziej mi pasował. 

 

Mam podobnie. Nadal BotW bardziej mi się podoba ze względu na bardziej przygodowy i eksploracyjny klimat, ale zaczynam się przekonywać do TotK. Pograłem ze trzy godzinki dziś w sumie i odblokowałem dwie wróżki. Fajne te questy były, podobało mi się. Do tego kilka świątyń, też było ok. Budowania nadal unikam jak tylko mogę, do tego nie potrafię się przekonać. Plan mam taki, żeby odkryć te pozostałe dwie wróżki, jak coś znajdę po drodze to sprawdzić, a potem robić te zadania fabularne.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Homelander napisał:

Nadal BotW bardziej mi się podoba ze względu na bardziej przygodowy i eksploracyjny klimat

O właśnie o tym zapomniałem wspomnieć. O ile to całe budowanie i zabawki są spoko, to dość mocno rozmywa to klimat eksploracji. Po kilku godzinach można sobie uświadomić, że spędziło się pół sesji w grze na składaniu klocków :D Ale pewnie tak miało być ze względu na "to samo" Hyrule co w BOTW, inaczej byśmy narzekali, że znowu bieganie po tej samej mapie ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zrobiłem Wind Temple i kurde nie powiem, były emocje. Na początku zagadki trochę zmuliły, ale druga część była już super. Podobało mi się, że postacie poboczne i fabuła nabrały trochę sensu i chyba mnie już jebie na starość, bo na koniec questa nawet sie lekko wzruszyłem XD Spoko jest też opcja z 

Spoiler

avatarem postaci

nie miałem pojęcia o takiej mechanice w grze, a będzie bardzo przydatna

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2023 o 21:34, Homelander napisał:

 

Mam podobnie. Nadal BotW bardziej mi się podoba ze względu na bardziej przygodowy i eksploracyjny klimat, ale zaczynam się przekonywać do TotK. Pograłem ze trzy godzinki dziś w sumie i odblokowałem dwie wróżki. Fajne te questy były, podobało mi się. Do tego kilka świątyń, też było ok. Budowania nadal unikam jak tylko mogę, do tego nie potrafię się przekonać. Plan mam taki, żeby odkryć te pozostałe dwie wróżki, jak coś znajdę po drodze to sprawdzić, a potem robić te zadania fabularne.

Jak już możesz zapisywać pojazdy to zrób sobie ten op latacz z dwóch wiatraków i steru. Już nigdy nie będziesz musiał nic budować 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...